در حاشیه جلسه دولت مطرح شد

ضرغامی: بهترین راه برای حل مشکلات کشور گفتگو است

ضرغامی: بهترین راه برای حل مشکلات کشور گفتگو است

به گزارش فقط سفر، وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تکیه بر این که همه باید باهم حرف بزنند خاطرنشان کرد: بهترین راه برای حل مشکلات کشور گفتگو است.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، عزت الله ضرغامی در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران در مورد جلسات خود با برخی فعالان سیاسی اظهار داشت: پنج سال است با دوستانی که گرایش سیاسی مختلف دارند جلسات نسبتا ثابتی داریم، البته از وقتی که من مسئولیت گرفتم کمتر می توانم در این جلسات شرکت کنم.
وی افزود: اغلب این دوستان عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام هستند. در این جلسات دور هم می نشینیم در مورد مسائل اجتماعی، فرهنگی و سیاسی صحبت می نماییم که خیلی مفید می باشد چونکه هم دیدگاه ها به هم نزدیک می شود، هم قرائت ها و روایت هایی که در مورد یک پدیده واحد وجود دارد، بیان می شود.
ضرغامی اضافه کرد: این جلسه، جلسه خوبی است که محلش هم تغییر می کند هم در دفتر من تشکیل شده هم در دفتر آقای عارف هم در دفتر بقیه آقایان. همه باید باهم حرف بزنند بهترین راه برای حل مشکلات کشور گفتگو است. من شنیدم که هم آقای رئیس جمهور و هم آقای رئیس قوه قضاییه جلسات این چنینی را دارند که جریان های سیاسی مختلف می آیند با آنها گفتگو می کنند این حتما می تواند به نزدیک کردن افکار کمک نماید و مفید می باشد.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا در مورد وقایع اخیر هم دیداری با فعالان سیاسی داشته است، اظهار داشت: در مورد وقایع اخیر هم یک جلسه داشته ایم که با همین اغتشاشات همزمان شد و با هم گفتگو می نماییم. به نظر من خیلی از راهبردهایی که در حوزه سخت گرفته می شود، می تواند با راهبردهای نرم و اقدامات نرم تعدیل شود.
این عضو دولت سیزدهم تصریح کرد: در واقع ما چون در حوزه دوم کمتر کار می نماییم سختی کار می افتد روی دوش دستگاههای امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی. این چیزی است که فکر می کنم همه قبول دارند، همه وزرا قبول دارند و یکی دو بار هم که بحث شد همه روی این مساله تاکید نمودند که ما در آن حوزه ها کم کاری داریم. خود من در دانشگاه شریف حدود سه ساعت با دانشجوها گفتگو داشتم بخش زیادی از آنها کسانی بودند که دو سه هفته قبل در صحن دانشگاه تجمعاتی داشتند و سوال شعارهای ساختارشکنانه دادند اما وقتی یک نشست آزاد گفتگو تشکیل شد، آمدند پشت تریبون همه حرف هایشان را زدند پاسخ ها را شنیدند پس از جلسه هم حدود یک ساعت و نیم در محوطه دانشگاه با تک تک بچه ها صحبت می کردم حتی برخی کارها داشتند که برایشان پیگیری کردم این که چقدر به نتیجه رسیده را فعلاً نمی دانم. اما این جلسه اداره می شود بچه ها می آیند در جلسه سوالات شان را می گویند.
ضرغامی در انتها با اشاره به اینکه یک مشکل دیگر هم داریم که در ارتباط با ما و رسانه ها می شود، اظهار داشت: سال جاری برای ۱۶ آذر دانشگاه های زیادی من را برای صحبت دعوت نمودند که به همه آنها جواب منفی دادم، علتش اینست که در همین دانشگاه شریف وقتی مطالب مختلف اقناعی گفته می شود یک رسانه یک جمله را درست می کند برای خودش از این طرف و آن طرف صحبت جمله ها را درست می کند و آنرا منتشر می کند و همه هم از روی آن کپی می کنند و می روند آن وقت شبهه ایجاد می شود که واقعاً چنین حرفی زده شده یا نه بعد هم توضیح داده می شود که اصل این حرف این بوده است و آنرا همه دلسوزان جامعه قبول دارند این مساله سبب می شود که آن آزادی عمل که خواص بتوانند بروند مستقیم صحبت کنند و مسائل را حل کنند گرفته شود که به نظر من رسانه ها باید به این روند کمک کنند.
منبع:

1401/09/10
13:25:20
5.0 / 5
365
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
دوستان فقط سفر
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری