نماینده مردم مازندران در شورای عالی استان ها:

روند تخلیه زباله در جنگل های مازندران متوقف شود

روند تخلیه زباله در جنگل های مازندران متوقف شود

فقط سفر: نماینده مردم مازندران در شورای عالی استان ها با تاكید بر ضرورت توقف تخلیه زباله در جنگل های مازندران، اظهار داشت: مسئولین استانی باید از حوزه شعار خارج شده و به نمایش راهكارهای اجرایی بپردازند.شریفی در گفت وگو با ایسنا، در تشریح روند حل معضل پسماند در استان های شمالی خصوصاً استان مازندران، اضافه كرد: متاسفانه سالیان سال این معضل باقی است و بیشتر صحبت ها در حد شعار باقی مانده؛ البته سوژه پسماند در چند بخش قابل بررسی است. همچون تولید بسیار زیاد زباله در كشور كه در حقیقت سرانه تولید زباله مردم ما نسبت به كل دنیا رقم بسیار زیاد است.

وی اضافه كرد: باید در حوزه كاهش سرانه تولید زباله آموزش و فرهنگسازی نماییم و این مهم نیازمند مشاركت و همكاری آموزش و پرورش و وزارت علوم است. در حقیقت باید عظمی جدی شكل بگیرد و با پیشتازی نهادها و دستگاه های آموزشی فرهنگ سازی در این حوزه شكل بگیرد و سرانه تولید زباله را كاهش دهیم.

شریفی افزود: در مرحله بعد باید برای زباله های تولیدی در حوزه جمع آوری و دفن و... راهكارهای مناسب نمایش نماییم. اما متاسفانه در این مرحله تا به امروز تمامی صحبت ها در حد شعار بوده است و استراتژی مناسبی نمایش نشده است؛ در حالیكه پسماند و خطراتی كه می تواند برای محیط زیست احداث كند موضوعی بسیار قابل توجه است.

وی اشاره كرد: بدتر اینكه سازمان محیط زیست باز قدرت لازم را ندارد و سایر دستگاه های مرتبط باز همكاری لازم را ندارند. در سوژه پسماند باز با یك مافیا مواجه هستیم و وقتی شهرها و شهرداری ها را مشاهده می نماییم مافیای قدرتی را در آنها می بینیم كه در حوزه پسماند فعال می باشند.

نماینده مردم مازندران در شورای عالی استان ها با تاكید بر اینكه زباله در بعضی شهرها منبع درآمد یكسری افراد خاص است اضافه كرد: برخی افراد سودجو دارای ارتباطات خاصی در شهرها هستند و همین عامل بازدارنده ای است برای تصمیم گیری درست در شهرها برای تعیین تكلیف زباله ها.

وی اضافه كرد: مسئولین استانی باید از حوزه شعار خارج شده و به نمایش راهكارهای اجرایی بپردازند. امروز متاسفانه دهیاری ها و شهرداری ها در استان مازندران زباله ها را جمع آوری می كنند و خارج از شهرها در دل جنگل تخلیه می كنند كه باید هرچه سریعتر این روند متوقف شود.
1397/09/24
19:18:08
5.0 / 5
4374
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری