۵ استان میزبان روز جهانی گردشگری در ایران

۵ استان میزبان روز جهانی گردشگری در ایران

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: بزرگداشت روز جهانی گردشگری 1400 به مدت یک هفته در پنج استان منتخب انجام می شود.


به گزارش فقط سفر به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ولی تیموری اظهار نمود: باتوجه به برنامه ریزی به عمل آمده و استقبال ادارات کل استانی برای برگزاری مراسم روز جهانی گردشگری ۱۴۰۰، این مساله در دومین نشست شورای سیاست گذاری مراسم بزرگداشت روز جهانی گردشگری مطرح و با میزبانی استانهای منتخب موافقت شد.
او اضافه کرد: بنا بر این تصمیم، استان اردبیل در روز ششم مهر، استانهای کردستان و کرمانشاه بصورت مشترک در منطقه اورامانات (هورامان) در هشتم مهر، استان کرمان در دهم مهر و استان فارس در یازدهم مهرماه امسال میزبان مهم ترین رویداد صنعت گردشگری کشور هستند.
معاون گردشگری در تشریح سیاست ها و برنامه های مورد نظر برای روز جهانی گردشگری اظهار داشت: طبق رویکرد سالهای اخیر، وزارت میراث فرهنگی و گردشگری در تلاش بوده است تا با بهره گیری از رویدادهای مهمی، همچون روز جهانی گردشگری در امتداد معرفی مناطق کمتر شناخته شده و یا جلب توجه مقامات محلی و مردم برای اهمیت دادن به مقوله گردشگری در برنامه ریزی های استان و یا شهر خاصی اقدام نمایند.
او اضافه کرد: در همین راستا انتخاب استانهای اردبیل، کرمانشاه و کردستان در قالب سیاست تعریف مسیر جدید گردشگری در شمال غرب کشور بوده است که امسال با ثبت جهانی منطقه اورامانات/هوارامان در لیست یونسکو، برگزاری این رویداد ملی به طور قطع در توسعه و رونق گردشگری این منطقه تاثیر قابل توجهی خواهد داشت.
تیموری همین طور اظهار داشت: استانهای کرمان و فارس نیز در امتداد مسیر سنتی و تاریخی گردشگری کشور واقع شده اند و جا دارد به موازات تعریف مسیرهای جدید گردشگری همچنان در محل توجه بیش از پیش قرار گیرند.
او اشاره به شعار روز جهانی گردشگری در سال ۲۰۲۱ اظهار نمود: سازمان جهانی گردشگری، شعار امسال را «گردشگری ابزاری برای رشد فراگیر» انتخاب نموده است و بدون تردید انتخاب پنج استان برای برگزاری مراسم روز جهانی گردشگری از طرف معاونت گردشگری در همین چارچوب و به مفهوم توجه به توسعه و رونق متوازن گردشگری در کشور بوده است. در هفته گردشگری علاوه بر برنامه های ملی در استانهای منتخب، برنامه ها و مراسم جداگانه ای در سایر استانها برگزار می شود.
تیموری بیان کرد: در برگزاری مراسم از مدیران کل استانی خواسته شده است تا از ظرفیت همه بخش ها شامل دولتی، عمومی و غیردولتی، شهرداری ها، تشکل های حرفه ای گردشگری و جوامع محلی میزبان بهره کامل ببرند.
سازمان جهانی گردشگری سازمان ملل متحد از سال ۱۹۸۰، سالانه روز ۲۷ سپتامبر را بعنوان روز جهانی گردشگری جشن می گیرد. هر سال یکی از کشورها میزبان این روز است. سال قبل به سبب شیوع کرونا، جشنی برگزار نشد و بیشتر کشورها مراسم این روز را مجازی گرامی داشتند.1400/05/21
11:39:42
5.0 / 5
239
تگهای خبر: برند , ثبت , شهر , صنایع دستی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری