موزائیک تاریخی که میز قهوه شد

موزائیک تاریخی که میز قهوه شد

یک موزائیک رومی نفیس سال ها در یک آپارتمان بعنوان میز قهوه مورد استفاده قرار گرفت.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، یک موزائیک رومی تاریخی و پرارزش که زمانی برای مزین کردن کشتی امپراطور «کالیگولا» مورد استفاده قرار می گرفت حدود ۵۰ سال در یک آپارتمان واقع در نیویورک بعنوان میز قهوه مورد استفاده بود.
«داریو دل بوفالو» که یک کارشناس ایتالیایی سنگ و مرمر تاریخی است این موزائیک را کشف کرده است.
«دل بوفالو» در سال ۲۰۱۳، در نیویورک درباره کتابش که درباره سنگ های بنفش مایل به سرخ است، سخنرانی و نسخه هایی از آنرا امضا کرد.
در این کتاب عکسی از یک موزائیک که سال ها گم شده بود هم به چاپ رسیده است. این موزائیک درحقیقت بخشی از کفپوش یکی از کشتی های عظیم غرق شده امپراطور «کالیگولا» بوده است.
این موزائیک به همراه سایر آثار تاریخی کشتی در دهه ۳۰ میلادی از دریاچه خارج و به یک موزه منتقل شدند. در سال ۱۹۴۴ همزمان با عقب نشینی نازی ها از ایتالیا کشتی های «کالیگولا» و آثار تاریخی آن در آتش سوختند.
حدود ۷۰ سال بعد از این واقعه، «دل بوفالو» صحبت های زنی را شنید که می گفت موزائیکی را که عکس آن در این کتاب چاپ شده است در اختیار دارد. با پیگیری های این کارشناس مشخص شد این خانم موزائیک مورد اشاره را در آپارتمانش واقع در منهتن نگهداری می کند.
این خانم یک خریدار آثار هنری و یک گالری دار است که این موزائیک را در دهه ۶۰ میلادی از یک خانواده اشرافی ایتالیایی خریداری نموده و در بازگشت به نیویورک آنرا به یک میز قهوه تبدیل نموده است.
شواهد نشان می دهند این موزائیک احیانا در دوران جنگ جهانی دوم به سرقت رفته است. با این وجود این موزائیک بعد از استرداد به ایتالیا حالا در موزه کشتی های رومی واقع در «نمی» نگهداری می شود.


منبع:

1400/09/03
14:01:08
5.0 / 5
246
تگهای خبر: آپارتمان , خانواده , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری