در بازدید معاون شهردار تهران از مراكز و دستگاه های MRF مطرح شد؛

شروع به کار خطوط پردازش مدرن پسماند از شروع مهرماه

شروع به کار خطوط پردازش مدرن پسماند از شروع مهرماه

به گزارش فقط سفر مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران اظهار داشت: از اول مهرماه به تدریج خطوط پردازش مدرن پسماند در پهنه های مختلف تهران شروع به کار می کنند.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، صدرالدین علیپور با اشاره به بازدیدی که با همراهی مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران از دستگاه های ام. آر. اف انجام شد، عنوان کرد: بر طبق طرح جامع پسماند و طرح کاپ، تهران باید به ۸ پهنه اصلی تبدیل و در هر پهنه یک کارخانه ام. آر. اف ایجاد شود؛ کارخانه هایی که میزان شیرابه و ریجکت پسماند را به حداقل می رسانند.
وی با اشاره به تعدادی از معضلات مهم ایستگاه های میانی ازجمله اعتراض دائمی همسایه های این ایستگاه ها، بیان کرد: ساختمان های مجاور این ایستگاه ها همیشه به سبب بوی متعفن زباله و صدای دائمی رفت و آمد سیمی تریلی ها معترض بودند. ضمن این که ریختن شیرابه دور تا دور ایستگاه ها و در طول مسیر اثرات محیط زیستی مخربی دارد.
علیپور با اعلان اینکه با راه اندازی این کارخانه ها نه فقط این معضلات از بین می رود، بلکه میزان شیرابه ۸۰درصد کاسته می شود، اظهار داشت: همچنین، از با اهمیت ترین دستاوردهای این کارخانه حذف حضور فیزیکی زباله گردها و افزایش کیفیت کمپوست های تولیدی در آرادکوه است.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند در ادامه با اشاره به آخرین وضعیت خطوط پردازش مدرن اشاره کرد: در پهنه کوهک(مناطق ۲۱، ۲۲ و ۵) شاهد پیشرفت قابل قبولی بودیم، بطوریکه این کارخانه در اول مهرماه آغاز به کار خواهدنمود.
وی ادامه داد: پهنه آزادگان(۱۵، ۱۶ و ۱۲) و پهنه دوکوهه(۱۳، ۱۴ و ۸) به ترتیب ۳۰ و ۴۰ درصد پیشرفت دارند که به فاصله یک یا دو ماه پس از پهنه کوهک به بهره برداری خواهند رسید.
علیپور این را هم اظهار داشت که اکنون کارخانه حکیمیه(مناطق ۴ و ۷) حدود ۴۰ درصد پیشرفت دارد و برای پهنه مناطق ۱۱، ۱۹ و ۲۰ پیمانکار مشخص شده است. همچنین، در سه پهنه باقی مانده مراحل انتخاب زمین و پیمانکار در حال انجام می باشد.
طبق گزارش، روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند، او در آخر اظهار داشت: معاون خدمات شهری تاکید داشت که مناطق همکاری حداکثری را داشته باشند تا کار بهره برداری کارخانه ها با سرعت بیشتر به نتیجه برسد.
منبع:

1400/06/02
10:34:05
5.0 / 5
524
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , شهر , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری