اعلام آمادگی منطقه ۸ برای اجرای طرح های مقابله با بحران

اعلام آمادگی منطقه ۸ برای اجرای طرح های مقابله با بحران

فقط سفر: شهردار منطقه ۸ اظهار داشت: برای اجرای طرح های مقابله با بحران یا طرح های پایلوت اعلام آمادگی می نماییم.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، نوری در مراسم افتتاح پروژه آبرسانی اضطراری كه امروز برگزار گردید اظهار نمود: برای كشوری كه مستعد انواع و اقسام بلایای طبیعی است وجود اقدامات مشابه، ضروری و حیاتی و به شكلی اقدامات دیرهنگام است.
وی افزود: در همه زمینه ها و هر آنچه كه آرامش و امنیت روانی جامعه را تهدید می كند بایستی در آمادگی كامل و حداكثری باشیم و این امر دست یافتنی نیست مگر در سایه هم افزایی و همكاری همه ارگان ها.
شهردا منطقه ۸ تهران ضمن اعلام آمادگی منطقه برای اجرای طرح های پایلوت ایده های خلاقانه یا طرح هایی برای مقابله با بحران اظهار داشت: از حدود ۱۳۰۰ كیلومتر مساحت منطقه ۱۱ درصد بافت فرسوده داریم كه تقریباً ۵۲ درصد آنرا احیا كرده ایم و بیشترین بافت فرسوده این منطقه در وحیدیه است؛ البته نخستین رتبه نوسازی و بازسازی بافت فرسوده در شهرتهران را داریم.
وی با اشاره به اینكه آموزش موضوعی است كه نباید از آن غفلت نماییم، اظهار داشت: مردم ما باید بهترین خدمات را در زمان بحران دریافت كند. همینطور در بحث آموزش برنامه های خوبی داریم و حدود ۱۳۰۰ داوطلب بحران هم سازماندهی شدند و آموزش مستمر در برنامه داریم. همینطور ۱۰۱ نقطه ایمن را در منطقه شناسایی كرده ایم و امیدواریم دامنه این همكاری ها ادامه داشته باشد.
وی در انتها اظهار داشت: به بخاطر فرسودگی شبكه های توزیع آب، هدر رفت آب داریم و برای دادن مجوزهای حفاری مجانی اعلام آمادگی كرده ایم و به هر میزان كه آبفای تهران نیاز دارند در سطح معابر آمادگی ارائه مجوز داریم.
درادامه این مراسم محمدرضا بختیاری مدیرعامل سازمان آبفای استان تهران هم اظهار داشت: در تهران طوری برنامه ریزی نماییم كه اگر مشكلی پیش آمد كمترین نیاز را داشته باشیم. گسل های تهران بیشتر از ۷.۵ ریشتر پتانسیل ندارند و امكان آمدن زلزله بیشتر از این مقدار وجود ندارد.
وی با اشاره به زلزله های كوبه ژاپن اظهار داشت: باید در تهران اینگونه برنامه ریزی نماییم مردم باید بدانند وقتی می خواهند ساختمان بسازند باید دلسوزانه پای كار بایستند و باید تهران را به نحوی طراحی نماییم كه فرض نماییم امكان امداد رسانی وجود ندارد. در حقیقت باید استانداردها را در هر زمینه بالا ببریم.
1397/07/24
20:23:08
5.0 / 5
4287
تگهای خبر: آموزش , استاندارد , خدمات , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری