کشف تنقلات رومی ها در یک تماشاخانه معروف

کشف تنقلات رومی ها در یک تماشاخانه معروف

فقط سفر: به گزارش فقط سفر، باستان شناشناسان بقایای تنقلات رومیان باستان را در «کولوسئوم» کشف کردند.


به گزارش فقط سفر به نقل از رویترز، کاوش یک ساله باستان شناسان در سیستم زهکشی زیر «کولوسئوم» ـ تماشاخانه باستانی واقع در رم ـ به کشف بقایای استخوان های خرس ها و گربه سانان بزرگی منجر گردیده است که احتمالاً در مبارزه یا به عنوان صید، در مسابقات شکار این تماشاخانه رومی مورد استفاده قرار می گرفتند.
کاوش اخیر پژوهشگران در این مکان، علاوه بر این استخوان ها، به کشف بیش از ۵۰ سکه برنزی متعلق به اواخر دوران رومی و همین طور یک سکه نقره متعلق به سال ۱۷۰ میلادی منتهی شد. پژوهشگران معتقدند: این سکه نقره باستانی برای گرامی داشت حکومت ۱۰ساله «مارکوس آئورلیوس» ـ امیر روم ـ ضرب شده است.
کاوشگران همین طور با بررسی این تماشاخانه سنگیِ دوهزار ساله موفق شدند هسته میوه هایی همچون، انگور، انجیر و خربزه و همین طور بقایای زیتون و مغزیجات را کشف کنند که گمان می رود تنقلاتی باشند که تماشاگران رومی در این مکان مصرف می کردند.
کاوش جدید باستان شناسان در این مکان در ماه ژانویه ۲۰۲۲ شروع شد و اطلاعات جدیدی را درباره ی سالهای پایانی فعالیت این مکان و قبل از آن که در حوالی سال ۵۲۳ میلادی به متروکه تبدیل گردد، ارائه می کند.
«آلفونسیا روسو»، مدیر پارک دیرینه شناسی «کولوسئوم» بیان کرد: اکتشافات جدید اطلاعات ما درباره ی تجربیات و عادت های کسانی ارائه می کند که چنیدن ساعت وقت برای تماشای اجراها در این مکان سپری می کردند.
منبع:

1401/09/05
20:05:39
5.0 / 5
192
تگهای خبر: سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری