شهردار تهران:

جز با تکیه بر عزت ملت، تبعیت از رهبری و خدمت صادقانه راهی برای فتح قله های پیشرفت نیست

جز با تکیه بر عزت ملت، تبعیت از رهبری و خدمت صادقانه راهی برای فتح قله های پیشرفت نیست

به گزارش فقط سفر شهردار تهران با تکیه بر ضرورت توجه به ظرفیت های درون کشور اظهار داشت: جز با تکیه بر عزت ملت، تبعیت از رهبری و خدمت صادقانه راهی برای فتح قله های پیشرفت وجود ندارد.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، علیرضا زاکانی در مراسم گرامیداشت چهل و سومین سالگرد یوم الله هفدهم شهریور، ضمن تقدیر از شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برای برگزاری این مراسم اظهار داشت: وقتی یاد شهید و شهادت می نماییم و هنگامی که یاد حماسه های انقلاب اسلامی می افتیم به عظمت و بزرگی انقلاب پی می بریم. یاد و خاطره شهیدان باید زنده نگه داشته شود که در همین رابطه رهبر انقلاب فرمود زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.
وی ادامه داد: ما با ایثارگران زمانه را تفسیر می نماییم. ما به شهدا بعنوان یک اسوه و الگو نگاه می نماییم. جوان ما امروز احتیاج به اسوه و الگو دارد و شهدا این امکان را فراهم نموده اند که الگوهای بزرگی به جوانان مان بدهیم و در جهت تداوم انقلاب به میدان آمدن آنها را ببینیم. یاد و نام شهدا توجه ما را به آنها جلب می کند چون که بدون شک آنها زنده هستند. آنها محدودیت های ما را ندارند و می توانند از ما دستگیری کنند و به ما کمک کنند.
وی افزود: توجه به حماسه ها دوست و دشمن را می تواند از یکدیگر تمیز دهد تا در مدار دشمن قرار نگیریم و در مقابل آن بایستیم.
شهردار تهران ضمن اشاره به قرار گرفتن در آستانه اربعین حسینی اظهار داشت: اربعین حسینی حرکت بی نظیری است که جهان را تحت الشعاع خود قرار داد. دور هم جمع شدیم تا حماسه بزرگی که 43 سال پیش در میدان شهدا به وقوع پیوسته است، پاس بداریم. حماسه ای که باید برای نسل ها باقی بماند. ده ها سال است که دشمن بزرگ ما آمریکاست، آمریکایی که برای همه چیز و همه کس قیمت قائل است و به دنبال به یغما بردن ثروت ملت هاست که یکی از بارزترین آنها ملت رشید ایران است. در آیینه هفدهم شهریورها دشمن را باید دید. هر کجا ملتی به آمریکا تمکین کرد بعنوان برده از آن بهره کشی کرد و هر کجا ملتی همچون ملت ایران ایستاد با خاری و خفت صحنه را ترک کرد.
وی افزود: آمریکا فهم غلطش این بود که در منطق او همه چیز قیمت دارد اما در فهم اسلام و در درک رهبری بزرگ ایران اسلامی و بعد از او رهبر معظم انقلاب اسلامی و فهم بزرگ ملت ایران، آمریکا اشتباه کرده بود و امروز تاوان این اشتباه را در عرصه های مختلف پرداخت می کند.
زاکانی با تکیه بر این که باید ظرفیت های ملت خویش را دریابیم، اضافه کرد: برخی در 42 سال قبل دشمن را فراموش و در مقابل آن کرنش کردند و دل به تلاش مخملی دشمن دوختند. بدون شک هفدهم شهریورماه روز خاطره انگیزی است که انگیزه برای پیگیری اهداف انقلاب اسلامی را مهیا می کند. اهداف انقلاب اهداف مبارکی بوده و هست و ما باید به سمت قله های افتخار حرکت نماییم.
وی تصریح کرد: اگر عده ای در سالهای اخیر شرایط را بگونه ای کردند که آمریکایی ها امیدوار شوند کسانی بودند که سابقه خوشی داشتند اما ریشه نداشتند. اعتقاد و بنیان درستی نداشتند. اگر با انقلاب همراه شده بودند یا از سر احساس و طمع بود و یا بعداً از انقلاب جدا شدند چونکه صدق نداشتند. بدون شک ما جز با تکیه بر عزت ملت و تبعیت از رهبری و خدمت صادقانه نمی توانیم قله های پیش رو را فتح نماییم. شهدا رفتند که این پیام را بدهند که انقلاب اسلامی دست من و شما به امانت سپرده شده تا اهداف انقلاب را محقق نماییم. بطور قطع دشمن به همان میزان که ما ایستادگی می نماییم در مقابل ما کرنش می کند. باید در تحقق عدالت مردم را امیدوار نماییم. ما در شهرداری تهران خویش را کوچک و خاک پای مردم می بینیم. بطور قطع آینده درخشانی داریم اگر خویش را حفظ نماییم و گرفتار دنیا نشویم. اگر راه شهدا را برویم و خدمت صادقانه را پیشه نماییم حتما پیروز هستیم و آمریکا و هر ظالمی نمی تواند در مقابل ما بایستد.
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، در بخش دیگری از این مراسم حجت الاسلام محمودی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران ضمن اشاره به یوم الله هفدهم شهریورماه اظهار داشت: 43 سال از آن روز تاریخی می گذرد. 43 سال پیش در این روز قیامی برپا شد. رژیم منحوس پهلوی نهایت شقاوت و سرسپردگی خویش را در این روز به نمایش گذاشت و این لکه ننگ از دامن رژیم طاغوت هیچگاه پاک نخواهد شد.
وی ادامه داد: جنایتی که در یوالله هفدهم شهریورماه رخ داد یکی از متقن ترین اسناد تاریخی است و جنایتی که رژیم شاه مرتکب شد سبب شد زنان و مردان و کودکان به گلوله بسته شوند بنابراین ما وظیفه داریم یاد این شهدا را زنده نگه داریم چونکه موجودیت و هویت ما وابسته به این ارزش هاست.
وی تصریح کرد: امام (ره) فرمود این یوم الله انسان ساز است و با نور این یوم الله می توانیم راه خویش را پیدا نماییم. بنابراین وظیفه داریم این روز بزرگ را زنده نگه داریم.
منبع:

1400/06/19
13:37:39
5.0 / 5
168
تگهای خبر: تبلیغات , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری