زاكانی:

شهرداری عمل به مسئولیت های اجتماعی را جدی می گیرد

شهرداری عمل به مسئولیت های اجتماعی را جدی می گیرد

به گزارش فقط سفر شهردار تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شهرداری شهر را برای شهروندان آن می خواهد و شهروندان باید در آرامش و شرایط مطلوب باشند. شهرداری مسئولیت های اجتماعی را در کنار سایر مسئولیت های خود جدی می گیرد.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، علیرضا زاکانی، شهردار تهران در حاشیه دیدار با فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ ضمن تبریک ایام وحدت، میلاد نبی اکرم (ص) و امام صادق (ع)، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این هفته توفیق داشتیم که در کنار سردار رحیمی و همکاران ایشان در شهرداری تهران باشیم. اساس دیدار این بود که باید ناظر به افق مطلوبی در شهر رقم بخورد و شهر تهران به یک شهر الگو و نمونه در ابعاد مختلف تبدیل گردد.
شهردار تهران با اعلان اینکه باید تغییر و تحول در بخش نرم افزاری و سخت افزاری شهر یعنی کالبد و روح شهر اتفاق افتد، اضافه کرد: ما نیازمند یک همراهی، همفکری و قبول مسئولیت های متقابل هستیم تا بتوانیم ایده آل خودرا در شهر محقق نماییم. نقش ناجا برای مساعدت با شهرداری برای تحقق ایده آل خود، نقشی ممتاز و مشخص است.
زاکانی درباره اهم موضوعات مطرح شده در جلسه امروز، اظهار داشت: باید بتوانیم در زمینه های اجتماعی، کالبدی و ایجاد یک نظم قاعده مند در حریم و مسائل مختلف شهری، ترافیک و حمل و نقل و سایر موضوعات یک شرایط مطلوب را ترسیم نماییم و در ادامه دست به دست هم دهیم تا این ایده آل محقق شود.
وی در ادامه افزود: برای مدیریت شهری مایه مباهات است که امروز در هفته وحدت این انسجام، همدلی و پیوستگی را تشدید نماییم. تمامی این موارد در امتداد اهداف مهمی خواهد بود تا شهروندان در یک فضای فوق العاده بهتری از فضای فعلی، تنفس کنند.
بگفته شهردار تهران؛ شهروندان باید بوسیله مشارکت اجتماعی، شرایط ایده آل را رقم بزنند. مدیریت شهری به همراه شهروندان، نیروی انتظامی و سایر دستگاهها باید ید واحدی شوند تا در راه تحقق اهداف، همه مسئولیت بپذیرند.
زاکانی با اعلان اینکه امروز بنا شد کارگروه مشترکی میان شهرداری و نیروی انتظامی شکل گیرد، عنوان کرد: باید چارچوب های فعالیت این کارگروه حداکثر ظرف 20 روز شفاف شود تا در ادامه مسیر گذشته اما با یک جان و افق بالاتری این همکاری به منصه ظهور برسد. حاصل این همکاری باید خیر و برکتی برای جامعه باشد.
او با تاکید براینکه امروز شهرداری شهر را برای شهروندان آن می خواهد، اظهار داشت: شهروندان باید در آرامش و شرایط مطلوب باشند. شهرداری مسئولیت های اجتماعی را در کنار سایر مسئولیت های خود جدی می گیرد. اگر برخی از شهروندان به سبب شرایط امروز جامعه در زندان به سرمی برند، توجه به خانواده های آنها جزو رسالت های جدی معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری است.
طبق گزارش سایت شهر، شهردار تهران در ادامه بیان کرد: همین طور این مورد درباره معتادان متجاهر و خانواده های آنها، کوکان کار یا زباله گرد و... صدق می کند. این مساله ناظر به همه امورات اجتماعی و سرفصل تغییر و تحول در اجتماعی است که شهرداری می خواهد برعهده بگیرد. بدین سبب در این راه امکان ندارد که به تنهایی موفق شویم؛ جز با کمک همه خصوصاً نیروی انتظامی تا بتوان بار شهر را کاهش داد.
منبع:

1400/07/29
14:25:32
5.0 / 5
221
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری