معاون بین الملل دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری:

توسعه گردشگری توطئه های تبلیغاتی خارجی ها مقابل ایران را خنثی می كند

توسعه گردشگری توطئه های تبلیغاتی خارجی ها مقابل ایران را خنثی می كند

فقط سفر: معاون بین الملل دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری با بیان این كه می توان از فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه گردشگری، بعنوان راهبرد در امتداد توسعه گردشگری استفاده كرد، اظهار داشت: صنعت گردشگری در توسعه استان ها بسیار مهم بوده و همواره مورد توجه رهبری قرار می گیرد؛ چونكه با ورود توریست به كشور و رشد گردشگری، توطئه ها و دسیسه های تبلیغاتی خارجی ها خنثی میگردد.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، محسن پاك آئین در اجلاس پیش سمینار همایش بین المللی فقه گردشگری، با اشاره به گردشگری از دیدگاه مقام معظم رهبری، اظهار نمود: درآمدزایی و اشتغال زایی دو مشخصه مهم گردشگری در امتداد اقتصاد مقاومتی و كشور است و طبق آمار معتبر سایت های گردشگری، صنعت گردشگری درآمدزا بوده به صورتی كه سود مالی حاصل از آن مبلغ بسیار زیادی است و مقام معظم رهبری در ارتباط با همین سوژه تاكیدات فراوانی می كنند و معتقدم اگر مسئولان كشور در ارتباط با گردشگری با تبلیغات و جهت گیری صحیح بهره مند شوند، می توانند درآمد كشور را از مابقی مقوله ها بی نیاز كنند.
وی با بیان این كه طبق آمار جهانی نزدیك به ۳۰۰ میلیون نفر در دنیا در صنعت گردشگری شاعل شدند، اظهار داشت: با ورود هر توریست به كشور، ۹ شغل احداث می شود، ورود هر توریست به كشوری مشاغل خدماتی زیادی را احداث می كند، به سبب قرارگیری در مجاورت كشورمان، سالانه حدود سه میلیون نفر از جمهوری آذربایجان به ایران سفر می كنند كه فرصت خوبی برای احداث شغل و درآمدزایی در كشور است.
وی با بیان این كه نگاه رهبری به گردشگری زیارتی نگاه بسیار مهم و مثبتی است، اضافه كرد: سالانه ۲۷ میلیون توریست به مشهد سفر می كنند كه از این تعداد سه میلیون توریست خارجی است.
پاك آئین تصریح كرد: امروزه سیر گردشگری به سمت گردشگری پاك پیش می رود و این تنها مختص كشور ما نیست، گردشگری پاك، گردشگری مبتنی بر غدای حلال است ما می توانیم ایران را به مقصد سفرهای پاك و مبتنی بر دین تبدیل نماییم.
وی با بیان این كه مجاورت آذربایجان شرقی با چند كشور خارجی، فرصت مناسبی برای رونق گردشگری می باشد، اظهار داشت: اگر گردشگری درمانی در استان های همجوار با كشورهای خارجی ساماندهی گردد می تواند یكی از منابع اصلی درآمد استان ها شود. با عنایت به رشد پزشكی در ایران، اگر گردشگری درمانی را به خوبی هدایت نماییم، منبع درآمد عظیمی برای كشور احداث میگردد.
حجت الاسلام احمد مبلغی - رئیس مركز تحقیقات اسلامی مجلس باز با بیان این كه فقه در اسلام دارای سه شاخه فقه وجود، نفس و سلوك است، اظهار نمود: فقه وجود، فقهی آمیخته با كلام و تلاش ایمانی است و با تحقق این سه فقه در انسان، او واجد درك و آگاهی نسبت به صفات خداوند میگردد. امروزه اثری از فقه وجودی باقی نمانده است، فقه وجودی شامل كلام، عرفان و كوشش برای ایمان افزایی است و اگر در سه روند واحد شكل بگیرد، وجود انسان به صفات و درك خداوند نائل میگردد.
وی با بیان این كه فقه نفس در تهذیب و تزكیه نفس و تربیت والای درونی انسان تمركز می كند، اضافه كرد: فقه نفس به دنبال این است انسان را در زندگی در راه رسیدن به درجات معاد قرار دهد، ولی امروزه باز اثری از فقه نفس باقی نمانده است.
رئیس مركز تحقیقات اسلامی مجلس با بیان این كه امروزه فقه سلوك بعنوان تنها فقه فعال است، اظهار داشت: فقه سلوك، فقه رفتارها، هنجارها، فرهنگ ها، حقوق، اخلاق و آداب و معاشرت است، جامعه بدون فقه سلوك نمی تواند اداره شود.
حجت الاسلام احمد مبلغی با تاكید بر این كه اگر سه فقه وجود، نفس و سلوك در كنار یكدیگر قرار گیرند وضعیت آرمانی و مطلوب برای انسان شكل می گیرد، اضافه كرد: از وضعیت حاصل اجتماع سه فقه، هیچ قدرتی در این جهان نمی تواند بخشی از این وضعیت را تشكیل دهد.
وی با بیان این كه گردشگری پدیده ی امروزی مهم در حال تحول است، اظهار داشت: گردشگری را تنها نمی توان از مسیر فقه سلوك مورد بررسی قرار داد.
حجت الاسلام مبلغی با اشاره به این كه نگاه اسلام به گردشگری نیرومندترین نگرش به گردشگری می باشد، اضافه كرد: گردشگری باید پاك از آلودگی ها و فساد به دور باشد، تجلی در گردشگری رخ می دهد، در سفر و گردشگری مواجه شدن با وسعت زمین، محل تجلی صفت واسع خداوند است.
وی ادامه داد: اگر تجلی واسع در انسان پیدا كند، انسان از تگنایی نجات پیدا كرده و خداوند را در هر مكان و زمانی می تواند ببیند.1397/09/01
21:03:52
5.0 / 5
4286
تگهای خبر: تبلیغات , توریست , ثبت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری