معاون گردشگری مطرح كرد

راهکاری به جز سفر ممنوع

راهکاری به جز سفر ممنوع

به گزارش فقط سفر معاون گردشگری با تکیه بر واکسیناسیون عمومی برای خروج از این وضعیت اظهار داشت: به جای ممنوع کردن سفر باید شیوه سفر ایمن را آموزش داد.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، ولی تیموری درباره پیشنهاد وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای جبران رکود و خسارت های سنگین صنعت توریسم از محل شیوع ویروس کرونا، البته نه با هدف سفارش به سفر در شرایط حاد کرونایی حال حاضر، اظهار نمود: بهترین و منطقی ترین راه کار برای خروج از این وضعیت، واکسیناسیون عمومی است، بخصوص در استان هایی که بعنوان مقاصد گردشگری شناخته می شوند و گردشگران و مسافران بیشتر به آن جا تردد دارند، اقدامات ایمنی و واکسیناسیون باید زودتر صورت گیرد و زنجیره خدمات گردشگری و مردم محلی هم به ایمنی جمعی برسند و به موازات واکسیناسیون عمومی، از ممنوعیت هایی که غیرحرفه ای در صنعت توریسم لحاظ شده است، کاسته شود تا ما هم برای متقاعدسازی سازی اذهان توریستهای داخلی و بین المللی برای انجام سفر اقدام نماییم و با فعال کردن زنجیره تأمین خدمات گردشگری به روزهای خوب گذشته برگردیم.
او اضافه کرد: نزدیک به یک سال ونیم است که ممنوعیت صدور ویزای گردشگری برقرار شده است و یا در صدا و سیما و یا مراکز دیگر امکان تبلیغ جاذبه های گردشگری را نداریم. اگر این محدودیت ها را کم نماییم، گردشگری با عنایت به اینکه صنعت کاملا خصوصی است و هیچ اتکایی به بخش دولتی ندارد، راحت و بدون هزینه کرد دولت به حالت قبل برمی گردد. در دنیا هم روی این حساب می کنند؛ گردشگری در عین حالی که می تواند خویش را احیا کند، موتور محرک اقتصاد جهانی در دوران پساکرونا می تواند باشد.
وی در گفت وگویی تلویزیونی ضمن اشاره به رشد صنعت توریسم قبل از شیوع کرونا، خاطرنشان کرد: در سالهای ۹۸ و ۹۷ حتی با وجود خروج آمریکا از برجام و ناآرامی های داخلی، گردشگری ایران با ۵۲ درصد رشد، دومین کشور با رشد سریع در جذب توریست بود. در سال ۹۸ هم آمار گردشگران ورودیِ ایران به هشت میلیون و ۸۶۵ هزار نفر رسیده بود.
تیموری سپس درباره راهکاری برای نجات صنعت توریسم از بحران کرونا در عین رعایت ملاحظات پروتکل ها، اظهار نمود: تا کنون راه کارهای مختلفی به ستاد ملی کرونا و کمیته های تخصصی آن پیشنهاد شده است؛ سفر با رعایت پروتکلهای بهداشتی و سفر ایمن و مسؤولانه، نسخه های مورد تجویز و مطابق با سفارش های سازمان جهانی جهانگردی بود که در کشورهای دیگر هم اجرا شده است و به ستاد ملی کرونا هم پیشنهاد شد.
او اضافه کرد: باید بپذیریم که ویروس کرونا همچنان میهمان ناخوانده ما خواهد ماند، ازاین رو نمی توان تمام فعالیتهای گردشگری را در بلند مدت متوقف و تعطیل کرد؛ باید اجازه دهیم این فعالیت با رعایت مقررات و پروتکل ها اجرا شود. به جای اینکه تاکتیک این باشد که سفر نکنیم یا فعالیت ها را تعطیل نماییم، راه و رسم سفرِ درست و ایمن را به مردم و فعالان گردشگری آموزش دهیم.
معاون گردشگری اظهار داشت: در بخش سفر همه پروتکل ها را با رعایت موازین بین المللی با درنظر گرفتن دغدغه های وزارت بهداشت آماده کردیم، ابلاغ کردیم، آموزش دادیم و اطلاع رسانی کردیم. دنیا گردشگری را موتور محرک اقتصادی می داند؛ ما هم باید در این راه پیش برویم.
منبع:

1400/05/20
10:00:27
5.0 / 5
184
تگهای خبر: آموزش , توریست , خدمات , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری