روحانی خطاب به امریكا: شما جیره خوار دیگران هستید

روحانی خطاب به امریكا: شما جیره خوار دیگران هستید

فقط سفر: رئیس جمهور با انتقاد از سیاست های آمریكا در منطقه خاورمیانه و غرب آسیا اظهار داشت: برخی فكر می كنند این منطقه باید طبق اراده آنها حركت كرده و كاخ سفید برای خاورمیانه تصمیم بگیرد.به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی امروز درمراسم افتتاحیه رسمی رویداد بین المللی تبریز 2018 اظهار نمود: خیلی از مشكلات منطقه به خاطر دید ناصحیح و سخنان ناصحیح نسبت به ملت هاست. بعضی فكر می كنند برای همیشه یك رژیم غاصب ظالم باید بر مردم برخی كشورها مسلط شوند. فكر می كنند كاخ سفید باید برای خاورمیانه تصمیم بگیرد. فكر می كنند از این طریق می توانند همه ذخایر دنیای عرب را به یغما ببرند.

وی خطاب به آمریكا اظهار نمود: چشم طمع شماها به كجاهاست؟به طلای سیاه زیر زمینی یا حساب های صدها میلیاردی بعضی از كشورهای عرب منطقه؟ این طمع عقل را از شما ربوده است؟ هر روز سخنی می گویید كه نه با شان منطقه و نه شان مردم و نه شان قرن جدید سازگار است. به صراحت می گویید با پول دیگران می مانید. پس شما جیره خوار دیگران هستید. ارتش شما به دنبال منبعی است تا بدزد و ارتزاق كند این برای شما حیثیت شد؟ می گویید پول بدهید در سوریه می مانیم و اگر پول ندهید می رویم. اگر ما نباشیم شما در یك هفته نیستید چرا نیستند؟ ما حافظ عراقیم. ملت عراق حافظ عراق است. ما آماده ایم حافظ عربستان باشیم. ملت عربستان حافظ عربستان است. اتفاقا اگر شما تشریفتان را برای همیشه ببرید امنیت كامل را در منطقه برقرار می گردد.
رئیس جمهور تصریح كرد: این همه هواپیما و بمب در اختیار عربستان گذاشتید؛ امنیت آوردید ؟ چرا نگاهتان غلط است. امان از دید غلط و امان از زبانی كه به درستی گردش نمی كند و سخنانی می گویید كه برای مردم مشكل بوجود می آورد.
وی ادامه داد: می گویید با فلان رهبر كشور اروپایی برای یك قرارداد هفت جانبه تصمیم می گیرید؛ با چه اجازه ای؟ ما حسن نیت خویش را به دنیا نشان دادیم. به دنیا نشان دادیم كه ایران هراسی دروغ بود. ما خواستیم به جهان بگوییم پرونده سازی برای ایران تحت عنوان PMD دروغ بوده است و بر خلاف عدل و قانون ما را ذیل فصل هفتم شورای امنیت بردید.
روحانی سپس اظهار داشت: ما با این پیمان و توافق تهمت ها را نشان دنیا دادیم و ثابت كردیم كه آمریكا و اسراییل طی دهها سال دروغ می گفتند. ما راستگویی ایران را تحت عنوان برجام ثابت كردیم.
وی همینطور اظهار نمود: شما به دنیا نشان دادید كه به عهدتان پایبند هستید و یا نشان دادید كه به عهدتان پایبند نیستید؟ این كه بانكهای دنیا را برای كار با ایران تهدید می كنید، اینكه مانع سرمایه گذاری كارآفرینان هستید، این كه هر روز با یك بیان نادرست نسبت به مردم مسلمان همچون ایران برایشان مانع می تراشید بر خلاف عهدتان در جامعه است.
روحانی با اشاره به اینكه كسانی كه بدهكار هستند حالا طلب وام جدید می كنند اظهار داشت: اول آنچه را كه امضاء كردید؛ رئیس جمهور سابق و وزیر خارجه سابقتان گفتند را اجرا كنید بعد حرف از موضوعات جدید بزنید. می گویید قرار داد بسیار بدی امضاء شده است، چرا قبلی هایتان این را نفهمیدند؟ شما كه سررشته ای از سیاست و حقوق ندارید؛ یك كاسب، یك تاجر، یك ساختمان ساز و یك برج ساز در مورد این قرارداد حرف می زند.
وی اضافه كرد: دنبال چه هستید؟ دنبال این هستید كه ایران و ملت های منطقه را تهدید كنید. از خدا باید بخواهیم دیدها را در جهان اصلاح و زبان ها را در مسیر درست بچرخاند. مشكل ما در دنیای امروز مشكل مواجه شدن با سیاست مدارانی است كه ابعاد سخن خویش را درك نمی كنند.
وی با اشاره به اینكه ما دنبال تعامل سازنده و گسترده با جهان هستیم و این تعامل فقط منحصر در قرارداد هسته ای نیست، اظهار نمود: همواره گفته ایم راه حل صحیح برای مسائل، راه حل برد ـ برد است. اگر كسی فكر كند كه باید به نفع خود و ضرر دیگری عمل كند توافقی پایدار نمی ماند.
رییس جمهور همینطور با اشاره به اینكه یكی از طریق های تعامل سازنده با دنیا، گردشگری می باشد، خاطرنشان كرد: گردشگری هم ارتباط با گذشته است، هم امروز و هم ارتباط برای فردای جهان است. گردشگری می تواند برای ما اشتغال و رونق اقتصادی بوجود آورده و زندگی مردم را بهتر كند.
روحانی با تاكید بر اینكه همه ما باید كاری نماییم كه جاذبه های گردشگری ما دائمی شود، اظهار داشت: به مردم تبریز و مسئولان این استان می گویم كاری كنند كه جاذبه دائمی در تبریز تولید شود. بگذارید تبریز مركز گردشگری برای همه دهه ها و قرن ها باشد.
وی با اشاره به جاذبه های گردشگری تبریز، خاطرنشان كرد: نخستین جاذبه گردشگری، اخلاق مردم است. برخورد مناسب در ذهن توریست می ماند. همه شهرهای ایران، شهرستان های آذربایجان و همه كوچه های تبریز مملو از شرف و انسانیت است. تبریز پایتخت گردشگری می باشد نه برای امروز و فردا بلكه برای همیشه تاریخ. تبریز دروازه اتصال ایران به غرب و جهان بوده و در مسیر اصلی جاده ابریشم است و شرق را به غرب متصل كرده است. اگر می خواهیم تبریز قطب گردشگری بماند باید از آن مراقبت نماییم. برخورد مناسب مامور فرودگاه، راننده تاكسی و اتوبوس و هتلداران و مردم در ذهن توریست می ماند. برخورد مناسب ما، تمدن ما را به دنیا معرفی می كند.1397/02/05
19:45:31
5.0 / 5
4331
تگهای خبر: توریست , شهر , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری