معاون برنامه ریزی شهرداری تهران تأكید كرد

ضرورت درج اطلاعات شركت های پیمانكاری برای حل شائبه پیمانكاران صوری

ضرورت درج اطلاعات شركت های پیمانكاری برای حل شائبه پیمانكاران صوری

فقط سفر: معاون برنامه ریزی شهرداری تهران از ضرورت بارگذاری اطلاعات مؤسسین شركت های پیمانكاری بر روی سامانه شفافیت اطلاع داد.


حجت میرزائی در گفت وگو با ایسنا، در مورد سرانجام بارگذاری اطلاعات قراردادهای شهرداری برروی سامانه شفافیت، اظهار داشت: هرنوع اطلاعاتی كه به زندگی مردم مربوط می گردد اعم از خرید و فروش در شهرداری، وضعیت استخدامی، انتصابات، پروژه های اولویت دار، بودجه تخصیص یافته و... باید به اطلاع مردم برسد.
وی با اشاره به اینكه بارگذاری اطلاعات در سایت شفافیت آغاز راه است، اضافه كرد: معتقدیم كه در مسیر شفافیت چهار گام اصلی باید طی شود كه در مرحله اول بارگذاری اطلاعات است، در گام دوم نظاره گری مردم، كارشناسان و... در مرحله سوم پاسخگویی مسئولان شهرداری و در گام چهارم اصلاح فرایندها و خطاها باید در دستور كار قرار گیرد كه هم اكنون در ابتدای گام اول هستیم و انتظار داریم این مسیر تا آخر ادامه داشته باشد.
میرزائی اظهار داشت: در بررسی اطلاعات قراردادهایی كه برروی سامانه انتشار یافته می بینیم كه یك چهارم قراردادها با تر ك تشریفات انجام شده و این امر می تواند آغاز اصلاح باشد.بنابراین می بایست خطاها در روش و ابهامات توسط مردم شناسایی شود تا نسبت به اطلاح آنها اقدام گردد و اگر شورا اجبار كند تمام قراردادهای شهرداری را می توان منتشر نمود.
وی در پاسخ به سوالی در مورد شائبه وجود پیمانكاران صوری در قراردادهای شهرداری اظهار داشت: می توان برای حل این ابهام، علاوه بر اطلاعات قراردادها، مشخصات مؤسسین شركت ها هم بر مبنای اطلاعات سامانه ثبت شركت ها و.... را هم درج نماییم تا مردم امكان شناسایی و قابلیت رهگیری ذی نفعان اصلی را داشته باشند.1397/03/04
14:23:50
5.0 / 5
4205
تگهای خبر: شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری