كویری كه تهرانی ها را جذب كرده

كویری كه تهرانی ها را جذب كرده

فقط سفر: نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: كویر گرمسار می تواند به مقصد جدید گردشگری و سفر در كشور تبدیل گردد.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، غلامرضا كاتب در جلسه بررسی طرح سرمایه گذاری اكوكمپ در كویر گرمسار اظهار نمود: مناطق شمالی از پرترددترین مقاصد كشور در روزهای تعطیلات محسوب می شوند و باید مقاصد جدید برای ایام تعطیل تعریف شود.
وی با تاكید بر اینكه كویر گرمسار قابلیت تبدیل به مقصد جدید سفرهای داخلی و خارجی را دارد، خواهان حمایت مسئولان از اجرای طرح اكوكمپ در كویر گرمسار شد.
كاتب، سرمایه گذاری در غار نمكی گرمسار و اتصال گرمسار به ایستگاه جوانمرد قصاب تهران را همچون فعالیت های در دست انجام برای توسعه گردشگری گرمسار عنوان نمود.
مدیر كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان هم اظهار داشت: پروژه های سرمایه گذاری در گردشگری استان سمنان با عنایت به سطح و میزان سرمایه گذاری در كانال شتاب دهنده طرح ها قرار می گیرند.
جهانشاهی اضافه كرد: با عنایت به تنوع، حجم و افزایش استقبال سرمایه گذاران، مسیر سرمایه گذاری در حوزه های گردشگری استان كوتاه و تسهیل شده است.
وی، حجم سرمایه گذاری بخش خصوصی در تاسیسات گردشگری استان سمنان را بیشتر از 6000 میلیارد ریال و شامل ۲۲ پروژه مهم در بخش های متنوع عنوان نمود و اظهار داشت: این تعداد پروژه گردشگری در حال افزایش می باشد.
جهانشاهی، استان سمنان و شهرستان گرمسار را از مقاصد تازه سفر بخصوص برای ساكنان تهران برشمرد و اضافه كرد: تحقق بخش زیادی از برنامه ها، زمینه تبدیل استان به مقصد سفر را فراهم نموده است.
در این جلسه طرح راه اندازی اكوكمپ در كویر گرمسار با حضور مسیولان منابع طبیعی و محیط زیست، میراث فرهنگی، فرماندار گرمسار، سرمایه گذار بخش خصوصی و... در محل فرمانداری گرمسار بررسی گردید.
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، اكوكمپ یا مقصد گردشگری مناطق جغرافیایی هستند كه دارای امكانات خاص گردشگری هستند و مقصد گردشگری، یك منطقه جغرافیایی است كه در آن تمامی خدمات و زیرساخت های مورد نیاز گونه خاصی از توریست یا بخشی از بازار گردشگری، در آن فراهم است.
برپایه تعریف بالا كه با تعریف سازمان جهانی گردشگری هم تطبیق بالایی دارد، از ملزومات نام گذاری یك منطقه خاص، بعنوان یك مقصد گردشگری، وجود خدمات و زیرساخت ها است، به صورتی كه نبود این دو، مكان مورد نظر را در تعریف مقصد نخواهد گنجاند. از این رو، یك مقصد گردشگری، باید دارای خدمات گردشگری شامل آژانس های گردشگری، راهنمایان گشت های محلی، برگزاركنندگان تورها و فعالیت هایی از این دست باشد و دارای زیرساخت های گردشگری مانند اقامت گاه ها، رستوران ها و مراكز خوراك و نوشیدنی، حمل ونقل، جاذبه های بهینه شده یا تولید شده و مانند آن باشد.
با این تعاریف، اكوكمپ را می توان یك مقصد گردشگری دانست كه در آن، تمامی خدمات و زیرساخت ها، هماهنگ و مطابق بر زیست بوم و محیط زیست منطقه باشد. به بیان دیگر، اكوكمپ، یك مقصد گردشگری بهینه شده برپایه معیارهای استاندارد زیست محیطی و معیارهای مدیریتی استاندارد هماهنگ با مسائل و چالش های زیست محیطی است.
اكوكمپ ها معمولا به گونه ای طراحی و اجرا می شوند كه میزان حداقلی دی اكسیدكربن را تولید كرده و وارد طبیعت كنند. معمولا از مواد بومی منطقه ساخته می شوند. معمولا از انرژی سبز برای تأمین انرژی مورد نیاز خود بهره مند می گردند كه در این میان، انرژی خورشیدی از پركاربردترین آن هاست. همینطور اكوكمپ ها به صورت كامل پسماندهای خویش را مدیریت می كنند و در حفاظت از طبیعت، پوشش های گیاهی و گونه های جانوری مشاركت كاملا فعال و مؤثر دارند.1397/08/08
15:26:22
5.0 / 5
4661
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری