موافقت ضمنی عارف با شهردار شدن

موافقت ضمنی عارف با شهردار شدن

فقط سفر: یك عضو فراكسیون امید مجلس با اشاره به گزینه های مطرح برای شهرداری تهران، اظهار داشت كه عارف خواهان بررسی مبحث شهردار شدنش در فراكسیون امید شده است.محسن علیجانی در گفت وگو با ایسنا، محسن هاشمی، ترك نژاد، افشانی، تقی زاده خامسی شهردار مشهد، محمدرضا عارف و محمدرضا تابش را از گزینه های مطرح برای شهرداری تهران عنوان نمود و اظهار داشت: البته ممكن است اسامی دیگری هم پس از این مطرح شود اما نهایتا این شورای شهر است كه در این زمینه تصمیم گیری خواهد نمود.

وی درباره احتمال شهردار شدن عارف اظهار داشت: اینكه كسی از مجلس برای تصدی شهرداری تهران انتخاب گردد منعی ندارد، ضمن اینكه آقای عارف شخصی محوری است. ممكن است شورای شهر به خاطر كارآمدی ایشان در جریان اصلاح طلبی، سابقه كار اجرایی، تعامل خوب ایشان و اینكه ایشان مورد وثوق اصلاح طلبان است او را انتخاب نماید. آقای عارف با عنایت به تصدی پست هایی مثل شورای عالی انقلاب فرهنگی و عضویت مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد وثوق نظام هم هست، فكر می كنم حضورش به تثبیت جریان اصلاح طلبی می تواند كمك نماید. از این حیث مبحث قابل بحث است و پیشنهاد می كنم شورای شهر به این مورد بپردازد.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: آقای عارف هم فرمودند كه این مورد در فراكسیون امید بررسی شود. ایشان در مجموع نظر جمع را می پذیرند.

علیجانی همینطور اظهار داشت: آقای محسن هاشمی هم در گمانه زنی ها مطرح است اما بحثی مرتبط با میثاق ایشان برای ماندن در شورای شهر هم وجود دارد و به نظر من حضور ایشان در ریاست شورای شهر هم خوب است. ایشان مدتی است كه تجربه كسب كرده و ممكن است حضورش در شهرداری برخی حساسیت ها را مجددا فعال كند. به نظر من بهتر است ایشان بعنوان ریاست شورا به تجربه سیاست ورزی خود ادامه دهد تا هم حساسیت ها كم شود و هم به تجربیات ایشان افزوده شود و جدای از بحث میثاق نامه، بهتر است ایشان در شورای شهر بماند البته نهایتا تشخیص با خود ایشان و شورای شهر است.

این عضو فراكسیون امید مجلس با اشاره به اینكه عارف را در میان گزینه های موجود برای شهرداری تهران اصلح می داند، اظهار نمود: آقای عارف سوابق اجرایی، سیاسی و خدماتی زیادی داشته، ایشان همینطور به ماندن اصلاح طلبی در دهه 90 كمك كرده و توانسته بی اعتمادی ها را به جریان اصلاح طلب كنار بزند و این جریان را مدیریت كند. ضمن اینكه اصلاح طلبان هم تا سال 1400 نیاز به تثبیت دارند و حضور ایشان می تواند از خیلی فشارهای آینده به اصلاح طلبان جلوگیری كند.

این نماینده مجلس در انتها اظهار نمود: ممكن است با عنایت به بحث هایی كه در شهرداری تهران پیش آمده، اگر نتوانند شخصیت محوری انتخاب كنند این بحث ها ادامه یابد و به صورت دومینووار و آبشاری به جریان اصلاح طلب صدمه بزند و كارآمدی آن را خدشه دار كند از این حیث حضور آقای عارف در شهرداری تهران خوب است باآنكه من می دانم اگر ایشان از مجلس برود ما در فراكسیون امید هم دچار مشكلاتی خواهیم شد.
1397/01/29
23:08:56
5.0 / 5
4331
تگهای خبر: شهر , شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری