نورورز ۱۴۰۱،

افزایش 60 درصدی مسافران فرودگاه مشهد

افزایش 60 درصدی مسافران فرودگاه مشهد

فقط سفر: خراسان رضوی مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی از افزایش قابل توجه جابجایی مسافران فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد نسبت به هفته گذشته آگاهی داد.محمود امانی بنی در گفت و گو با ایسنا درباب وضعیت پروازهای فرودگاه هاشمی نژاد مشهد در نوروز اظهار نمود: کماکان از طرف شرکت های هواپیمایی داخلی و خارجی به فرودگاه بین المللی هاشمی نژاد مشهد درخواست پرواز صادر می شود. هنوز میزان دقیق پروازهای روزانه در نوروز ۱۴۰۱ معین نمی باشد، اما پیش بینی شده که در روزهای پیک بیش از ۲۵۰ پرواز ورودی و خروجی در فرودگاه هاشمی نژاد مشهد داشته باشیم.

وی اضافه کرد: فرودگاه مشهد با افزایش تعداد پروازها هیچ مشکلی ندارد و شرکت های هواپیمایی بدون محودیت می توانند درخواست پرواز داشته باشند. همین طور در روزهای نوروز اگر بخواهند افزایش پرواز داشته و یا پرواز فوق العاده قرار دهند با درخواست آنها نیز مشکلی نداریم.

مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی درباب وضعیت پروازهای خارجی افزود: هم اکنون یک مسیر مشهد- دمشق اضافه شده است. همین طور شرکتها برای چند مسیر به ترکیه درخواست داشته اند. شرکت هواپیمایی تابان نیز یک مسیر به افغانستان افزوده است.

توقف ساخت و سازهای فرودگاه مشهد در محل تردد مسافران

امانی بنی تصریح کرد: اولویت فرودگاه مشهد پاسخگویی و کسب رضایت مسافران است. از همین رو مقرر است هیچ ساخت و سازی در محل تردد مسافران در فرودگاه مشهد در روزهای پیک نوروزی انجام نگیرد.

فرودگاه در نوروز مشکل پارکینگ نخواهد داشت

وی درباب ظرفیت پارکینگ فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد اشاره کرد: هم اکنون در پارکینگ رو باز و طبقاتی ظرفیت زیادی داریم، اما اگر در روزهای نوروز پارکینگ ها جوابگوی نیاز مسافران نباشد، تمهیداتی برای آن اندیشیده خواهد شد. اغلب مسافران تمایل دارند خودرو خودرا نزدیک به سالن فرودگاه پارک کنند که بطور معمول ردیف های انتهایی پارکینگ خالی می ماند. پارکینگ طبقاتی فرودگاه نیز با ظرفیت ۱۴۰۰ خودرو فعال است که بعید می دانم که با این حجم از ظرفیت، مشکل کمبود پارکینگ داشته باشیم.

مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی در مورد تمهیدات فرودگاه مشهد جهت رعایت پروتکلهای بهداشتی اشاره کرد: رعایت پروتکلهای بهداشتی فرودگاه مشهد در نوروز تشدید خواهد شد. باتوجه به این امر تمام الزاماتی که ستاد کرونا تا حالا برای فرودگاه معین کرده بود شدیدتر خواهد شد.

امانی بنی درباب میزان افزایش تعداد مسافران ورودی به فرودگاه بین المللی هاشمی نژاد مشهد عنوان کرد: یکشنبه ۱۵ اسفند ماه ۱۳۴ نشست و برخاست در فرودگاه بین المللی مشهد با جابجایی بیش از ۱۸ هزار مسافر داشته ایم که نسبت به وضعیت مشابه در بهمن ماه ۶ درصد کاهش پرواز و ۳۸ درصد افزایش مسافر داشته است.

وی تصریح کرد: همین طور در یکشنبه هفته گذشته، ۸ اسفند ماه ۱۲۲ پرواز با جابجایی بیش از ۱۱ هزار مسافر داشته ایم که با این وجود شاهد افزایش ۹ درصدی پروازها و ۶۴ درصدی مسافران در هفته جاری بوده ایم.

منبع:

1400/12/17
21:36:30
5.0 / 5
214
تگهای خبر: مسافر , نوروز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری