آخرین وضعیت سیستم های سنجش آلودگی هوا در استان تهران

آخرین وضعیت سیستم های سنجش آلودگی هوا در استان تهران

فقط سفر: معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران با اشاره به اینكه اصلی ترین مشكل سیستم های سنجش آلودگی هوا در استان تهران نوسانات برق است، اظهار داشت: برای رفع این مشكل تجهیزاتی خریداری شده است كه در حال نصب آنها هستیم.محمد رستگاری در گفت و گو با ایسنا درباره آخرین وضعیت ایستگاه های سنجش آلودگی هوا در استان تهران اظهار نمود: هم اكنون تمام شهرستان های استان تهران به جز دماوند، فیروزكوه و قدس مجهز به سیستم سنجش آلودگی هوا هستند.

وی افزود: در شهرستان قرچك باز یك ایستگاه سنجش سیار قرار داده ایم كه قادر به اندازه گیری تمام پارامترهای آلودگی هوا نیست ولی غلظت ذرات اصلی همچون pm۲.۵ را اندازه گیری می كند.

معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران با اشاره به اینكه شهرستان های قرچك و قدس برای تجهیز به سیستم سنجش آلودگی هوا در اولویت قرار دارند، اشاره كرد: این دو شهرستان قبل از این سیستم سنجش داشتند ولی هم اكنون آن دستگاه ها قدیمی شده است و دقت كافی را ندارد بدین سبب به داده های آنها نمی توان اعتماد كرد.

رستگاری در ادامه در پاسخ به این سوال كه آیا سیستم های سنجش آلودگی هوا در شهرستان های استان تهران تمام پارامترهای آلودگی هوا را به صورت روزانه اندازه گیری می كنند، توضیح داد: حدودا تمام این دستگاه ها پارامترهای اصلی آلودگی را اندازه گیری می كنند اما به هر حال ایستگاه سنجش آلودگی هوا باز یك دستگاه است و امكان دارد مانند تمام دستگاه های دیگر در بعضی مواقع مشكلاتی پیدا كند.

وی با اشاره به اینكه سیستم های سنجش آلودگی هوا در استان تهران به صورت دائم در حال اندازه گیری داده ها هستند، اظهار داشت: این سیستم ها روزانه از مركز پایش محیط زیست استان چك می شوند و چنانچه با مشكلی روبه رو شوند نسبت به تعمیر آنها اقدام می شود.

معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران با اشاره به اینكه سیستم های سنجش آلودگی هوا دستگاه های بسیار حساسی هستند، اظهاركرد: بیشترین آسیبی كه به ایستگاه های سنجش آلودگی هوا می رسد به سبب نوسانات برق است. برای رفع این مشكل تجهیزاتی به اسم UPS (منبع تغذیه بدون وقفه) گرفته ایم و در حال نصب آنها هستیم.

رستگاری درانتها با اشاره به اینكه شهرستان ری و پاكدشت دارای بیشترین صنایع آلاینده در استان تهران هستند، اظهار نمود: بنا بر این در این دو شهرستان داده های سیستم سنجش آلودگی هوا با دقت بیشتری رصد می شود همین طور در شهرستان ری سه ایستگاه سنجش آلودگی هوا وجود دارد و در بیشتر روزهایی كه هوای استان تهران آلوده است، آلوده ترین ایستگاه فرمانداری ری است.
1397/11/03
14:20:46
5.0 / 5
4870
تگهای خبر: خرید , دستگاه , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری