مهلت یك هفته ای پلیس به رانندگان برای دریافت معاینه فنی معتبر

مهلت یك هفته ای پلیس به رانندگان برای دریافت معاینه فنی معتبر

فقط سفر: رییس پلیس پایتخت از تعیین مهلت یك هفته ای برای دریافت معاینه فنی خودروها آگاهی داد و اظهار داشت: از سوم آذرماه اعمال قانون برای اجرای طرح كاهش توسط دوربین ها در سراسر شهر صورت خواهد گرفت.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، سردار حسین رحیمی در نشست خبری ظهر امروز خود در مورد اجرای مرحله دوم طرح كاهش و دریافت معاینه فنی از طرف تمام رانندگان خودروها اشاره كرد: از سوم آذرماه اعمال قانون برای اجرای طرح كاهش توسط دوربین ها در سراسر شهر صورت خواهد گرفت.
به قول وی، اجرای طرح سراسری كاهش به سبب جلوگیری از فشار به مردم به تأخیر افتاد و در آخرین مهلت باز شهروندان تا اختتام هفته جاری فرصت دارند تا نسبت به دریافت معاینه فنی معتبر اقدام نمایند.
رحیمی افزود: بدین سبب اعمال قانون مربوط به معاینه فنی در سراسر تهران از روز شنبه سوم آذر ماه آغاز خواهد شد.
رییس پلیس پایتخت دلایل مهلت دوباره به شهروندان را جلوگیری از وارد شدن فشار به مردم و احداث زحمت برای آنان اعلام نمود و اظهار داشت: با عنایت به شلوغی مراكز معاینه فنی متأسفانه بعضی از شهروندان موفق به ستاندن معاینه فنی نشده اند كه در این راستا باز این فرصت برای آخرین بار به آنان داده شد كه تا اختتام هفته جاری یعنی تا پیش از سوم آذر ماه نسبت به دریافت معاینه فنی اقدام نمایند.
وی افزود: خودروهای فاقد معاینه فنی به وسیله تمامی دوربین های ثبت تخلفات یعنی دوربین های نصب شده در تقاطع ها، دوربین های كنترل سرعت، دوربین های طرح ترافیك و دوربین های زوج و فرد و... ثبت خواهد شد.
رییس پلیس پایتخت با اشاره به اینكه خودروهای دارای پلاك شهرهای دیگر باز باید معاینه فنی معتبر دریافت نمایند، اظهار داشت: خودروهایی كه از دیگر شهرها وارد تهران می شوند در صورتیكه معاینه فنی نامعتبر نداشته باشند جریمه خواهند شد.
وی ادامه داد: منظور از معاینه فنی معتبر یعنی معاینه فنی كه مربوط به اطلاعات خودرو و تمامی تست ها و فرایندهای آن باشد كه در سامانه "سیمفا" ثبت شده باشد. بدین سبب دیگر خودروها كه معاینه فنی نامعتبر داشته باشند جریمه خواهند شد.
رییس پلیس پایتخت در ادامه، افزود: تمامی خودروها شامل خودروهای سبك و سنگین، خودروهای شخصی، دولتی، نظامی، خدماتی، عمومی و... باید معاینه فنی را دریافت نمایند، در غیر این صورت اعمال قانون خواهند شد.
سردار رحیمی با بیان این كه این طرح به شكل 24 ساعته اجرا خواهد شد، اظهار داشت: در هماهنگی با عوامل شهرداری باز از آنان خواستیم كه ساعات كار مراكز معاینه فنی را بالا برند و تا اختتام هفته مراكز معاینه فنی با تمام ظرفیت فعال خواهند بود.
وی در مورد محدوده طرح ترافیك و زوج و فرد، اشاره كرد: در این زمینه باز آمارهای ما از ورود غیر مجاز چندان خوب نیست. شهروندان باید توجه داشته باشند كه ورود غیر مجاز به محدوده طرح ترافیك و زوج و فرد جریمه و اعمال قانون به همراه دارد.
به قول رییس پلیس پایتخت، اعمال قانون خودروهای فاقد معاینه فنی به وسیله دوربین های زوج و فرد انجام میگردد و مهلت نمایش شده مربوط به اجرای سراسری این طرح است.
رحیمی در بخش دیگری از صحبت های خود، در پاسخ به این سوال كه آیا خودروها برای تردد در تهران حتما باید از مراكز معاینه فنی تهران معاینه فنی دریافت نمایند به ایسنا، اظهار داشت: با عنایت به فعالیت سامانه سیمفا دیگر نیازی نیست كه حتما معاینه فنی از مراكز داخل تهران باشد، بلكه از هر مركزی كه اطلاعات آن در سیمفا وجود داشته باشد، می توان نسبت به دریافت معاینه فنی اقدام نمود.
رییس پلیس پایتخت درباره اجرای این قانون برای موتورسیكلت ها باز اظهار داشت: فعلا موتورسیكلت ها در دستور كار قرار ندارند.
وی درباره این شایعه كه گفته میگردد دوربین های محدوده طرح ترافیك و زوج و فرد ورود غیر مجاز به این محدوده را ثبت نمی كند، اظهار داشت: یكسری مشكلات زیر ساختی در همان ابتدای طرح وجود داشت كه این مشكلات مرتفع شده است و هم اكنون تمامی این دوربین ها فعال می باشند.
رحیمی درباره این كه چه خودروهایی باید معاینه فنی دریافت نمایند، اشاره كرد: تمامی خودروهایی كه چهار سال و بیشتر از تولید آن گذشته باشد باید معاینه فنی دریافت نمایند و دیگر تفاوتی نمی كند كه این خودروها تولید داخل باشند و یا وارداتی.
وی با تاكید بر این كه تنها مرجع اعمال قانون تخلفات رانندگی پلیس است، اظهار داشت: اطلاعات مربوط به این تخلفات تنها در اختیار پلیس بوده است و نیروی انتظامی تنها نهادی است كه می تواند تخلفات رانندگی را جریمه كند.
رییس پلیس پایتخت از برخورد با پلاك های مخدوش باز آگاهی داد و اظهار داشت: پلیس با مخدوش كردن پلاك در برابر دوربین ها برخورد خواهدنمود و تیم های ویژه ای باز این مساله را پیگیری خواهند كرد. ضمن این كه با استفاده از تجهیزات و امكانات خاص می تواند پلاك های مخدوش را شناسایی كند.
سردار رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود درباره این كه آیا پلیس بر مراكز معاینه فنی نظارت دارد یا خیر؟ اشاره كرد: تیم های عملیاتی پلیس راهور و همین طور عوامل شهرداری بر عملكرد مراكز معاینه فنی باز نظارت داشته و با هر گونه تخلف برخورد خواهند كرد.
وی نسبت به سودجویی برخی تحت عنوان دریافت معاینه فنی آگهی داد و اظهار داشت: امكان دارد با عنایت به اجرای سراسری این طرح بعضی از افراد بخواهند در مورد معاینه فنی مبادرت به سودجویی شهروندان و رانندگان كنند و در این زمینه لازم است مجوزهای معاینه فنی تنها از مراكز معتبر ستاندن شود.
به قول رحیمی، قبل از این پلیس با افراد سودجویی كه در این زمینه مبادرت به سوءاستفاده و كلاهبرداری از شهروندان كرده اند برخورد كرده است.
رییس پلیس پایتخت درانتها درباره وضعیت ترافیكی تهران نیز، اظهار نمود: در نیمه دوم سال با سرد شدن هوا استفاده از خودروهای شخصی افزایش یافته است و به تبع آن حجم ترافیك باز افزایش می یابد. اما پلیس با تمام توان در آماده باش است تا نسبت به روان سازی ترافیك اقدام نماید، ضمن این كه ما از تمامی دستگاه ها می خواهیم با پلیس همكاری كنند.
1397/08/27
00:24:25
5.0 / 5
4267
تگهای خبر: برند , پایتخت , ثبت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری