تشكری هاشمی خبر داد

بازبینی در مدل طرح ترافیک سال آینده

بازبینی در مدل طرح ترافیک سال آینده

فقط سفر: یک عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران از بازبینی در مدل طرح ترافیک برای سال آینده آگاهی داد.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، جعفر تشکری هاشمی در حاشیه هفتمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران درباره تغییر در طرح ترافیک اظهار داشت: امسال در میانه راه هستیم و امکان تغییرات نداریم اما حتما برای سال آینده با دیدگاه کنترل آلودگی هوا و ترافیک در محدوده مرکزی شهر، نظم و انضباط در رفت و آمد و اطمینان بخشی به مردم و کسانی که کار اضطراری در محدوده مرکزی دارند، طرح ترافیک را در مدل بازبینی شده ای مدنظر قرار خواهیم داد.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص این که آیا قیمت طرح ترافیک تغییر خواهد کرد؟ اظهار داشت: قیمت ها متناسب با شرایط خواهد بود و ممکنست نیاز به افزایش نباشد، کما این که الان به نتیجه جدی رسیدیم که برای تعدادی از موضوعات کاهش نرخ در نظر بگیریم همچون نرخ عوارض ساختمانی که منجر به بی میلی شهروندان دراین زمینه شده است، باید برخی جاها منفی و کاهشی باشد و برخی جاها متناسب با نرخ تورم تصمیم گیری شود.
عضو شورای شهر تهران افزود: یکی از اشکالات جدی شهر تهران موضوع ترافیک و آلودگی هواست و البته تاثیرات کرونا و تردد شهروندان در زمینه حمل و نقل است. باتوجه به مشخص شدن کمیسیون های ۶ گانه شورا به سرعت موضوعات حمل و نقل در کمیسیون عمران و حمل و نقل ترافیک شورای شهر تهران مطرح و تصمیمات جدیدی گرفتن خواهد شد. بطور قطع کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با بخش های مختلف و مراکز علمی و دانشگاهی و کارشناسان ارتباطات تنگاتنگی را برای حل موضوعات حمل و نقلی خواهد داشت.
وی اشاره کرد: بی شک توسعه شبکه حمل و نقل عمومی، نوسازی و بازسازی وسایل حمل و نقل عمومی مورد توجه قرار خواهد گرفت. شبکه حمل و نقل عمومی به ویژه در غرب تهران و همین طور نیمه جنوبی تهران باید مورد توجه قرار بگیرد که تقاضا در این بخش بسیار بالاست. به زودی تصمیمات جدیدی در زمینه نوسازی و بازسازی در زمینه حمل و نقل گرفتن خواهد شد.
منبع:

1400/06/08
10:27:36
5.0 / 5
565
تگهای خبر: حمل و نقل , شهر , شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری