وجود ۳۰۰۰ تورلیدر فعال در كشور

وجود ۳۰۰۰ تورلیدر فعال در كشور

فقط سفر: رئیس هیات مدیره كانون انجمن های صنفی راهنمایان گردشگری از وجود ۱۱ هزار تورلیدر در كشور اطلاع داد.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، اویس كیانی در نشست تخصصی توسعه گردشگری با حضور فعالان حوزه گردشگری استان اظهار نمود: راهنمایان گردشگری هر كدام كارخانه ای هستند كه محصول تولیدی آنها خاطره است.

وی با تاكید بر اینكه راهنمایان برای تولید یك خاطره خوب باید آموزش ها و مهارت های فنی ویژه ای را ببینند، اضافه كرد: در راهنمایی گردشگری كالای بومی خاطره است كه راهنما آن را بوجود می آورد و البته راهنمای بومی برای گردشگر ها می تواند تعریف بهتری از منطقه داشته باشد.

كیانی راهنمایان را سربازان فرهنگی- امنیتی كشور عنوان نمود و اظهار داشت: اگر راهنمایان نتوانند به درستی با گردشگر ارتباط برقرار كنند گاهی زیاد بودن جاذبه نه تنها فرصت نیست بلكه تهدیدی برای منطقه به حساب می آید.

رئیس هیات مدیره كانون انجمن های صنفی راهنمایان گردشگری كشور تصریح كرد: مهمترین عنصر گردشگری راهنما است كه اگر رشد نكند تورهای غیرمجاز به راه خواهند افتاد.

وی منظور از رشد را بالندگی درونی برشمرد و اضافه كرد: با همكاری اداره كل میراث فرهنگی تورهای غیرمجاز قابل حل هستند و البته باید روی كیفیت راهنمایان كار كرد؛ راهنما اگر بهترین تشكل را داشته باشد اما محتوای خوبی عرضه ندهد و نتواند ارزآوری كند، نمی تواند ادعای فعال گردشگری بودن را داشته باشد.

كیانی با اشاره به اینكه باید به دنبال راهكار بود، ادامه داد: در لرستان باید بررسی كرد كه این استان توسط چه كشورهایی سرچ می گردد و حدود ۶۸ درصد از كسانی كه مقصد گردشگری خویش را تعیین می كنند با استفاده از یوتیوب است.

رئیس هیات مدیره كانون انجمن های صنفی راهنمایان گردشگری كشور از وجود ۱۱ هزار تورلیدر در كشور اطلاع داد و اظهار داشت: از این تعداد ۳۰۰۰ مورد فعال می باشند.
1397/03/25
12:44:48
5.0 / 5
4489
تگهای خبر: گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری