سخنگوی شورای شهر تهران تاكید كرد

استفاده از ظرفیت اجتماعی شورایاری ها در راه توسعه شهر

استفاده از ظرفیت اجتماعی شورایاری ها در راه توسعه شهر

فقط سفر: سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با تاكید بر اینكه شورای شهر تهران ترجیح می دهد از شورایاری ها بعنوان یك ظرفیت اجتماعی موثر به درستی استفاده نماید اضافه كرد: با استفاده از شورایاری ها امكان افزایش مشاركت شهروندان فراهم خواهد شد.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، علی اعطا در نشست مشترك كارگروه های تخصصی شورایاران مناطق ۴، ۶ و ۱۵ اظهار داشت: شهرداری تهران برنامه پنج ساله سوم را با رویكرد مشاركتی تهیه خواهد نمود بنابراین برای بهره مندی از نظرات شورایاران برای حل مشكلات محلات و برنامه ریزی دقیق باید جلسات مشترك برگزار می شد.
وی اضافه كرد: تشكیل كارگروه های چهارگانه تخصصی فرصت مناسبی را بوجود آورده است برای تعامل و بهره گیری از نظرات شورایاران اما اگر این جلسات به صورت مستمر برگزار گردد نتایج موثر خواهد داشت. بدون شك شورایاری ها برای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران از اهمیت زیاد و كلیدی برخوردار می باشد.

وی ادامه داد: شورای شهر تهران ترجیح می دهد از شورایاری ها بعنوان یك ظرفیت اجتماعی موثر به درستی استفاده نماید و از این طریق مشاركت شهروندان شكل بگیرد بر همین مبنا بررسی های مختلفی از ابتدای دوره پنجم شورای شهر تهران انجام شده است.

سخنگوی شورای شهر تهران به مشكلات حقوقی سر راه شورایاران اشاره و تصریح كرد: نهاد شورایاری ها با بحران حقوقی مواجه می باشد بر همین مبنا صحبت های زیادی در كمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران انجام شد و نتیجه صحبت ها به یك گزارش نبدیل شد و همینطور مسیری كه باید شورایاری ها در راه قانونی شدن طی كنند هم روشن شد.

وی ادامه داد: البته در بعد محتوایی هم صحبت هایی به صورت مفصل انجام شده كه امروز به تشكیل كارگروه های چهارگانه تخصصی منجر گردیده است. اعتقاد ما این است كه اگر بخواهیم مشاركت شهروندان به سمت جلو پیش برود و ثمر داشته باشد بدون شك باید به سمت تخصصی شدن حركت نماییم و این روش می تواند موثر باشد و دستور كار روشنی را تعیین كند و الگوسازی مناسبی را انجام دهد.

وی تصریح كرد: انتظاری كه از این الگو می رود این است كه در مقیاس منطقه و محله ها كه چنین ساختار تخصصی دارند مشكلات و معضلات به شكل تخصصی شناسایی شوند. نتیجه زمانی حاصل می گردد كه جمعی تخصصی در محله مشكلات را شناسایی كنند و برای هریك از مشكلات راهكار مشخصی را پیشنهاد دهند و ما هم در شورا این مشكلات و راهكارها را دنبال نماییم.

به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، پیش از صحبت های سخنگوی شورای شهر تهران، غفوری قائم مقام شهردار منطقه ۶ هم با تاكید بر اینكه تشكیل كارگروه های چهارگانه تخصصی بر توسعه محلات شهر تهران تاثیر بسزا خواهد داشت اضافه كرد: شورایاران به سطحی از باور و توان علمی رسیده اند كه امروز می توانند یاری گر مدیریت شهری باشند.

وی اضافه كرد: شورایاران در مناطق تهران بخصوص منطقه ۶ تهران زحمات بسیاری را كشیده اند و مطالبات شهروندان را به حق مطرح می كنند بنابراین در منطقه ۶ كوشیده ایم مطالبات و معضلات و مشكلات را در قالب برنامه ریزی مشخص و در بین مدت حل و فصل كنیم؛ ظرف ۳ ماه آینده تعدادی پروژه كه شاید جز مطالبات شورایاران هم بوده در منطقه ۶ با حضور شهردار تهران افتتاح می گردد.

قائم مقام شهردار منطقه ۶ خطاب به علی اعطا سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران درمورد مشكلات شهروندان برای بازسازی منازل مسكونی خود در بعضی محدوده های منطقه اظهار داشت: نیاز داریم امروز در پهنه های طرح تفصیلی برای منطقه ۶ بازنگری اساسی صورت گیرد. هم اكنون پهنه هایی در منطقه فریز شده كه به علت نبود اعتبار لازم توانایی تعیین تكلیف آنها وجود ندارد و به همین ترتیب باعث نارضایتی مردم و از بین رفتن سرمایه اجتماعی در شهر می گردد.
1397/04/07
13:42:58
5.0 / 5
4261
تگهای خبر: شهر , شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری