شهردار تهران تاكید كرد

نیاز تهران به اورژانس هوایی

نیاز تهران به اورژانس هوایی

فقط سفر: شهردار تهران بر ضرورت تجهیز شهرداری تهران به اورژانس هوایی برای بهره گیری از امدادرسانی هوایی در هنگام وقوع حوادثی همچون زلزله تاكید نمود.به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، محمدعلی افشانی در آئین اهداء كامیون ها به مناطق زلزله زده كرمانشاه كه توسط شورا و شهرداری تهران خریداری شده است، اظهار داشت: مردم كرمانشاه در حوزه فرهنگی تمدن ساز بودند پس از كمك اعضای شورای شهر تهران و همكارانم در شهرداری برای كمك به مردم این استان سپس وقوع زلزله قدردانی می كنم. كشور ما نه تنها از لحاظ زلزله حادثه خیز است بلكه در حوزه سیل و آتش سوزی باز در معرض حادثه قرار دارد.

وی اضافه كرد: اساسا حادثه زلزله كرمانشاه برای ما تجربه های زیادی را به همراه دارد. پس باید در بخش مقررات مربوط به ساختمان سازی كه حاصل تجربه بشر است مقررات به صورت دقیق رعایت شود كه در این صورت در هنگام وقوع زلزله های با قدرت هفت ریشتر شاهد بلا های انسانی نخواهیم بود.

وی افزود: هنگامی كه وزیر كشور به من اعلام نمود كه شدت زلزله كرمانشاه ۷.۳ ریشتر بوده و تلفات نداشتیم برای من عجیب بود و فكر كردم كه اشتباه نوشته اند. در راه رفتن به كرمانشاه از استاندار كرمانشاه پرسیدم كه چطور امكان دارد زلزله ای با این قدرت تلفاتی نداشته باشد و آنها هم تایید كردند كه تلفاتی نداشته اند. ولی از ساعت ۱: ۳۰ بامدادان به بعد اعلام نمودند كه تعداد تلفات بسیار بالاست. هنگامی كه با وزیر كشور به كرمانشاه رفتیم به ما گفتند ۳۶ هلیكوپتر در هوا و ۵۶ هلیكوپتر دیگر هم وارد كرمانشاه شده اند.

شهردار تهران افزود: سپس مشاهده شرایط سر پل ذهاب متوجه شدم ما تا امروز تمام مقررات را برای دولت دیدیم و برای مردم مقرراتی نداشته ایم. پس به وزیر كشور پیشنهاد دادم كه باید مردم را ساماندهی نماییم. در آنجا و در هنگام زلزله نمی دانستیم كه چادرها را به چه كسانی می دهیم و اگر در تهران زلزله ای رخ دهد امكان ندارد بتوان در خیابان ها تردد كرد.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با تاكید بر اینكه آغازین نیاز شهرداری تهران اورژانس هوایی برای امدادرسانی هوایی است اضافه كرد: اگر در تهران زلزله ای با همان قدرتی كه در كرمانشاه رخ داد به وقوع بپیوندد به غیر از امداد هوایی امكان امداد و نجات وجود ندارد. پادگان ها بهترین مكان برای امداد و نجات قلمداد می شوند. متاسفم كه عده ای می خواهند پادگان ها را به خارج از شهر منتقل كنند. چونكه این پادگان ها جنگی نبوده و آموزشی هستند. پس اگر مقرر است به بیرون شهر منتقل شوند باید از فضای آنها بهره برد.

وی اشاره كرد: آغازین درسی كه از حادثه زلزله كرمانشاه باید بگیریم این است كه كارها باید توسط مجریان و طراحان به درستی صورت گیرد تا در هنگام وقوع حوادثی همچون زلزله شاهد تلفات انسانی نباشیم.
1397/08/23
13:56:19
5.0 / 5
4959
تگهای خبر: آموزش , خرید , شهر , شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری