تقویم گردشگری ابلاغ گردید

تقویم گردشگری ابلاغ گردید

فقط سفر: معاون گردشگری، تقویم رویدادهای شاخص گردشگری کشور را با هدف توسعه ی گردشگری رویدادمحور و توزیع متناسب مکانی و زمانی سفر به مدیران کل ادارات استانی ابلاغ نمود.


به گزارش فقط سفر به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری، ولی تیموری با اشاره به اهداف این تقویم، اظهار نمود: دستیابی به اهدافی همچون خروج از فصلی بودن گردشگری و متوازن ساختن سفر در کشور، تنظیم رویدادها در تقویم بمنظور برگزاری در زمان و مکان مشخص و نیز هدفمند و برنامه محور کردن رویدادها همچون دستاوردهایی به شمار می آید که در پی این اقدام محقق می شود.
وی در تشریح پروسه انتخاب رویدادها، اظهار داشت: تعریف شاخص ها به تفکیک برای رویدادهای استانی، ملی و بین المللی و سپس ارسال شاخص ها به استانها، در نهایت جمع بندی و صحه گذاری رویدادهای دریافتی را به همراه داشته است. همین طور بعد از گردآوری نهایی تهیه اطلاعات تکمیلی و طراحی وب سایت الکترونیکی برای هر رویداد نیز در دستور کار قرار گرفت.
معاون گردشگری بیان کرد: انتظار می رود با این اقدام، رویدادها و جشنواره ها به سمت جریان سازی سفر به نقاط مختلف کشور و قابلیت برنامه محور شدن و امکان تنظیم و فروش تورهای برنامه ریزی شده و در نتیجه توسعه صنعت بزرگی به نام MICE به مفهوم گردشگری ملاقات ها، کنفرانس ها و رویدادها در کنار صنعت گردشگری کشور منتهی و به یک محصول قابل اتکا برای رونق گردشگری و ابزاری برای سیاستگذاری های گردشگری تبدیل گردد.
تیموری اظهار داشت: تقویم رویدادهای شاخص گردشگری کشور شامل دو رویداد منتخب از هر استان برای آگاهی و بهره برداری لازم ابلاغ گردید تا هر یک از ادارات کل استانی با تمرکز بر رویدادهای شاخص خود نسبت به برنامه ریزی و ترویج سفر در طول سال اقدام نمایند.
او اضافه کرد: در جمع بندی این مساله می توان گفت نظر به اهمیت و ضرورت ترویج و توسعه گردشگری رویدادمحور با هدف توسعه متناسب مکانی و زمانی سفر در سراسر کشور و نظرداشت معیارها و خاصیت هایی نظیر استمرار در برگزاری، دسترسی مناسب، تجربه محوری و قابلیت تبدیل پذیری به محصولات گردشگری داخلی و بین المللی تقویم رویدادهای گردشگری استانها و تعیین لیست رویدادهای شاخص گردشگری کشور گامی مهم در این عرصه به شمار می آید.
معاون گردشگری اظهار داشت: از ادارات کل استانی خواسته شده است علاوه بر راه اندازی وب سایت رسمی و مجزا برای هر رویداد حداقل به دو زبان فارسی و انگلیسی و نیز اطلاع رسانی شایسته موضوع به کلیه ذی نفعان، ترتیبی اتخاذ کنند تا برگزاری مستمر و منظم رویدادهای مندرج در تقویم مورد نظر در اولویت برنامه ریزی آن استان قرار گیرد و گزارش آن بصورت ادواری به معاونت گردشگری منعکس شود.
تیموری اضافه کرد: تقویم رویدادهای شاخص گردشگری کشور برای بهره برداری علاقه مندان، در پرتال جامع گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به آدرس www.visitiran.ir قرار می گیرد.
منبع:

1400/05/22
11:58:01
5.0 / 5
235
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری