وضعیت كیفیت هوای تهران در آخرین روز اردیبهشت

وضعیت كیفیت هوای تهران در آخرین روز اردیبهشت

فقط سفر: مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران اظهار داشت: در آخرین روز اردیبهشت 98 كیفیت هوای تهران با وجود افزایش غلظت ذرات معلق در بعضی ساعات در شرایط سالم قرار دارد.حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه شاخص ذرات معلق كوچكتر از ۲.۵ میكرون تهران هم اكنون ۸۵ ppm و كیفیت هوا در شرایط سالم می باشد، اظهار داشت: نتایج حاصل از پیش بینی وضعیت هواشناسی در ایستگاه مهرآباد نشاندهنده كاهش میزان ناپایداری جوی در صبحگاه آخرین روز از اردیبهشت ۹۸ است كه انتظار می رود شرایط لازم برای افزایش غلظت آلاینده ها طی برخی ساعات فراهم گردد.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران افزود: به تدریج با تغییر شرایط جوی در طول امروز (۳۱ اردیبهشت ماه) برخی ساعات خصوصاً بعدازظهر همراه با افزایش میزان ابرناكی، احتمال بارش پراكنده و وزش باد نسبتاً شدید به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه خواهد بود.

وی در ادامه اظهاركرد: طبق نتایج پیش بینی كیفیت هوا با وجود افزایش نسبی برخی آلاینده ها همچون ذرات معلق طی امروز (۳۱ اردیبهشت ماه) شرایط سالم كیفیت هوا در بیشتر مناطق شهر تهران برقرار خواهد بود. این وضعیت جوی تا فردا ( اول خردادماه) كم و بیش ادامه دارد و همراه با افزایش میزان ناپایداری جوی در طول روز بارش پراكنده باران و وزش باد نسبتاً شدید در بعدازظهر دور از انتظار نخواهد بود كه سبب بهبودی وضعیت كیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت خواهد شد.

به گفته شهبازی، تا روز آینده كاهش محسوسی در دمای تهران مشاهده خواهد شد.

وی درانتها با اشاره به اینكه میانگین كیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۹ و هوا در شرایط سالم بود، اظهار داشت: این شاخص الان ۸۷ و هوا در شرایط سالم می باشد.

منبع:

1398/02/31
15:47:35
5.0 / 5
4213
تگهای خبر: پایتخت , شهر , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری