چکش گرانی در هتل ها بالا رفت

چکش گرانی در هتل ها بالا رفت

به گزارش فقط سفر، معاون نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری کشور هشدار داد: با تصویب طرح ˮتوسعه و مانع زدایی از صنعت برق کشورˮ در مجلس، قیمت برق هتل ها هفت تا هشت برابر بیشتر می شود که هزینه آن به مسافران تحمیل می شود و سرمایه گذاران را فراری می دهد.


اسماعیل برات به ایسنا اظهار داشت: طرح توسعه و مانع زدایی از صنعت برق کشور در مجلس تهیه شده بود که هنگام ارائه به شورای نگهبان، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از وجود چنین طرحی باخبر شد و پیگیری ها و نامه نگاری های مختلفی از طرف وزیر و دیگر مسؤولان گردشگری صورت گرفت تا در نهایت طرح به مجلس برگشت داده شد. حالا با وجود تمام پیگیری ها، مذاکرات با نمایندگان مجلس و هشدارهایی که درباره ی عواقب تصویب این طرح در صنعت گردشگری داده شد، اما این طرح در مجلس تصویب گردید. البته ما لایحه طرح دو فوریتی را بوسیله معاونت حقوقی وزارتخانه به مجلس فرستاده ایم تا بخش هایی از این طرح اصلاح و تأسیسات گردشگری مشمول این افزایش هزینه نشوند. امیدواریم کمیسیون ها و فراکسیون های مجلس در این راه ما را کمک کنند.
معاون نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری کشور، این طرح را بیشتر «مانع زایی در گردشگری» دانست و اظهار داشت: اجرای این قانون، نه فقط هتل داران را متضرر می کند که انگیزه سرمایه گذاری در این بخش را از بین می برد. به هر حال سرمایه گذار حساب سود و زیان را می کند.
علی اصغر شالبافیان، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نشستی که دوشنبه ۲۱ آذرماه با تعدادی از هتل داران کشور داشت، در این زمینه اظهار داشت: مجلس طرح "توسعه و مانع زدایی از صنعت برق کشور" را تصویب کرده است، اگر کمک وزارت نیرو نباشدحتما قیمت برق هتل ها از سال آینده بیشتر می شود. هرچند که ما طرح دو فوریتی را به مجلس داده ایم که بعد از لایحه بودجه بررسی می شود.
او همین طور به زمزمه هایی درباره ی افزایش هزینه آب و برق اشاره نمود و این هشدار را داد که چالش بعدی هتل ها اساسا افزایش هزینه آب است و در ادامه اظهار داشت: آقای محرابیان (وزیر نیرو) پذیرفت که استاندارد مصرف آب را، ما (گردشگری) اعلام نماییم. قرار شد نمایندگانی از هتلداران معرفی شوند که استاندارد مصرف آب را مشخص نماییم. راجع به برق هم نظر مشابهی وجود داشت که استاندارد تعرفه برق در هتل ها نامشخص است. ما همین چالش را در ادامه با تعرفه گاز، گازوئیل و فاضلاب خواهیم داشت.
هتل داران که از اواخر سال ۱۳۹۸ با رکود مواجه گشته اند، از شهریور ماه ۱۴۰۱ با لغو سفر توریستهای خارجی و کاهش سفرهای داخلی، بار دیگر اعلام رکود کرده اند. بگفته آنها، نه فقط ناآرامی های اخیر که شرایط اقتصادی و معیشتی و افزایش هزینه ها، سفرهای داخلی و میزان مراجعه به هتل را کاهش داده و به صورتی سفر را از اولویت خارج کرده است.
منبع:

1401/09/23
11:52:33
5.0 / 5
342
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری