برنامه های گزینه های شهرداری قزوین،

وجود میراث فرهنگی، قزوین را محدود کرده است!

وجود میراث فرهنگی، قزوین را محدود کرده است!

به گزارش فقط سفر قزوین گزینه تصدی شهرداری قزوین اظهار داشت: همپوشانی بافت فرسوده با میراث فرهنگی ما را محدود کرده است باید در قوانین بازبینی نماییم و این امر نیاز به جسارت دارد. خیلی از مصوبات من درآوردی است و به شهر لطمه می زند باید با حذف مصوبات باز زنده سازی بافت فرسوده را اجرائی نماییم.


محمد پیری، یازدهمین گزینه تصدی پست شهردار قزوین و سومین گزینه بومی در جلسه شورای شهر که امروز ۲۵ مرداد برگزار شد، به ارائه برنامه ها و دیدگاه های خود پرداخت و اشاره کرد: در زمینه مدیریت شهری باید برنامه پنج ساله و چشم انداز ۲۰ ساله در نظر گرفت، شهر هوشمند و استفاده از تکنولوژی برای اداره شهر باید در دستور کار قرار بگیرد.
وی اظهار نمود: باغستان سنتی می تواند بعنوان برند و هویت شهر قزوین شناخته شود، هم اکنون منابع آب باغستان در بالادست به بهانه های مختلف گرفته و هویت شهر قزوین نادیده گرفته می شود، اگر دراین زمینه کوتاهی نماییم آیندگان ما را نمی بخشند، مدیریت شهری باید به حدی اقتدار داشته باشد که بتواند از منافع شهروندان دفاع کند و یکی از این موارد توجه به حفظ باغستان است.
این گزینه تصدی شهرداری قزوین اظهار نمود: برون سپاری خدمات شهری موجب افزایش رضایتمندی شهروندان می شود، هم اکنون ۸۰ درصد مراجعات شهرداری در زمینه شهرسازی است و باتوجه به حجم مراجعات، نارضایتی از شهرداری بالا رفته است که با برونسپاری می توانیم این رضایت خاطر را ایجاد نماییم.
وی اشاره کرد: استانداردسازی آسانسورها باید در دستور کار قرار بگیرد هم اکنون اغلب آسانسورهای سطح شهر استاندارد نیستند و هنگام خدمت رسانی امکان حمل برانکارد با آسانسورها وجود ندارد، اختتام کار فقط زمانی باید صادر شود که آسانسور استاندارد تعیین شده باشد.
پیری تصریح کرد: در سطح شهر باید به کاربری های مرکب دقت کنیم، برای مثال خیابان اسدآبادی هم اکنون محض تجاری و پونک محض مسکونی است، باید برای زنده کردن شهر کاربری های مختلف تعیین نماییم مانند خیابان سپه که در آن زندگی جریان دارد و مسجد، بازار و منطقه مسکونی را در کنار هم داریم.
وی بیان کرد: پیشنهاد می کنم در زمینه سرمایه گذاری املاک در بورس بعنوان شخصیت حقوقی وارد و صندوق تشکیل دهیم، هم اکنون املاک ما مغفول مانده است و با این کار می توانیم سرمایه گذاری نماییم.
این گزینه تصدی شهرداری اظهار نمود: میراث فرهنگی در قزوین موجب ایجاد محدودیت شده است، میراث فرهنگی می خواهد به ما عبرت دهد نه این که مانع از اجرای پروژه ها شود، همپوشانی بافت فرسوده با میراث فرهنگی ما را محدود کرده است باید در قوانین بازبینی نماییم و این امر نیاز به جسارت دارد. خیلی از مصوبات من درآوردی است و به شهر لطمه می زند باید با حذف مصوبات باز زنده سازی بافت فرسوده را اجرائی نماییم.
در شهرداری باید کارها را بدون داشتن پول انجام داد
وی اضافه کرد: در شهرداری باید ریسک کرد و کارها را بدون داشتن پول انجام داد، من معتقد هستم که شهرداری بدهی ندارد بلکه بده و بستان است و پرداخت ۷ میلیارد تومان دیرکرد ماهانه باتوجه به وسعت شهر قزوین مسئله خاصی نیست، از طرفی دریافت وام برای پرداخت پرسنل ممنوعست.
پیری تصریح کرد: قسمتی از مشکلات ما در نواحی منفصل وجود دارد، این نواحی باید دِه می ماندند و زمانی که مشکلاتشان بصورت کامل حل می شد آنها را به نواحی منفصل تبدیل می کردیم.
وی اشاره کرد: در زمینه باغستان می توانم بگویم که مدیریت شهری بصورت جدی وارد نشده است و میراث فرهنگی و طرح جامع موانعی گذاشتند، شورای شهر بعنوان شورای شهر نه شهردار باید وارد شود و منافع شهر و باغداران را در نظر بگیرد، باغداران از نظر بیمه، تسهیلات و تامین آب مشکل دارند که باید مورد توجه قرار بگیرد و برای این کار بهتر است معاونت باغستان در شهرداری تأسیس شود.
این گزینه تصدی شهرداری قزوین اظهار نمود: توجه به سالمندان، معلولین، فرهنگسازی برای مصرف بهینه انرژی، ایجاد سامانه شفافیت، تبدیل قزوین به شهر دوستار خانواده، بازیافت زباله های ساختمانی، مدیریت بحران کم آبی، احیا و مرمت بافت تاریخی و فرسوده نیز همچون مواردی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.
وی بیان کرد: ایجاد و توسعه فضاهای خدمات عمومی و فرهنگسراها، بالا بردن تراکم در بافت فرسوده، ایجاد کد درآمدی جدید، دریافت عوارض از راه آهن، فعال کردن ماده ۷۷، ایجاد بازار خودرو، ایجاد بازار مبل، راه اندازی نیروگاه انرژی پاک، مشارکت با استارت اپ های فعال، پرورش گل و گیاه اختصاصی، توسعه کارخانه آسفالت، تشکیل شهر سالم، تشکیل شهر حامی زنان، ایجاد سازمان مدیریت پاسخ به بحران نیز از دیگر برنامه های من در مدیریت شهری است.
پیری تصریح کرد: ممنوعیت تغییرکاربری درمحدوده باغستان سنتی قزوین، ایجاد باغ اشتراکی، ایجاد کتابخانه مشارکتی شهرداری اداره کتابخانه ها، استفاده از ظرفیت هیئت های مذهبی در نهادینه کردن ارتقای فرهنگ مطالعه و ایجادکتابخانه های سیار درمحلات، ارتقای سواد رسانه ای و کمک به ایجاد اشتغال شهروندان، پشتیبانی از کارآفرینان تحصیل کرده و توسعه کارآفرینی، راه اندازی اداره ورزش همگانی محلات، ایجاد مدارس پایه فوتبال و پایگاه های هنری، ایجاد سامانه ایده نیز باید مورد توجه قرار بگیرد.
وی اشاره کرد: همیار محله و ارتقای مشارکت شهروندان، اجرای پروژه شهروندان باعنوان طرح محله ما، کمک به احیای صنایع دستی شهر، حمایت ازانجمن معتادان گمنام، ساماندهی کودکان کار و معتادان متجاهر، ایجاد درآمد از پسماندهای تفکیک شده در سایت محمدآباد، تولید برق و مصالح ساختمانی از زباله، ایجاد جذابیت در مناطق شهری، فرصت سازی در شهر، توازن در ارائه خدمات، ایجاد سرمایه گذاری برای درآمدهای پایدار، بازممیزی املاک تجاری نیز از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده است.
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا پیری دارای مدرک کارشناسی ارشد شهرسازی است و در گذشته بعنوان شهردار اقبالیه، شهردار تاکستان و شهردار دانسفهان فعالیت داشته است.
منبع:

1400/05/26
16:08:53
5.0 / 5
170
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری