انتخاب مددكاران برتر شهر تهران با مشاركت مردم

انتخاب مددكاران برتر شهر تهران با مشاركت مردم

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به شروع فعالیت طرح «مددکار شهر» بمنظور اطلاع رسانی و آموزش درباره مددکاری، مددکاران و لطمه های اجتماعی در شهر تهران اظهار داشت: در این طرح مددکاران اجتماعی همزمان با بیان روایت ها و تجربیات خود، در فرایندی رقابتی بعنوان مددکار برتر شهر از طرف مردم انتخاب می شوند.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، سید مالک حسینی درباره جزییات برگزاری طرح مددکار شهر اظهار داشت: لطمه های اجتماعی از معضلات جدی در کلانشهرها و به تبع آن در شهر تهران است که سازمان ها و دستگاه های مختلفی برای رسیدگی به آن دارای وظایف و مسئولیت هایی هستند. در این میان شهرداری تهران نیز وظایفی را طبق قانون برعهده دارد و برخی وظایف را نیز در امتداد ایفای مسئولیت اجتماعی خود در قبال شهر و شهروندان و فراتر از آنچه که قانون برعهده اش نهاده، انجام می دهد.
وی با اعلان اینکه سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران بعنوان متولی اصلی در مجموعه شهرداری برای مقابله با لطمه های اجتماعی وکمک به لطمه دیدگان اجتماعی است، اظهار داشت: در همین راستا نیز گرمخانه ها، سامانسراها، مراکز خدمات اجتماعی، مراکز پرتو و گشت فوریت های اجتماعی از طرف شهرداری تهران راه اندازی شده و طرح های مختلفی نیز برای پشتیبانی از افراد در معرض لطمه و همین طور مددجویان اجرا شده است.
حسینی با اشاره به نقش مددکاران اجتماعی در این عرصه اظهار داشت: تمام اقدامات سخت افزاری و زیرساختی که از طرف شهرداری تهران فراهم گشته است، بدون حضور نیروهای متخصص کارآیی چندانی نخواهد داشت و در این عرصه نیز این مددکاران اجتماعی بیشترین نقش در کاهش لطمه های اجتماعی، پشتیبانی از افراد لطمه دیده و توانمندسازی آنان برای بازگشت به جامعه را برعهده دارند.

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران با اعلان اینکه بیش از ۴۰۰ نفر مددکار اجتماعی در مجموعه شهرداری تهران مشغول به کارند، اظهار داشت: مددکاران اجتماعی با تعهد و احساس مسئولیتی که دارند نقش یک حامی و همراه امین را برای افرادی ایفا می کنند که از طرف جامعه طرد شده اند و گاهی تنها فردی هستند که یک فرد غرق شده در انبوه مشکلات را در جامعه پذیرفته و برای حل مشکلاتش همراه او می شوند.
وی با اعلان اینکه شرح فداکاری ها و خدمات مددکاران در چند جمله خلاصه نمی گردد، اظهارکرد: مددکاران گشت های اجتماعی، مددکاران حاضر در گرمخانه ها و سامان سراها، مددکاران حاضر در مراکز پرتو و مراکز خدمات اجتماعی همه و همه روزانه با ده ها نفر از افراد لطمه دیده از معتادان متجاهر، در راه مانده، دارای زخم باز و اختلال حواس و افرادبی خانمان گرفته تا کودکان کار و افراد فراری از خانه روبه رو می شوند و دوستانه به سمتشان می روند تا مشکلاتشان را حل و فصل کنند.
حسینی افزود: با توجه به این اقدامات بزرگ اما متاسفانه در سالهای اخیر آنطور که باید و شاید به مددکاران اجتماعی در شهرداری تهران توجه نشده بود و خیلی از این افراد با وجود کارهای بزرگی که در نجات ده ها انسان و خانواده ها انجام داده اند، از طرف شهروندان ناشناخته بودند؛ بطوریکه در بررسی که بتازگی انجام شد، حتی خیلی از شهروندان اطلاعی از وظایف و نقش مددکاران اجتماعی نداشتند.
مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران افزود: در همین راستا نیز در اوایل سال جاری مقدمات اجرای طرح مددکار شهر از طرف این سازمان به مرحله اجرا در آمد و در اولین مرحله آن طی فراخوانی میان مددکاران اجتماعی شاغل در شهرداری تهران، از آنان خواسته شد تا روایاتی جذاب و منحصربفرد از دوران کاری خودرا برای ما ارسال نمایند.
وی با اشاره به اجرای مرحله دوم این جشنواره اظهارکرد: در مرحله دوم بهترین روایت ها از طرف گروهی از کارشناسان و متخصصان انتخاب شده و از حدود ۳۰ مددکار دعوت شد تا روایت خود از شغل مددکاری و مهم ترین اقدامات از منظر خودشان را شرح دهند و سپس در سومین مرحله ۱۰ مددکار برگزیده شدند.
حسینی با اعلان اینکه از این ۱۰ مددکار در مراسمی که با رعایت پروتکلهای بهداشتی کرونا برگزار شد، تقدیر به عمل آمد، اشاره کرد: از این ۱۰ مددکار برگزیده برنامه های ویدئویی تهیه شده و آنان روایات خودرا به شکل تصویری بیان نمودند. اقدامی که تا حالا مشابه آن در هیچ یک از سازمان ها و نهادها رخ نداده بود.
مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران با اعلان اینکه این ویدئوها در شبکه های اجتماعی همچون آپارات و اینستاگرام منتشر می شود، اظهار داشت: با انتشار تمامی این ویدئوها مرحله آخر این جشنواره که انتخاب مددکاران برتر شهر است، صورت خواهد گرفت.
انتخاب در این مرحله کاملا از طرف مردم صورت خواهد گرفت و مردم شهر تهران با مشاهده روایت ها و مصاحبه این مددکاران، مددکار برتر شهرشان را انتخاب خواهند کرد.
طبق گزارش روابط عمومی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران، حسینی با بیان نام کاربری @madadkarshahr در فضای اینستاگرام اظهارکرد: شهروندان برای انتخاب مددکار برتر شهر می توانند به این صفحه مراجعه نموده و علاوه بر آشنایی با حرفه مددکاری و زحمات و اقدامات مددکاران، مددکار برتر شهر را نیز در همین صفحه و بوسیله سازو کاری که بعد از انتشار تمامی مصاحبه ها اعلام می شود، انتخاب کنند.
1400/04/29
22:32:40
5.0 / 5
372
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری