رایزنی دیپلماتیك برای كودكان كار

وزیر كشور خبر داد: برخورد پلیس با باندهای كودكان كار و خیابان

وزیر كشور خبر داد: برخورد پلیس با باندهای كودكان كار و خیابان

فقط سفر: وزیر كشور از برخورد پلیس با باندهای كودكان كار و خیابانی آگاهی داد.به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی بامداد امروز و در حاشیه یكصد و بیستمین جلسه شورای اجتماعی كه با سوژه (طرح ساماندهی كودكان كار) برگزار شد، اظهار نمود: سوژه در دستوركار امروز شورا، بررسی گزارش عملكرد دستگاه های مختلف در حوزه ساماندهی كودكان كاری كه در خیابانها مشغول به كار هستند، بود.

وی افزود: دو سال پیش درباره این مساله در یك جلسه ای تصمیم گیری و مقرر شد با رویكرد ساماندهی، حفاظت و صیانت از این كودكان دستگاه های متولی مجموعه ای از اقدامات را انجام دهند. متاسفانه گزارش هایی كه ما از كودكان كار خیابانی داریم نشان داده است در وضعیت های نامناسب و در جاهای نامطلوبی زندگی می كنند.

وزیر كشور اشاره كرد: باندها و افرادی هستند كه از اینها سوءاستفاده می كنند و نوعی استثمارشدگی درباره آنها احساس می شود. با ارزیابی های صورت گرفته مشخص شد كه بخش زیادی از آنها اتباع خارجی و برخی از آنها نیز از هموطنان مان هستند.

رحمانی فضلی اضافه كرد: در تصمیمات قبلی گفته بودیم كه كودكان كار باید تحت حمایت های لازم چه از نظر حرفه آموزی و چه از نظر آموزش و درمان واقع شوند و كسانی هم كه خانواده ندارند مورد حمایت كمیته امداد و بهزیستی قرار بگیرند. یعنی تمام عوامل و شرایط برای ساماندهی فراهم بوده است امروز در گزارش هایی كه داده شد، روند كار مطلوب است.

وی عنوان كرد: كماكان با مواردی ازجمله ورود كودكان از افغانستان و حضور آنها در خیابانها، مواجه هستیم كه مقرر شد شرایط را با سفارت افغانستان درمیان بگذاریم بیشتر اینها غیرقانونی هستند و اگر همكاری از جانب آنها صورت بگیرد حتما باید این كودكان را ساماندهی نماییم.

وزیر كشور توضیح داد: در غیر اینصورت آنها بعنوان افرادی كه به صورت غیرمجاز وارد كشور شده اند با عدم رعایت تعهدهایی كه دارند، ما مجبور می شویم اینها را عودت دهیم كه این كار را خواهیم كرد. این به نفع آنها هم هست برای اینكه در شرایط نابسامان زندگی آنها بویژه وقتی در دست باندهایی گرفتارشوند، بسیار بد خواهد بود.

رحمانی فضلی اشاره كرد: مقرر شد نیروی انتظامی با این باندها برخورد جدی داشته باشد و قوه قضاییه هم هماهنگی های لازم را انجام دهد. شهرداری در تامین مكان نگهداری باید تلاش بیشتری داشته باشد و بهزیستی بعنوان متولی اصلی این مساله باید تمام هماهنگی لازم را به عمل بیاورد و استاندارتهران نیز با برگزاری جلساتی سوژه را پیگیری كند.

وزیر كشور اشاره كرد: هیچكدام از مردم و مسئولان راضی نیستند تا افرادی در خیابان ها بجای اینكه درس بخوانند و مشغول حرفه آموزی و یا در كنار خانواده خود باشند در خیابان ها باشند.

به گفته وی؛ البته در گزارشی كه به ما ارائه شد حدود ۸۰درصد این افراد، شهروندان خارجی هستند و امیدواریم شئونات این افراد حفظ شود و از حقوقشان صیانت و به صورتی ساماندهی شوند.

منبع:

1398/05/06
13:37:46
5.0 / 5
4229
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری