شهردار منتخب شورای تهران عنوان كرد

تشکیل قرارگاه اجتماعی در شهرداری تهران

تشکیل قرارگاه اجتماعی در شهرداری تهران

به گزارش فقط سفر شهردار منتخب ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران ضمن اشاره به این که هفته آینده استعفایش از مجلس مورد بررسی قرار خواهد گرفت از تشکیل قرارگاه اجتماعی در مجموعه شهرداری تهران اطلاع داد.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، علیرضا زاکانی در انتها دومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در دوره ششم در جمع خبرنگاران در مورد بدهی های شهرداری تهران اظهار داشت: شهرداری تهران حدود ۶۶ هزار میلیارد تومان بدهی دارد و در نقطه مقابل ۵۷ هزار میلیارد تومان مطالبه دارد؛ بنابراین زمانی که صحبت از بدهی های شهرداری تهران می شود باید مطالبات این مجموعه هم در نظر گرفته شود.
وی ادامه داد: بودجه سال جاری شهرداری تهران ۴۸ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که باید برای اداره این شهر به این بودجه توجه داشته باشیم. بدون شک باید علاوه بر اداره شهر به صورت سالیانه بخشی از بدهی ها را هم پرداخت کنید. برای پرداخت بدهی ها باید نگاه تأمین منابع مالی بخشی از محل مطالبات، بخشی از محل ایجاد رونق، بخشی از محل استفاده از ظرفیت های قانونی و مطالبات از دولت شامل سهم دولت در بلیت و تأمین مالی برای خرید اتوبوس و بخشی هم از راه اوراق مشارکت تامین گردد.
وی افزود: بخشی از بدهی ها می تواند از محل تکمیل ۴۸۴ پروژه ناتمام تامین گردد که هر یک ظرفیتی برای شهر به حساب می آید. بدون شک اداره شهر دشوار می باشد اما شدنی است و با لطف خدا با به میدان آوردن مردم و با ایجاد تفاهم حاکمیت و حکومت ان شاء الله در آینده شهر خوبی خواهیم داشت.
زاکانی در مورد مطالبه اعضای شورای شهر تهران در هنگام عرضه برنامه هایش اظهار داشت: تعامل دولت به نظر فرصت طلایی است که با حضور حجت الاسلام والمسلمین رئیسی بعنوان رئیس جمهور و آقای قالیباف بعنوان ریاست مجلس شورای اسلامی فراهم شده و امکانپذیر است. بدین سان بخش زیادی از مجوزها می تواند در جهت جهش شهر علیرغم این ارتباط و تعامل صادر شود.
وی تصریح کرد: پروژه های شهر تهران تنها پروژه های عمرانی نیست و باید به کلان پروژه های اجتماعی و اقتصادی هم که ظرفیت های بی نظیری را فراهم می آورد توجه داشته باشیم.
شهردار منتخب ششمین دوره شورای شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به ایجاد قرارگاه اجتماعی در شهرداری تهران اشاره نمود و اضافه کرد: با ایجاد این قرارگاه در شهرداری تهران همه دستگاههای دخیل در امر صدمه های اجتماعی پای کار خواهند آمد و موضوع هایی چون تکدی گری، معتادین متجاهر و کودکان کار در این قرارگاه مورد بحث و بررسی قرار می گیرند تا راهکارهایی برای حل و فصل آن انتخاب گردد.
وی در مورد مدرک تحصیلی در رابطه با سمت شهردار تهران، اظهار داشت: آیین نامه ای در سال ۱۳۹۷ تنظیم شده که شرایط احراز شهردار در آن ذکر شده اما نواقصی در آن وجود دارد همچون این که بخشی از تخصص ها در آن نیامده همچون تخصص های حوزه پزشکی. علاوه بر این مورد هر فردی که مقرر است در حوزه مدیریتی قرار بگیرد باید خصوصیت های مدیریتی فرد هم بررسی شود. من در این عرصه باید ۴۲ سال عقبه ای که دارم بررسی شود. کسی که مدیر شهری شود باید مدیر اجرایی باشد و فهم مسائل شهر را داشته باشد. باید تدبیر کند و از دیگرانی که تخصص های مختلف دارند در حوزه های مختلف استفاده نماید.
زاکانی در مورد مبحث استعفای خود از مجلس هم اظهار داشت: بعد از رأی استمزاجی که اعضای شورا به من دادند این پیام داده شد که بنده برای این کار انتخاب شدم. بر همین مبنا استعفای خود از مجلس را تقدیم آقای قالیباف کردم که طبق آیین نامه داخلی مجلس این استعفا در اولین نشست قرائت و در جلسه هفته بعد مورد بررسی قرار می گیرد. بدین سان امروز استعفای من اعلام وصول می شود و هفته دیگر مورد بررسی قرار می گیرد.
منبع:

1400/05/17
15:49:02
5.0 / 5
323
تگهای خبر: خرید , دستگاه , شهر , شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری