ایسنا؛ ۲۰ سال عزت و اعتبار

ایسنا نقش نظارتی خویش را ایفا كند

ایسنا نقش نظارتی خویش را ایفا كند

به گزارش فقط سفر رییس كمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در پیامی آغاز بیستمین سال فعالیت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) را تبریك گفت.


متن پیام محمد سالاری، رییس كمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران برای آغاز بیستمین سال فعالیت خبرگزاری ایسنا به شرح زیر است:
«بیستمین سالروز تاسیس خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) دلیل مناسبی است تا در این مقطع تاریخی كه ركن چهارم دموكراسی با بروز و ظهور رسانه های دیجیتالی و شبكه های فضای مجازی بصورت كامل در حال تحقق است، به نقش این رسانه و سایر رسانه ها در ارتقاء سطح آگاهی جامعه اشاره نمود.
امروز باتوجه به چالش های كشور در حوزه تصمیم گیری و تصمیم سازی و همینطور چالش هایی كه شهرهای كشور به ویژه پایتخت با آن مواجهند و با عنایت به تجربیات جهانی، صاحب نظران به این نتیجه رسیده اند كه حل این مشكلات و چالش ها بدون نظارت همگانی، شفاف سازی و مشاركت دهی مردم در امور میسر نخواهد بود.
با عنایت به نقش نظارتی رسانه ها بر تصمیم گیری ها و تصمیم سازی های كشور، آنها باید در انجام رسالت خود با احترام به مخاطبان، از التهاب آفرینی اجتناب كنند و با انتقال صحیح اخبار و اطلاعات، در افزایش اعتماد، نشاط و امید در جامعه كمك كنند.
و امیدوارم ایسنا بعنوان یكی از رسانه های تاثیرگذار، در كنشگری های واقعی و نه جانبدارانه و غرض ورزانه به خوبی نقش نظارتی خویش را ایفا كند و در كنار مدیریت شهری باشد.
بی گمان توانمندی، تخصص و احساس مسئولیت خبرنگاران و مدیران یك رسانه در مقابل امنیت اجتماعی و در جهت افزایش همبستگی ملی مولفه هایی است كه می تواند به جلب اعتماد مخاطب منجر شده و یك مجموعه خبری را به مرجعی مطمئن در بین انبوهی از اخبار و اطلاعات واقعی و شایعات مبدل سازد و در این صورت است كه رسانه ها قادر خواهند بود به پل ارتباطی میان مردم و تصمیم سازان مبدل شده و صدای رسای مخاطب باشند كه امیدواریم نه تنها خبرگزاری ایسنا بلكه همه اصحاب رسانه بیشتر از پیش در این مسیر كه به امیدآفرینی و شفافیت در عملكردها منتج خواهد شد، گام بردارند.
با آرزوی موفقیت روز افزون برای همه اعضای محترم و فرهیخته خبرگزاری دانشجویان ایران، تحقق امنیت شغلی و ارتقای آزادی در تهیه و بیان حقیقت را برای همه اصحاب خبر و رسانه امری محتوم می دانیم كه باید از جانب همگان و به خصوص صاحب منصبان و مدیران همه سطوح در كشور محترم شمرده شود.»1397/09/18
13:59:31
5.0 / 5
4494
تگهای خبر: پایتخت , شهر , شورای شهر , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری