، خداحافظ مدینه ای شهر پیغمبر،

اعزام نخستین گروه از زائران ایرانی به مكه مكرمه

اعزام نخستین گروه از زائران ایرانی به مكه مكرمه

فقط سفر: نخستین گروه از زائران كشورمان عصر و شامگاه روز دوشنبه از مدینه منوره عازم مكه مكرمه شدند.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، ۲۷۰ نفر از زائرانی كه روز ۲۷ تیرماه وارد مدینه منوره شده بودند، بعد از شش روز حضور در شهر رسول گرامی اسلام(ص)، عازم مكه مكرمه شدند. این دو كاروان استان البرز، نخستین كاروان های زائران كشورمان بودند كه وارد مدینه شدند.

زائران در مسجد شجره محرم شده، سپس وارد مكه می شوند.
خداحافظ مدینه ای شهر پیغمبر (ص)

زائرانی كه شش روز از حضورشان در مدینه می گذشت، باید بار سفر می بستند به سمت مكه مكرمه؛ هرچند همه زائران اشتیاق زیارت خانه خدا را دارند، اما دل كندن از مدینه شهر پیامبر(ص)، فاطمه زهرا(س) و ائمه بقیع دشوار می باشد.

هتل روضه المبارك تا حرم پیامبر(ص) فقط كی دودقیقه با حرم فاصله دارد. روز ۲۷ تیر دو كاروان از زائران استان البرز به مدینه آمدند و در همین هتل مورد استقبال مسئولان حج كشورمان ومسئولان موسسه الاهلیه عربستان كه از سوی وزارت حج این كشور مسئولیت هماهنگی برای اسكان زائران را بر عهده دارد، قرار گرفتند. حالا نخستین زائرانی كه وارد مدینه منوره شده بودند، باید دل از مسجدالنبی و بقیع بكنند و راهی مكه شوند هرچند هركه یكبار هم به مدینه بیاید، دلش را اینجا جا می گذارد.

مدیر هتل روضه المبارك به من می گوید كه مقرر است زائران ساعت ۴ بعدازظهر حركت كنند و من پیش از ساعت ۳ خودم را به هتل می رسانم و منتظر زائران می شوم. كم كم زائران كه لباس احرام بر تن دارند، به سالن هتل می آیند. خانم ها زودتر آمده اند و من هم به سراغشان می روم و می پرسم ترك مدینه چه حسی دارد؟ انگار نمك بر زخم آنها پاشیده ام. پیرزنی خوش صحبت با من هم كلام می گردد و می گوید ۱۲ سال منتظر چنین روزهایی بوده است و حالا باید مدینه را ترك كند. هر چند از اینكه به مكه می رود خوشحال است اما ابراز ناراحتی هم می كند كه در یك چشم به هم زدن فرصت حضور در مدینه از دست رفته است. بغض می كند و می گوید ان شالله این سفر قسمت همه شود. دو خانم میانسال دیگر از ترك مدینه ناراحت اند اما شوق دیدار خانه خدا را دارند.

با مردان كاروان كه حالا تعدادشان بیشتر شده كه صحبت می كنم، آنها هم حرف های مشابهی دارند. ناراحت هستند كه مدینه را ترك می كنند. می گویند در مدینه غربت ائمه (ع) را حس كرده اند بنابراین دل كندن از مدینه برایشان سخت می گردد اما در عین حال اشتیاق زیارت خانه خدا را هم دارند.

مناجات حضرت علی(ع) در مسجد كوفه و ذكرمصیبت امام حسین(ع) كه خوانده می شود، بغض همه می تركد و فضای عجیبی در سالن هتل تولید می گردد. اینجا در هتل روضه المبارك در چهره زائران همزمان می توان هم غصه را دید و هم شادی را. غصه جدایی از رسول خدا(ص)، فاطمه زهرا(س) و چهار امام بقیع(ع) و شادی بابت اینكه تا ساعاتی دیگر به زیارت خانه خدا می روند.

شش اتوبوس چند ساعتی است كه انتظار زائران را می كشند. حالا وقت رفتن است و زائران از زیر قرآن رد شده و به سمت اتوبوس ها می روند. ساعت از چهار عصر گذشته كه اتوبوس ها به حركت درمی آیند و نخستین گروه از زائران كشورمان مدینه را به قصد مكه مكرمه ترك می كنند.


1397/05/02
14:09:57
5.0 / 5
4366
تگهای خبر: زیارت , سفر , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری