استاندار گیلان:

هیچ بن بستی برای ثبت جهانی شهر رشت وجود ندارد

هیچ بن بستی برای ثبت جهانی شهر رشت وجود ندارد

به گزارش فقط سفر، از گیلان استاندار گیلان با تکیه بر این که برای ثبت رشت بعنوان شهر جهانی صنایع دستی هیچ بن بستی وجود ندارد، اظهار داشت: همه مسؤلان بایستی هر چه سریع تر موانع احتمالی سد راه این اقدام را مرتفع کنند.


اسدالله عباسی امروز، ۵ بهمن ماه در نشست بررسی راهکارهای ثبت رشت بعنوان شهر جهانی صنایع دستی، اضافه کرد: صنایع دستی از مزیت ها و ظرفیت های گیلان است و مدیران دستگاه ها می بایست فرصت پیش آمده را قدر بدانند و تا حضور ارزیابان یونسکو در اوایل اسفند سال جاری به منظور ارزیابی وضعیت رشت برای ثبت بعنوان شهر جهانی صنایع دستی، مشکلات را برطرف کنند و اگر در این راه به مانعی برخورد کردند من شخصا پای کار هستم.
وی ضمن اشاره به نامزد شدن شهر رشت برای ثبت با عنوان «شهر جهانی صنایع دستی» اظهار داشت: صنایع دستی و هنرهای سنتی نشانگر این تست گیلانیان همیشه تاریخ دارای نبوغ، نوآوری و اندیشه بوده اند؛ رشت مرکز گیلان است و همه اندوخته ها و سرمایه های ما در رشت متمرکز است و این که این شهر جهانی شود؛ نه یک مبحث ذهنی بلکه کاملا عینی است.
استاندار گیلان با تکیه بر این که میراث زندگی زیبای پیشینیانمان باید حفظ شود، بیان نمود: این میراث می بایستی به نسل نو انتقال یابد و فرزندان این سرزمین در جای جای کشور باید با مفاخر کشور خویش در چارچوب کتاب های درسی آشنا گردند.
عباسی، احیا و مرمت ابنیه تاریخی، شناسنامه دار کردن همه شهر های تاریخی استان گیلان و توجه به تولیدات، محصولات و برندسازی ظرفیت ها را ضروری دانست و اظهار نمود: با این اقدام مشاغل خانگی و روستایی افزایش، مهاجرت ها معکوس و از حاشیه نشینی جلوگیری شده و با ایجاد اشتغال سطح درآمد هم افزایش خواهد یافت.
وی با اشاره به اینکه ایجاد بازارچه های دائمی صنایع دستی بایستی شاخص عملکرد ارزیابی شهرداران استان باشد، تصریح کرد: زمان برای فراهم سازی شرایط ثبت رشت بعنوان شهر جهانی صنایع دستی محدود است؛ مسؤلان پای کار باشند و فرصت پیش آمده را قدر بدانند تا با همکاری و هماهنگی و تلاش شبانه روزی افتخار جهانی دیگری برای استان ثبت گردد.1401/11/06
13:16:16
5.0 / 5
362
تگهای خبر: برند , ثبت , دستگاه , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
دوستان فقط سفر
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری