كاهش موقتی كیفیت هوای پایتخت

كاهش موقتی كیفیت هوای پایتخت

به گزارش فقط سفر بر مبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای پایتخت هم اكنون در شرایط سالم می باشد اما به تدریج طی عصر امروز (۲۱ مرداد)، به جهت افزایش غلظت آلاینده ازن از كیفیت هوا كم می شود.به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا نشان دهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی طی امروز (۲۱ مرداد) نسبت به روز گذشته است كه همراه با كاهش تردد خودرو ها، در بهبود كیفیت هوا موثر است.

به تدریج در طول روز از میزان ناپایداری جوی و سرعت باد كم می شود كه همراه با فراهم شدن شرایط لازم برای شكل گیری آلاینده ازن، افزایش نسبی در غلظت این آلاینده بین ساعات ۱۴ تا ۱۸ مشاهده می شود كه در بعضی مناطق، كاهش موقتی كیفیت هوا را به دنبال دارد.

هرچند با تغییر شرایط جوی طی امشب برای برخی ساعات افزایش میزان ابرناكی و وزش باد انتظار می رود كه احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد.

كاهش میزان ناپایداری جوی طی فردا (۲۲ مرداد) و همراه با ازدیاد تردد خودرو ها، شرایط را برای تجمع موقتی آلاینده ها طی برخی ساعات بامداد فراهم می آورد و به تدریج با افزایش تابش نور خورشید و حضور سایر عوامل برای انجام واكنش های فتوشیمیایی، افزایش نسبی در غلظت آلاینده ازن طی برخی ساعات بعد ازظهر فردا دور از انتظار نیست.

بر این اساس، احتمال افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده ها همچون ذرات معلق و آلاینده ازن طی فردا وجود دارد و ازاین رو در بعضی ساعات فردا كیفیت هوای برخی مناطق پایتخت در آستانه شرایط ناسالم بخصوص برای گروه های حساس قرار می گیرد. همینطور دمای هوا تا روز آینده روند كاهشی دارد.

بر اساس اطلاعات شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ بامداد امروز با شاخص میانگین ۸۱ در شرایط سالم قرار داشت و كیفیت هوای الان هم با شاخص میانگین ۷۰ همچنان در شرایط سالم می باشد.
1398/05/22
13:27:59
5.0 / 5
4143
تگهای خبر: پایتخت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری