تابوی بوم گردی در تهران شكسته می گردد

تابوی بوم گردی در تهران شكسته می گردد

فقط سفر: تهران صاحب بومگردی می شود، استانی كه تا امروز در برابر اقامتگاه هایی كه سبك متفاوت و ارزان تری را در اسكان ترویج داده اند، مقاومت نشان داده بود. حالا با آمدن رییس جدید به اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری تهران ظاهرا مقرر است این تابو شكسته شود.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، دلاور بزرگ نیا كه یك روز از معارفه اش بعنوان مدیر كل میراث فرهنگی استان تهران می گذرد در حاشیه بازدید از نمایشگاه بوم گردی كه تا ۲۵ اسفندماه در برج میلاد برپا است، اظهار داشت: ظرفیت های فرهنگی، طبیعی و جغرافیایی در مناطق روستایی استان تهران امكان توسعه اقامتگاه های بوم در سطح استان را فراهم نموده است.
او بیان كرد: توسعه اقامتگاه های بوم گردی می تواند اشتغال پایدار و كاهش جریان مهاجرت روستا به شهرها را در استان تهران فراهم كند.
مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تاكید بر تسهیل انجام مراحل اداری در صدور مجوز اقامتگاه های بوم گردی، اضافه كرد: طرح مشاوره با دهیاران و شوراهای بخش و روستای استان برای آشنایی با ضوابط و مزایای تولید اقامتگاه های بوم گردی در خانه های روستایی در سال ۹۷ اجرا می گردد.
وی ادامه داد: طرح شناسایی خانه های تاریخی در روستاها و مناطقی كه قابلیت تاسیس بوم گردی داشته باشد در سال ۹۷ از مدیران ادارات میراث فرهنگی و گردشگری در شهرستان های استان تهران خواسته می گردد.
بزرگ نیا اظهار داشت: امیدوارم تا آخر سال ۹۷ شاهد تولید اقامتگاه های بوم گردی در شهرستان های فیروزكوه، دماوند، شهریار و شمیرانات باشیم.1396/12/22
22:14:13
5.0 / 5
4540
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری