مدیرعامل اتحادیه تاكسیرانی های شهری كشور خبر داد

راه اندازی سامانه جامع اطلاعاتی رانندگان تاكسی، حل مشكل بیمه رانندگان

راه اندازی سامانه جامع اطلاعاتی رانندگان تاكسی، حل مشكل بیمه رانندگان

فقط سفر: مدیرعامل اتحادیه تاكسیرانی های شهری كشور از طریق اندازی سامانه جامع اطلاعاتی رانندگان تاكسی اطلاع داد و اظهار داشت: از این پس تبادل اطلاعات رانندگان با سازمان تامین اجتماعی به منظور بهره مندی رانندگان از خدمات بیمه ای به صورت هوشمند و تحت قالب یك سامانه صورت خواهد گرفت.


مرتضی ضامنی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینكه مطالبه حوزه حمل ونقل عمومی استفاده از سهم بیمه تأمین اجتماعی است كه یارانه دولتی به آن تعلق می گیرد، اظهار داشت: تعداد زیادی از رانندگان تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی نبودند بنابراین اعلام كردیم كه اگر این فضا شفاف باشد خیلی از افرادی كه صاحب حق نیستند و از خدمات بیمه تامین اجتماعی استفاده می نمایند حذف شده و این امكان فراهم می گردد كه افراد جدید اضافه شوند.
وی افزود: به دستور مستقیم رییس جمهور، سازمان های مختلف همچون وزارت كشور، سازمان شهرداری ها، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و سازمان تامین اجتماعی پای كار آمدند و مقرر شد كه تبادل اطلاعات رانندگان با سازمان شهرداری ها به صورت هوشمند باشد.زیرا با ارسال اطلاعات به صورت هوشمند افرادی كه صاحب حق نیستند امكان ورود به این سامانه را نخواهند داشت.
مدیرعامل اتحادیه تاكسیرانی های شهری كشور اضافه كرد: سامانه جامعی بوجود آورده ایم كه مشخصات رانندگان به تفكیك شهر و اصلی یا كمكی بودن آنها مشخص شده است و این سامانه با سازمان تامین اجتماعی به تبادل اطلاعات می پردازد و اطلاعات این سامانه هم تایید شده است. در حقیقت با این اقدام می توانیم چشم انداز روشنی به دولت بدهیم تا تعداد رانندگان فعال در حوزه حمل و نقل مشخص شود و دولت بتواند در قانون بودجه سنواتی خود پیش بینی های لازم برای تخصیص اعتبار در این حوزه را انجام دهد. همینطور این اطمینان خاطر هم به وجود می آید كه رانندگانی كه در حوزه حمل و نقل فعال می باشند از خدمات بیمه ای استفاده می نمایند.
ضامنی در ادامه با اشاره به اینكه هنگامی كه بحث بیمه رانندگان عنوان شد، اطلاعات از مبادی مختلفی به سازمان تامین اجتماعی ارسال شد، اظهار نمود: به صورت مثال یك دفتر آژانس می توانست تعداد زیادی راننده به سازمان تامین اجتماعی معرفی نماید و وقتی این افراد در كار دخیل می شوند قاعدتا سوء استفاده هایی هم تولید می شد. به عبارت دیگر افرادی كه در حوزه حمل و نقل فعالیتی نداشتند اسمشان بعنوان راننده برای دریافت بیمه رد می شد و بخش زیادی از ظرفیت بیمه را به خودشان اختصاص می دادند و از آن طرف هم رانندگانی كه فعال در این حوزه بودند به علت پر شدن سقف بیمه به لیست بیمه شدگان اضافه نشدند.

مدیرعامل اتحادیه تاكسیرانی های شهری كشور در انتها اظهار داشت: این سامانه افرادی كه صاحب حق نیستند یعنی در سامانه حمل و نقلی فعالیت نداشته و یا قبلا بوده و هم اكنون نیستند را حذف خواهد نمود و افرادی كه راننده هستند و فعالیت می نمایند به این سامانه اضافه خواهند شد.1397/05/19
23:17:50
5.0 / 5
4478
تگهای خبر: حمل و نقل , خدمات , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری