توریستهای خارجی به ژاپن بازگشتند

توریستهای خارجی به ژاپن بازگشتند

فقط سفر: فقط سفر: بعد از بازگشایی کامل مرزهای ژاپن به روی توریستهای خارجی، شمار قابل توجهی از مسافران خارجی به این کشور سفر کردند.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا و به نقل از سی ان ان، در اولین ماه بعد از بازگشایی کامل مرزهای ژاپن به روی بازدیدکنندگان خارجی، شمار مسافران خارجی که در ماه اکتبر به این کشور سفر کردند به حدود ۵۰۰، ۰۰۰ نفر رسید.
ژاپن بیش از دو سال به سبب همه گیری ویروس کرونا برای ورود توریستهای خارجی به کشور محدودیت اعمال کرده بود و در یازدهم اکتبر سال جاری به امید رونق گرفتن اقتصاد ژاپن به یکی از سختگیرانه ترین مقررات سفری تمام کرد.
در ماه اکتبر امسال، شمار مسافران خارجی که برای گردشگری و تجارت وارد ژاپن شدند به ۴۹۸، ۶۰۰ نفر رسید که این آمار در مقایسه با توریستهای خارجی ماه سپتامبر افزایش دوبرابری داشته است.
امسال میلادی، تا حالا ۱.۵۲ میلیون مسافر خارجی به ژاپن سفر کرده اند. این درحالی است که آمار کلی مسافران خارجی ژاپن در سال ۲۰۱۹، ۳۱.۸ میلیون نفر گزارش شده بود.
نخست وزیر ژاپن اعلام نموده است که دولت امیدوار است ۵ میلیون ین بطور سالانه از صنعت گردشگری کسب کند، اما شاید دستیابی به این هدف برای صنعت گردشگری کشوری که به شدت در دوران کرونا کساد بوده، دشوار باشد. در فاصله بین ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ شمار کارکنان هتل ها با ۲۲ درصد کاهش مواجه گردید و بعید بنظر می رسد کارکنان این حوزه از شغل های جدیدشان به صنعت گردشگری بازگردند.
بنظر می رسد بخش اعظمی از درآمد صنعت گردشگری ژاپن تا قبل از بازگشت گردشگران چینی محقق نشود.
در سال ۲۰۱۹، ۹.۵ میلیون توریست چینی به ژاپن سفر کرد. این یعنی گردشگران چینی در سال ۲۰۱۹، حدود یک سوم کل توریستهای خارجی ژاپن را تشکیل دادند.1401/08/27
14:23:03
5.0 / 5
201
تگهای خبر: توریست , سفر , گردشگری , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری