دستگیری 7 متهم در رابطه با جرایم میراث فرهنگی در استان كرمان

دستگیری 7 متهم در رابطه با جرایم میراث فرهنگی در استان كرمان

فقط سفر: مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان كرمان اظهار داشت: از شروع سال جای تابحال هفت متهم در رابطه با جرایم میراث فرهنگی دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی به مقامات قضایی تحویل شدند.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، "غلامرضا فرخی" در جمع خبرنگاران اظهار نمود: در ماه های فروردین و اردیبهشت ماه سال جاری هفت متهم در رابطه با جرایم میراث فرهنگی از قبیل حمل و نگهداری اشیا عتیقه و حفاری غیرمجاز دستگیر شده اند.
او همینطور از كشف و ضبط 68 قطعه شیء تاریخی و فرهنگی در دو ماه گذشته آگاهی داد و اضافه كرد: این اشیاء با همكاری نیروی انتظامی و دیگر دستگاه های امنیتی كشف و ضبط شده اند.
مدیر كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان كرمان در ادامه به فرهنگ سازی های موثر یگان حفاظت اداره كل میراث فرهنگی استان در جهت حفاظت از اموال تاریخی تاكید و اشاره كرد: این اداره كل برای حفاظت و نگهداری از اشیاء فرهنگی و باستانی اهدایی مردم و یا هرگونه شیء دیگری كه نشانگر پیشینه، تاریخ و فرهنگ این خطه باشد، آمادگی دارد.
فرخی با اشاره به اهداء 38 قطعه شیء تاریخی و فرهنگی در دو ماه نخست سال جاری توسط مردم شهرستان های جنوبی استان كرمان، اظهار نمود: در چند سال اخیر اقدامات موثری درباب جلب مشاركت های مردمی توسط فرماندهی یگان حفاظت اداره كل میراث فرهنگی استان كرمان انجام گرفته كه منجر به كسب رتبه برتر كشوری در این زمینه شده است.
وی بیان كرد: سرقت و قاچاق آثار تاریخی، تجاوز به حریم این آثار و حفاری های غیرمجاز بعنوان مهم ترین جرایم حوزه میراث فرهنگی شمرده می شود كه یگان حفاظت اداره كل میراث فرهنگی استان كرمان در زمینه مقابله با این جرایم فعالیت های موثری را انجام داده است.
مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان كرمان درانتها اشاره كرد: خوشبختانه با انجام مراقبت های شبانه روزی نیروهای یگان حفاظت این اداره كل، گام‎های خوبی برای حفاظت و پاسداری از مواریث باارزش تاریخی و باستانی استان كرمان برداشته شده است.

منبع:

1398/03/02
12:50:46
5.0 / 5
4037
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری