واكنش شهرداری تهران به سگ كشی

واكنش شهرداری تهران به سگ كشی

فقط سفر: مدیرعامل شركت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با اشاره به اینكه شهرداری مبادرت به كشتار سگ ها نكرده است، اظهار داشت: عده ای در این میان سیاه نمایی كردند چونكه سگ های بلاصاحب تنها برای عقیم سازی و واكسیناسیون توسط شهرداری زنده گیری و بعد از انجام امور لازم مجدداً رها می شوند.به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، حمیدرضا تحصیلی اضافه كرد: متأسفانه سوءتفاهمی در خصوص كشتار حیوانات همچون سگ ها توسط شهرداری تهران پیش آمده است و عده ای هم در این میان مبادرت به سیاه نمایی كرده اند.

وی با اشاره به اینكه شهرداری به هیچ وجه نسبت به كشتار سگ ها اقدام نكرده است، اظهار داشت: گروهی كه روز گذشته در مقابل شهرداری تهران در این خصوص تجمع كرده بودند، گرفتار سوءتفاهم شده بودند. به همین دلیل روز گذشته برخی از آنان را به محل عقیم سازی سگ ها بردیم تا از نزدیك در جریان امور قرار بگیرند.

مدیرعامل شركت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با اشاره به اینكه شهرداری تهران نسبت به كنترل و جمع آوری حیوانات بدون صاحب اقدام می كند، اظهاركرد: طی روزهای اخیر گزارش هایی از بیماری هاری و گازگرفتگی توسط سگ های بلاصاحب اعلام شده بود، به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا سگ ها را جمع آوری و مجدداً پایش نماییم حتی در این میان برخی از سگ های قلاده دار نیز برای پایش به محل نگهداری منتقل شدند.

تحصیلی با اشاره به اینكه برخی از افرادی كه مدعی بودند شهرداری سگ ها را كشته است در جریان جزئیات زنده گیری سگ ها قرار گرفتند، اظهار داشت: سگ های بلاصاحب نیز توسط داروی بیهوشی ابتدا بیهوش می شوند سپس توسط خودرو های مخصوص به مركز قرنطینه حیوانات بلاصاحب در آرادكوه منتقل می شوند و در آنجا بعد از بازنگری توسط پزشك اقدامات لازم همچون واكسیناسیون، عقیم سازی و پلاك گذاری آنها انجام شده و در نهایت مجدداً رهاسازی می شوند.

بنا براعلام شهرنوشت، بگفته مدیرعامل شركت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران طی روزهای گذشته ۷۰ قلاده سگ برای پایش به این مركز منتقل و بعد از بازیابی از لحاظ نژاد و وضعیت سلامتی مجدداً رهاسازی شده اند.

منبع:

1398/02/30
14:56:59
5.0 / 5
4319
تگهای خبر: شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری