لزوم تفویض اختیار به استانها برای نوبت دهی الکترونیکی واکسن

لزوم تفویض اختیار به استانها برای نوبت دهی الکترونیکی واکسن

استاندار تهران بر لزوم تفویض اختیار به استانها برای نوبت دهی واکسن در سامانه نوبت دهی الکترونیک تاکید نمود.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران ضمن تبریک هفته دولت، اظهار داشت: گزارش ها نشان میدهد هشیاری، مراقبت و دقت باید مثل گذشته تداوم داشته باشد تا شاهد توقف و کاهش آمار این بیماری باشیم. باتوجه به تجربه کشور هندوستان در شیوع دلتا استان هایی که بیش از سه ماه درگیر این ویروس بوده اند حالا سیر نزولی را تجربه می کنند.
وی اضافه کرد: متاسفانه امروز ۶۶۹ نفر از هموطنانمان در پی مبتلاشدن به این ویروس جان خودرا از دست داده اند که همچنان عدد و رقم بالاست. حدود ۱۰ روز زمان می برد تا شاهد کاهش در آمار فوتی و بستری ها باشیم.
استاندار تهران به تفویض اختیارات استانی باتوجه به ظرفیت های بالایی که در استانها وجود دارد اشاره نمود و اضافه کرد: ساماندهی نوبت دهی الکترونیک واکسن در کلانشهری همچون تهران باید با در نظر گرفتن موارد مختلفی باشد و هر تجمعی ممکنست بی نظمی و مشکلاتی را به همراه داشته باشد. پس پیشنهاد شد که رده بندی فعلی و فاصله این رده بندی ها در اختیار خود استانها قرار بگیرد، همین طور پروتکل نویسی باید در معاونت بهداشتی سه دانشگاه علوم پزشکی استان تهران صورت گیرد. بی شک مترویی که حدود یک میلیون مسافر در روز دارد باید شیوه نامه بهداشتی و تدوین پروتکلهای متفاوتی را داشته باشد.
وی افزود: با کاهش آمارها ما تنفسی می گیریم که باید باتوجه به پیش آگاهی که در مورد ویروس لامبدا داریم و سرایت پذیری بالای آن تیم پزشکی تشکیل گردد تا باتوجه به احتمال ورود این سوش جدید در آینده و همزمانی با پایداری هوا که بر روی آن موثر است نقش راه دقیقی داشته باشیم.
وی درباب تمدید زمان بازنشستگی نیروهای کادر درمان نیز اظهار داشت: مصوبه تمدید زمان بازنشستگی در شهریور ماه به پایان می رسد و ما همچنان با کمبود و خستگی نیروی انسانی مواجه هستیم. پس باید تدبیر لازم برای این چند مدل نیروی انسانی در نظر گرفته شود.
استاندار تهران اشاره کرد: اساسا باید برای افرادی که زمان تزریق دز دوم آنها فرا می رسد تمهیدات لازم را در نظر بگیریم. نباید فاصله دز اول و دوم زیاد شود. چونکه ایمنی پایین می آید و مصونیت در مورد سوش های جدید که خطرناک تر و کشنده تر هستند کاسته می شود. باید تمهیدات لازم را برای سوش های احتمالی بعدی بوسیله اقدامات علمی و تخصصی در دستور کار قرار دهیم.
وی افزود: درباب رعایت پروتکلهای بهداشتی با دستگاه هایی که همکاری لازم را ندارند ابتدا بوسیله تذکر و اخطار و نهایتاً بوسیله اقدام حقوقی آنها را مجاب به رعایت پروتکلهای بهداشتی خواهیم کرد. همین طور در امتداد اجرای مسئولیت اجتماعی باید خودروسازان همکاری لازم در جهت تجهیز مراکز واکسیناسیون داشته باشند.1400/06/09
10:25:25
5.0 / 5
640
تگهای خبر: دستگاه , شهر , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری