در گزیده اخبار اجتماعی فقط سفر بخوانید:

از جای خالی مدارس عادی در رتبه های كنكور تا نگاه ها به ازدواج باردیگر مطلقه ها

از جای خالی مدارس عادی در رتبه های كنكور تا نگاه ها به ازدواج باردیگر مطلقه ها

به گزارش فقط سفر جا ماندن مدارس دولتی عادی از گردونه برترین های «كنكور سراسری»، نسبت به «ازدواج مجدد» زنان چه نگاهی دارید؟، مبارزه با موریانه فساد در وزارت بهداشت، معرفی متخلفان حسابرسی سال 93 شهرداری تهران به قوه قضائیه، اخطار وزارت بهداشت درباره ˮتب كریمه كنگوˮ در آستانه عید قربان، خروج «رنگین كمان» به نفع «خال قرمز» و... سرخط بخشی از مهمترین اخبار اجتماعی ایسنا در روز شنبه (19 مرداد) است.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، اداره اخبار اجتماعی ایسنا امروز (۱۹ مرداد) بیشتر از ۵۰ خبر، مصاحبه و گزارش منتشر نموده است كه گزیده ای از مهمترین این اخبار به همراه تیتر و لینك در زیر می آید:

معرفی متخلفان حسابرسی سال ۹۳ شهرداری تهران به قوه قضائیه
عضو كمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران از معرفی افرادی كه تخلف آنها در حسابرسی سال ۹۳، احضاء شده به قوه قضائیه خبرداد.
محمود میرلوحی در گفت و گو با ایسنا، در مورد سرانجام گزارش حسابرسی تلفیق سال ۹۳ شهرداری تهران با اشاره به اینكه مقایسه روند بررسی گزارش های تلفیق نشان دهنده تغییر رویكرد شوراست اظهار داشت: با روی كار آمدن شورای شهر پنجم متوجه شدیم كه ۳۵ گزارش مانده از سالهای قبل هنوز حسابرسی نشده است.

كاهش ۹ درصدی «ازدواج » طی دو سال اخیر/ شتاب در «طلاق» هم آرام گرفت
رئیس سازمان امور اجتماعی كشور برای حل مشكل ازدواج كشور پیشنهاد كرد تا هر سال ۱۰۰۰ ازدواج به تعداد ازدواج های هر استان افزوده شود.
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، تقی رستم وندی با اشاره به اینكه طی دو سال اخیر هرساله حدود ۹ درصد از میزان ازدواج های كشور كاسته شده است، اظهار داشت: افزایش حدود ۱۰۰۰ ازدواج در هر استان این كاهش شدید را جبران می كند.

مبارزه با موریانه فساد در وزارت بهداشت / راز سَر به مُهر سازمان غذا و دارو
وزیر بهداشت ضمن مثبت خواندن روند اقدامات انجام شده در جهت ایجاد شفافیت در وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو و تشریح این اقدامات، اشاره كرد: با پدیده ای به نام موریانه فساد در ساختار اجرایی كشور و در درون وزارت بهداشت مبارزه می نماییم و این را به فال نیك می گیرم و امیدوارم اثرات مثبت آنرا ببینیم.

آگهی وزارت بهداشت درباره "تب كریمه كنگو" در آستانه عید قربان
رئیس اداره بیماری های قابل انتقال بین انسان و حیوان وزارت بهداشت، با اشاره به افزایش آمار ذبح دام در كشور همزمان با عید قربان، سفارش هایی در جهت ذبح بهداشتی دام و همین طور طریقه مصرف و نگهداری گوشت دام ارائه كرد.
دكتر بهزاد امیری در گفت و گو با ایسنا، اولویت وزارت بهداشت در جلوگیری از بیماری واگیر تب كریمه كنگو را آگاه سازی مردم خواند و اظهار داشت: آموزش و اطلاع رسانی به مردم از نكات حائز اهمیت می باشد. مردم باید از خرید گوشت هایی كه خارج از نظارت شبكه سازمان دامپزشكی ذبخ می شوند، اجتناب كنند و این امر جز با آگاهی رسانی نسبت به عوارض مصرف گوشت آلوده میسر نخواهد بود.

نسبت به «ازدواج مجدد» زنان چه نگاهی دارید؟
بنابر اظهارات یك جمعیت شناس مردان، دو تا پنج سال بعد از طلاق، ازدواج مجدد دارند این درحالیست كه به نظر شانس ازدواج مجدد زنان پس از طلاق به حداقل می رسد كه البته شاید نوع نگرش جامعه به طلاق زنان در این مساله بی تاثیر نباشد به طوریكه بگفته یك روانشناس، برای اینكه وقتی یك زن از همسر خود جدا می شود دوستانِ او در قالب مشخصی با او رابطه برقرار می كنند تا مبادا شوهرشان توسط او ربوده شود، حال آن كه چنین نگرش هایی درباره مردان وجود ندارد.
در همین رابطه احمد بخارایی- جامعه شناس در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینكه از نگاه جامعه شناختی نحوه نگاه جامعه به ازدواج مجدد زن یا مرد ریشه در عناصر فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی دارد، اضافه كرد: ازدواج مجدد و دیدگاه جامعه نسبت به آن از چهار زاویه و در سه بستر زمانی گذشته، حال و آینده قابل مطالعه و تحلیل است. اما در هر حال، در بستر فرهنگی كه زنان و مردان برمبنای آن تعریف شده اند و الگوهایی كه با آن مواجهند، ازدواج مجدد قابل مطالعه می شود.

علل مصرف موادمخدر توسط دانش آموزان
دبیركل ستاد مبارزه با مواد مخدربا اشاره به تحقیقات صورت گرفته در حوزه اعتیاد دانش آموزی و استخراج علل روی آوری این قشر به مصرف مواد اظهار داشت: عده ای نخستین علت مصرف را بی ضرر بودن مواد دانسته اند؛ دومین علت نیز اصرار همسالان ذكر شده بطوریكه افراد برای این كه كم نیاورند وارد جمع می شدند. سومین علت نیز سرگرمی عنوان شده؛ آنهایی كه می دانستند مواد مخدر مضر و اعتیاد آور است اما اینطور نمی اندیشیدند كه با یكبار مصرف معتاد شوند اما باید بگوئیم این مسیری است كه راه بازگشت از آن خیلی مشكل است.
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، اسكندر مومنی در مراسم امضای تفاهم نامه ای بین این ستاد و آموزش و پرورش كه امروز با حضور سیدجواد حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش انجام شد، اظهار داشت: در ۴۰ سال قبل در حوزه مقابله با مواد مخدر اقدامات خوبی صورت گرفته است. در حوزه مبارزه، درمان و پیشگیری چند انتظار در جامعه وجود دارد: یك انتظار آن است كه مواد مخدر در دسترس نباشد و كسی آنرا مصرف نكند؛ این رویكرد نگاه قالبش آن است كه تمركز بر مبارزه باشد، مواد مخدر وارد كشور نشود و در دسترس نباشد تا كسی آنرا مصرف نكند.

جا ماندن مدارس دولتی عادی از گردونه برترین های «كنكور سراسری»
بعد از انتشار اسامی ۱۰ نفر اول كنكور سراسری در رشته های علوم ریاضی و فنی، تجربی، انسانی و ۵ نفر اول رشته های زبان انگلیسی و هنر، انتقاداتی پیرامون جای خالی دانش آموزان مدارس دولتی عادی در صف اول نفرات برتر كنكور شكل گرفته است.
در بین ۴۰ نفر اول كنكور سراسری، ۱۹ دانش آموز اهل تهران اند كه ۶۶ درصدشان در مدارس غیردولتی و نمونه دولتی و ۳۳ درصد در مدارس سمپاد درس خوانده اند. همین طور بیشتر از ۹۰ درصد نفرات برتر شهرستان ها، سمپادی بوده اند.

زمان و نحوه فعالیت پایگاه های «انتخاب رشته كنكور» اعلام شد
مدیركل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در مقابل لطمه های اجتماعی اظهار نمود: در مراكز مشاوره آموزش و پرورش جهت انتخاب رشته دانش آموزان خدماتی از قبیل صدور كارنامه مجازی، آزمون شخصیتی، آزمون رغبت، مشاوره فردی و خانوادگی ارائه می شود.
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، مسعود شكوهی اظهار داشت: با سازمان سنجش هماهنگی كامل به عمل آمده است تا از امكانات و ظرفیت های این سازمان برای ارائه خدمات مطلوب تر به داوطلبان استفاده گردد كه شامل؛ استفاده از سیستم مجازی انتخاب رشته كه بر اساس اطلاعات صحیح توسط سازمان سنجش تهیه شده و با مبلغی بسیار پایین دانش آموزان و داوطلبان می توانند از آن بهره مند شوند.

معرفی شیرهای ایرانی باغ وحش تهران به یكدیگر
دامپزشك باغ وحش تهران ضمن اشاره به اینكه امروز شیرهای ایرانی باغ وحش تهران برای اولین بار در كنار یكدیگر قرار گرفتند، اظهار داشت: هم اكنون قصد تكثیر آنها در باغ وحش را نداریم.
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، ایمان معماریان ضمن اشاره به معرفی شیرهای ایرانی باغ وحش تهران (هیرمان و ایلدا) به یكدیگر همزمان با روز جهانی شیر (۱۰ اگوست) اظهار نمود: این شیر نر و ماده فعلا فقط جهت زندگی مشترك به یكدیگر معرفی شده اند و هم اكنون برنامه ای برای تكثیر آنها نداریم.

خروج «رنگین كمان» به نفع «خال قرمز»
«قزل آلای رنگین كمان» را صید می كنند تا «قزل آلای خال قرمز»را نجات دهند. این یك مبارزه بیولوژیك است برای ترسیم سرنوشتی جز انقراض برای یك گونه ارزشمند؛ راهكاری كه بخش خصوصی فعال در حوزه محیط زیست دنبال می كند و محیط زیستی ها هم تاییدش می كنند.
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، ماهی قزل آلای خال قرمز (Salmo trutta fario) یكی از ارزشمندترین گونه های آبزی آب های داخلی ایران است كه به سبب كاهش شدید جمعیت آن در لیست سرخ IUCN (اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت) و در آستانه انقراض قرار دارد. این ماهی از خانواده آزادماهیان است كه به سبب خاصیت های خاص آن كه از دست انسان غذا نمی خورد، امكان پرورش و تكثیر مصنوعی ندارد.

حضور پلیس زن در مسابقات بین المللی نظامی
معاون هماهنگ كننده ناجا اظهار داشت كه برای اولین بار پلیس زن نیز از جمهوری اسلامی ایران در مسابقات بین المللی نظامی حضور دارد.
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، سردار محسن فتحی زاده در حاشیه مراسم افتتاحیه مسابقات بین المللی گشت جاده ای كه به میزبانی نیروی انتظامی در بیابان های استان زرندیه ایران برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای نخستین بار است كه این مسابقات در جمهوری اسلامی ایران برگزار می گردد و در این دوره از مسابقات شش كشور حضور دارند كه چهار كشور بعنوان شركت كننده و دو كشور بعنوان ناظر هستند. روز پنجشنبه نیز اختتامیه مسابقات برگزار می گردد و نتایج نهایی در تمامی رشته ها در این روز اعلام می شود.

سقوط جرثقیل تاور كرین در بزرگراه ارتش
سخنگوی سازمان آنشنشانی تهران از سقوط یك دستگاه جرثقیل تاور كرین در یك كارگاه ساختمانی در بزرگراه ارتش آگاهی داد.
جلال ملكی در این زمینه به ایسنا گفت: ساعت ۸: ۵۰ دقیقه بامداد امروز حادثه سقوط جرثقیل تاور كرین (جرثقیل برجی) در بزرگراه ارتش - میدان اراج به سامانه ۱۲۵ اعلام گردید كه بلافاصله دو ایستگاه به محل حادثه كه یك كارگاه ساختمانی بود اعزام شدند.
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اجتماعی ایسنا طی امروز به شرح زیر است:
جا ماندن مدارس دولتی عادی از گردونه برترین های «كنكور سراسری»
نسبت به «ازدواج مجدد» زنان چه نگاهی دارید؟
سقوط جرثقیل تاور كرین در بزرگراه ارتش
آگهی وزارت بهداشت درباره "تب كریمه كنگو" در آستانه عید قربان
كاهش ۹ درصدی «ازدواج » طی دو سال اخیر/ شتاب در «طلاق» هم آرام گرفت1398/05/20
13:55:08
5.0 / 5
4145
تگهای خبر: آموزش , ثبت , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری