استاندار تهران خبر داد

تشکیل قرارگاه شدت بخشی واکسیناسیون درتهران

تشکیل قرارگاه شدت بخشی واکسیناسیون درتهران

فقط سفر: استاندار تهران از تشکیل قرارگاه شدت بخشی به امر واکسیناسیون با فرماندهی علیرضا زالی جهت دو شیفته شدن مراکز واکسیناسیون و افزایش تزریق واکسن روزانه در تهران به حدود 300 هزار دز آگاهی داد.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان تهران، اظهار داشت: گزارشاتی که در جلسه امروز در رابطه با کارگروه های آموزش اطلاع رسانی، واکسیناسیون و تقویت درمان سرپایی ارائه شد نشان داد که در روندی قرار گرفتیم که از شرایطی که در گذشته با آن مواجه بوده ایم عبور کرده ایم به شکلی که بیماران سرپایی ۹ درصد و بستری ها نسبت به هفته گذشته در استان تهران ۸.۶ درصد کاهش پیدا کرده است.
وی ادامه داد: البته هنوز آمار فوتی ها بالاست که امیدواریم در ایام آینده شاهد کاهش آمار فوتی ها نیز باشیم. اساسا در این راه اقداماتی که در زمینه معاونت درمان دانشگاه های علوم پزشکی و همین طور اقداماتی که توسط نیروی انتظامی انجام شده است خیلی مشکل بوده اما نتایج خوبی را به همراه داشته، بی شک ۶۴ درصد رعایت پروتکلهای بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در استانی همچون تهران با تراکم جمعیت بالایی که دارد نیازمند اقدامات بسیاری بوده اما خوشبختانه رعایت پروتکل ها نسبت به میانگین کشوری بسیار بالاتر است که دقت و مراقبت مسئولین در صف را نشان میدهد.

کاهش بستری های استان تهران به ۷۹۰۰ بیمار
وی افزود: خوشبختانه در طول این مدت مشاهده نشد که بیماری پشت در بیمارستان بماند. باتوجه به کاهش بستری ها ۷۹۰۰ بیمار بستری هم اکنون در استان تهران وجود دارد که نسبت به هفته گذشته ۲۰۰۰ نفر کاهش پیدا کرده است.

سامانه های حمل و نقل درون و برون شهری، پاساژها، بانکها و پیشخوان ها دارای کمترین میزان رعایت پروتکل ها
وی اشاره کرد: در زمینه صیانت از سلامت شهروندان متاسفانه هنوز دستگاه هایی همچون سامانه های حمل و نقل درون و برون شهری، پاساژها، بانکها و پیشخوان ها کمترین میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی را به خود اختصاص داده اند که این مساله سبب شده در مجموعه رعایت پروتکلهای بهداشتی در سطح استان کاهش پیدا کند.
وی اظهار داشت: بی شک تمامی دستگاهها موظف به رعایت پروتکل ها هستند و دراین زمینه دستورالعملی تهیه شده که نظارت ها بصورت دقیق اجرائی شود و اساسا با دستگاه هایی که میزان رعایت پروتکل ها در آنها کم است بعد از تذکر اگر رعایت نکنند با هدف صیانت از سلامت شهروندان با آنها برخورد قضایی صورت خواهد گرفت.
پاساژها شیفت بندی می شوند
وی اشاره کرد: برای پاساژها باید تمهیداتی اندیشیده شود که مغازه های درون پاساژ بصورت شیفت بندی کار کنند و بدین سان هم کسب وکار وجود داشته باشد و توامان رعایت پروتکلهای بهداشتی نیز صورت گیرد.
استاندار تهران با تاکید بر این که تا عصر روز گذشته پنج میلیون و ۱۱۶ هزار و ۷۱۹ دز واکسن در استان تهران تزریق شده است، اظهار داشت: درباب میانگین جمعیت استان ۳۶ درصد و درباب جمعیت هدف بیش از ۴۷ درصد واکسن نسبت به میانگین کشوری تزریق شده است. خوشبختانه حجم واردات واکسن افزایش شایان توجهی داشته به شکلی که بصورت یک روز در بین حدود پنج میلیون دز واکسن وارد کشور می شود. پس می طلبد نگاه ویژه تر و کاربردی تری برای تزریق واکسن ها داشته باشیم. اگر مدارس بازگشایی شان به تاخیر انداخته شده به این علت بوده که باتوجه به واکسن های ورودی هر کس که بچه مدرسه ای دارد دز اول و دوم واکسن را دریافت کرده باشد که امیدواریم ظرف ۴۰ یا ۵۰ روز آینده این کار صورت گیرد.
محسنی بندپی از تشکیل قرارگاه شدت بخشی به امر واکسیناسیون با فرماندهی علیرضا زالی آگاهی داد و اضافه کرد: در امتداد سرعت بخشیدن به واکسیناسیون از تمامی ظرفیت دستگاه های مختلف استفاده خواهد شد. اعلام شده هر استانی هر میزان ظرفیت تزریق واکسن داشته باشد واکسن در اختیارش گذاشته خواهد شد. در همین راستا مراکز ۱۳۵ گانه تزریق واکسن در تهران از روز چهارشنبه بصورت دو شیفت کار خواهند کرد و برای تامین نیروی انسانی این مراکز ۲۱۵۰ نفر نیروی بسیج، ۶۵۰ نفر داوطلب هلال احمر و ۳۰۰ نفر توسط مدیریت بحران شهرداری تهران تامین خواهند شد.

اعلام آمادگی پلیس برای تامین امنیت انتقال واکسن ها
استاندار تهران درباب تامین امنیت انتقال واکسن ها و وجود مواردی از سرقت واکسن ها نیز اظهار داشت: نیروی انتظامی اعلام آمادگی کرده است که برای انتقال واکسن ها به هر یک از مراکز تجمیعی اسکورت لازم را قرار خواهد داد و در مورد سرقت واکسن نیز یکی دو مورد کوچک خیلی زود شناسایی و برخورد لازم انجام شد. امیدواریم با تصمیمات اتخاذ شده حداکثر از روز پنجشنبه در استان تهران بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار دز واکسن بصورت روزانه تزریق شود.
منبع:

1400/06/16
11:17:11
5.0 / 5
204
تگهای خبر: آموزش , حمل و نقل , دستگاه , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری