مخالف وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی و گردشگری

احمدی بی غش: وزارت ضرغامی اهانت به نخبگان میراث فرهنگی است

احمدی بی غش: وزارت ضرغامی اهانت به نخبگان میراث فرهنگی است

به گزارش فقط سفر یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تجربیات ضرغامی هیچ تناسبی با وزارت میراث فرهنگی ندارد، اظهار داشت که حضور ضرغامی در وزارت میراث فرهنگی اهانت به بخش قابل توجهی از نخبگان میراث فرهنگی و اساتید برجسته این حوزه است.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، محمود احمدی بی غش در جلسه علنی عصر امروز سه شنبه بعنوان مخالف عزت الله ضرغامی وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار داشت: مخالفتم با استناد به موارد مستند و تحلیل و ارزیابی واقع بینانه است. هر چه گشتم و با بزرگان و صاحب نظران مشورت داشتم سر سوزنی، سوابق، تجربیات و تحصیلات و عملکرد گذشته شما تناسبی با وزارت میراث فرهنگی ندارد؛ به صورتی که بعضی از ما نمایندگان مجلس در عجب ماندیم که آقای رئیسی شما را مبتنی بر چه فاکتورهایی برای این وزارت خانه معرفی کردند.
وی اضافه کرد: آقای ضرغامی طبق اطلاع ما شما بعنوان مدعی ریاست جمهوری حتی رئیسی را قبول نداشته و در روزهای انتخابات یک مرتبه دعوت زحمت کشان ستاد ایشان جهت سخنرانی در تهران را نپذیرفتید.
وی اضافه کرد: وزارت راهبردی میراث فرهنگی از دو بخش کاملا تخصصی تشکیل شده و با سهم خواهی سیاسی ناشیانه اداره اش به صورت مطلوب موثر نخواهد شد. از سویی کارنامه ضرغامی نشان داده است در چینش مدیریتی اعتقاد چندانی به انتصابات تخصصی ندارد و هر فرصت مدیریتی را فرصتی برای تجمیع دوستان سیاسی دانسته که تجربه مدیریتی ضرغامی در صدا و سیما بگونه ای بود که الان هم آثار و تبعات اقدامات غیرکارشناسی و فله ای آن ادامه دارد.
این نماینده مجلس تصریح کرد: با کدام شاخص و تخصص علمی در حوزه گردشگری می خواهید این مجموعه مهم را مدیریت کنید؟ مهم ترین شاخص گردشگری داشتن وجاهت ملی و اعتبار بین المللی فردی است که می خواهد در مسند وزارت بنشیند اما ضرغامی نه وجاهت ملی معقول برخوردار می باشد و در سطح بین الملل هم فردی آشنا به شمار نمی آید پس تردیدی ندارم که اگر ضرغامی در وزارت میراث فرهنگی قرار گیرد حوزه گردشگری در دو سطح ملی و بین المللی از هم می پاشد.
احمدی بی غش افزود: دوران پر تلاطم ضرغامی در صدا و سیما بخصوص در مقاطعی خاص سبب دل چرکینی افکار عمومی ضد وزیر پیشنهادی شده است. به صورتی که مجموع عملکرد مدیریتی او برای قرار گرفتن در این وزارت خانه مناسب نمی باشد.
وی اضافه کرد: حضور ضرغامی در راس این وزارت خانه اهانت جدی به بخش قابل توجهی به نخبگان میراث فرهنگی کشور و اساتید برجسته ای است که تمام عمر خویش را صرف حفظ و نگهداری میراث پرارزش تاریخی و تمدنی و هویتی ایران کردند. پس با یک انتخاب اشتباه نباید اجازه داد که چنین سرمایه هایی به باد رود. از سوی دیگر جامعه هدف گردشگری بخصوص جامعه بین المللی گردشگری جامعه خاصی است و ایجاد زمینه ها رقابت جدی در این بخش بعنوان موتور محرکه اقتصاد به چهره ای کاملا موجه نیاز دارد. فردی که دارای قدرت رایزنی بین المللی بالایی باشد که متاسفانه شما هیچ کدام از این خصوصیت ها را ندارید.
احمدی بی غش اضافه کرد: اساس ضرغامی انگیزه لازم و شور و نشاط مدیریتی در این سطح را ندارد. مدیرانی با خصوصیت او دیگر به مشاغل مدیریتی نگاه تفننی و تفریحی دارند. این نوع نگرش به وزارت خانه ای که می خواهد برای اقتصاد ملی پشتوانه باشد آفتی بزرگ بشمار می رود.
وی خطاب به رئیس جمهور اظهار داشت: آقای رئیسی بر اساس کدام استدلال عقلی و حکم شرعی آقای ضرغامی را برای این وزارت خانه معرفی کرده است؟ اساسا بعضی از 19 وزیر پیشنهادی که به مجلس معرفی شده توهین آشکار به نمایندگان است. آن هم دولتی که با شعار عدالت و حذف ویژه خواری و ویژه پروری و مبارزه با فساد و تبعیض به صحنه انتخابات وارد شده، با بعضی از این انتصابات و انتخابات روند ناامید کننده ای را آغاز کرده است. دادن سهم به افراد و گروه های خاص مردم و دلسوزان نظام را آزرده خاطر کرده است. سوالم از آقای رئیسی این است؛ کدام شاخص عدالت محوری را مصداق عمل قرار داده که ما از آن بی خبریم؟
نماینده شازند اضافه کرد: آقای رئیسی شما پس از انتخابات سایت مدیران را راه انداختید، چند نفر از افراد معرفی شده خروجی این سامانه پر سر و صدا بودند؟ علاوه بر این مورد معرفی ضرغامی بعنوان وزیر گردشگری برای خود او به حدی غافلگیر کننده بوده که در برنامه ها و گفتمان های عجولانه بیشتر با گفتمان و ساختار وزارت فرهنگ قاطی شده است و این برنامه ها برای دست یافتن جایگاه ایران در صنعت توریسم بسیار ناامید کننده بوده و هیچ افق و چشم اندازی در آن دیده نمی گردد.
احمدی بی غش اضافه کرد: آقای ضرغامی از لحاظ سنی و بی انگیزگی نمی تواند ابتکار عمل را در دست گرفته و کشور را در سطوح مختلف گردشگری به رونق برساند.
وی با اشاره به اینکه وزارت میراث فرهنگی به فردی کاربلد نیاز دارد، اظهار داشت: ارتقای این وزارت خانه توسط فردی سیاسی و وابسته به جریان خاص سیاسی میسر نشده و حتی امکان دارد حضور ضرغامی سبب خسارات بی انتها شود پس به خاطر صیانت از جایگاه میراث فرهنگی و تحقق برنامه کاربردی در گردشگری داخلی و خارجی از نمایندگان می خواهم که به آقای ضرغامی رای ندهند تا رئیس جمهور فردی شایسته و متخصص و برخوردار از وجاهت ملی و بین المللی را معرفی نماید.1400/06/02
22:29:44
5.0 / 5
213
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری