شهردار منطقه ۱۳ خبر داد

توافقات جدید درباره پادگان دوشان تپه در منطقه 13

توافقات جدید درباره پادگان دوشان تپه در منطقه 13

فقط سفر: شهردار منطقه ۱۳ از توافق جدید برای در اختیار گرفتن اراضی جنگ افزار سازی برای شهرداری منطقه ۱۳ و تصویب این توافق در کمیسیون ماده ۵ اطلاع داد.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، مجتبی شکری در نشست خبری امروز چهارشنبه ضمن گرامیداشت ۱۷ مرداد و روز خبرنگار اظهار داشت: از آغاز شروع به کارم در منطقه ۱۳ تلاش کردم ارتباط موثری با رسانه ها داشته باشم که در این زمان از طرق مختلف همچون به صورت آنلاین این ارتباط حفظ شد. بدون شک وقتی کسی مسئولیتی را می پذیرد باید جنبه نقد را داشته باشد حتی اگر این نقدها تند باشند.
وی اضافه کرد: رویکرد ما در منطقه ۱۳ ارتباط مستقیم با شهروندان بوده که در این راستا علاوه بر فضاسازی برای ایجاد ارتباط جزو معدود مناطقی هستیم که ارتباط تناتنگ و موثری با شورایاری ها داشتیم که این امر سبب شده بتوانیم نظرات شهروندان منطقه را بگیریم. در همین راستا در بوستان پیروزی مکان خوبی را آماده کردیم تا بعنوان سکوی شهروندی هر دوشنبه و بعد از انجام ملاقات مردمی شهروندان بتوانند چندین ساعت موضوعات مختلف خویش را مطرح کنند. در این میان گاهی انتقادات تندی هم مطرح شده ولی با عنایت به برخورد خوبی که با آنها شده شاهد بازخوردهای بسیار خوبی هستیم. البته به جهت اینکه شهروندان همه محلات منطقه بتوانند مشکلات و معضلات خویش را مطرح کنند علیرغم وجود المان سکوی شهروندی در بوستان پیروزی این کار به صورت گردشی در محلات مختلف اجرایی شد.
وی افزود: علاوه بر سکوی شهروندی همکاران ما در روابط عمومی به درب منازل، مغازه ها و صنوف رجوع می کردند و از راه تماس آنلاین شهروندان با شهردار منطقه مشکلات و معضلات خویش را مطرح می کردند. همه این اقدامات با هدف پاسخگویی بهتر به شهروندان منطقه ۱۳ انجام شده است، بدون شک درخواست ها و مطالبات شهروندان در اولویت اقدامات ما بوده است.
شهردار منطقه ۱۳ در بخش دیگری از صحبت های خود در عرضه گزارشی از عملکرد شهرداری منطقه به حوزه اجتماعی اشاره نمود و اضافه کرد: با عنایت به انتشار کرونا ویروس اولین مرکز خودرویی واکسیناسیون در این منطقه افتتاح شد و توانستیم با برنامه ریزی مناسب یکی از مراکز واکسیناسیون خوب و منظم را راه اندازی نماییم که حدودا بعنوان الگویی در راه اندازی مراکز واکسیناسیون شناخته شد. فردا هم سومین مرکز واکسیناسیون در منطقه ۱۳ افتتاح می گردد هر چند که این مرکز از امروز چهارشنبه کار خویش را شروع کرده است.
وی اضافه کرد: در منطقه ۱۳ باشگاه های ورزشی زیادی در اختیار ارگان های مختلف و همینطور ارگان های نظامی بود و این در شرایطی است که در منطقه ۱۳ در حوزه سرانه های خدماتی با مشکلات بسیاری مواجه هستیم. بنابراین در توافقنامه ای با سپاه و ارتش سعی کردیم از تمام ظرفیت های موجود برای تأمین سرانه های خدماتی منطقه استفاده نماییم. این توافقنامه در شرف نهایی شدن است و با عنایت به این که منطقه ۱۳ از قدیم به علت شرایط جغرافیایی دوچرخه سواری در آن وجود داشته سعی کردیم از ظرفیت ها برای این حوزه بهره بگیریم.
وی افزود: با عنایت به این که در شرایط کرونایی توان یابان و کودکان مبتلا به اوتیسم در این زمان در خانه مانده بودند و با مشکلات بسیاری روبرو شده بودند در منطقه ۱۳ در ایام پنجشنبه فضایی را برای این افراد اختصاص دادیم تا به ورزش و ارتقای نشاط آنها کمک کرده باشیم. همینطور در روزهای انتشار کرونا ۶۰ نفر از نخبگان کنکوری ساکن در منطقه که در محلات مختلف ساکن هستند با ایجاد فضایی به آنها کمک کردیم تا برای درس خواندن محیطی را داشته باشند که خوشبختانه بازخورد بسیار خوبی داشته است.
شکری در بخش دیگری از صحبت های خود به کوشش برای ایجاد قطب گردشگری در این منطقه اشاره نمود و اضافه کرد: با انتشار کرونا بوستان سرخه حصار بسته شد و در این زمان سعی کردیم نقصها این بوستان را احصا نماییم. این بوستان پارکینگ به حد کافی نداشت و بخشی از فضاها و درختان در شرف صدمه دیدن قرار گرفته بودند که این امر هم به واسطه حضور خودرو ها در بوستان تشدید می شد. هم اکنون ۳۰۰ پارکینگ درحال ساخت است که با تکمیل آن ظرفیت های پارکینگ این بوستان به ۱۶۰۰ فضا برای پارک خودرو ها می رسد.
وی افزود: از طرفی بهسازی بوستان با کاشت و توسعه درختان و ساماندهی مجموعه دنبال شد. در همین راستا ۲۰ هزار درخت کاشته شد که ۵۰۰ درخت کهنسال با عمر بیشتر از ۱۵ سال کاشته شده که خوشبختانه همگی موفقیت آمیز بوده است.
وی تصریح کرد: با نگاهی جدید در بوستان سرخه حصار بیشتر از ۳۰۰ ماشین سنگ های بزرگ را از سطح این بوستان جمع آوری کردیم، ۹۰ آلاچیق به بوستان افزوده شد و ۵۰ آلاچیق تعمیر شد. همینطور ۹۳۰۰ تن آسفالت برای معبرسازی بکار گرفته شد و ۱۰ کیلومتر جدول گذاری انجام شد. در واقع ما نخستین منطقه ای بودیم که تفاهمنامه با منابع طبیعی را امضا کردیم و مدیریت بهره برداری را در این بوستان به عهده گرفتیم. ۳۵ پروژه سرمایه گذاری در بوستان سرخه حصار تعریف شده که نیازمند تکمیل زیرساخت ها بود. این مهم انجام شده و الان فراخوان این سرمایه گذاری ها بزودی صورت خواهد گرفت تا به این بوستان بعنوان یک قطب سرمایه گذاری، توجهات جلب شود.
وی افزود: در سرخه حصار هوشمندسازی مورد توجه قرار گرفت به شکلی که وقتی ماشین وارد این بوستان می شود توسط ۴۰ دوربین کنترل می شود و می توانند افراد از راه سامانه تهران من به صورت هوشمند پارک خودرو خویش را رزرو کنند. همینطور حسگرهای آتشسوزی را تعریف کرده ایم تا به صورت هوشمند هر حریق احتمالی را اطلاع دهند تا از وسیع شدن آتشسوزی جلوگیری شود. ایستگاه آتش نشانی در سرخه حصار هم کاملا مجهز شده است.
وی تصریح کرد: در سرخه حصار بهسازی پیست دوچرخه سواری را هم داشتیم و پارک ترافیکی که از قبل در سرخه حصار وجود داشت به پیست دوچرخه کودکان تبدیل کردیم که کودکان می توانند در پیست رینگی شکل در ۴۰۰ متر دوچرخه سواری کنند. بدون شک اعتقاد داریم نباید خودرو ها به صورت کامل وارد بوستان سرخه حصار شوند. بنابراین در محدوده هایی تا رسیدن به پارکینگ های توسعه یافته اجازه ورود خودرو داده می شود و بعد از آن شهروندان می توانند از ماشین های برقی، دوچرخه و پیاده راه برای ادامه مسیر استفاده کنند.
شهردار منطقه ۱۳ در تشریح اقدامات عمرانی شهرداری به لکه گیری ۷۲۰۰ تنی اشاره نمود و اضافه کرد: حدود ۷۲۰۰ تن آسفالت برای لکه گیری منطقه و ۲۶ هزار تن آسفالت برای روکش مکانیکی در این منطقه مورد استفاده قرار گرفته است. همینطور مرکز فرماندهی بحران و سوله بحران در محله صفا کلنگ زنی شد تا یکی از معضلات این منطقه حل و فصل شود. خط بازیافت پسماند (MRF) هم با ظرفیت ۵۰۰ تن در مهر ماه به بهره برداری خواهد رسید.
وی در تشریح اقدامات حوزه شهرسازی در منطقه ۱۳ هم اظهار داشت: ۱۵۰۰ پلاک در محدوده پادگان دوشان تپه فریز شده بودند و اجازه ساخت وساز به آنها داده نمی شد که با توافقات انجام شده این پلاک ها آزاد شدند و الان می توانند نوسازی را انجام دهند. همینطور سایت جنگ افزار سازی در تقاطع خیابان پیروزی و بزرگراه امام علی (ع) از موضوعات بسیار قدیمی منطقه بود، زمینی به مساحت ۱۸ هکتار که در تفاهمنامه ای با ساست مقرر شد حدود ۳۰ درصد این زمین به آنها اختصاص یابد و ۷۰ درصد مابقی برای خدمات شهری منطقه مورد استفاده قرار گیرد. با سرعت زیادی جلسات کارگروه های ماده ۵ برای این مورد تشکیل شد و در نهایت این توافق در کمیسیون ماده ۵ تصویب گردید.
وی اضافه کرد: با این توافق ۱۳ هکتار از اراضی منطقه ۱۳ که نیاز بسیاری برای تأمین سرانه ها در محدوده این منطقه وجود دارد برای موارد مختلف تأمین سرانه ها مورد بهره برداری قرار می گیرد. امیدواریم این توافق به سرنوشتی که توافق پادگان ۰۶ داشت گرفتار نشود و این توافق به تصویب شورایعالی شهرسازی و معماری برسد. امیدواریم در شورای شهر جدید این توافق سرعت بیشتری بگیرد تا این زمین ها برای سرانه های منطقه مورد استفاده قرار گیرد.
شهردار منطقه ۱۳ تصریح کرد: توافقنامه دیگری هم برای ۷۲ هکتار از اراضی پادگان دوشان تپه به صورت اولیه انجام شده و امیدواریم همین مسیری که برای جنگ افزار سازی دنبال شده برای دوشان تپه هم تکرار شود تا بدین سان اقدامی ماندگار در منطقه ۱۳ رقم بخورد.
منبع:

1400/05/21
00:39:58
5.0 / 5
195
تگهای خبر: خدمات , سایت , شهر , شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری