نتیجه تست منفی كرونا یا گواهی واكسیناسیون كامل شرط ورود به ارمنستان

نتیجه تست منفی كرونا یا گواهی واكسیناسیون كامل شرط ورود به ارمنستان

سفارت کشورمان در ارمنستان، مقررات جدید ورود به این کشور که از جانب  وزارت بهداشت ایروان اعلام شده را دراطلاعیه ای منتشر نمود.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، سفارت کشورمان در ایروان در اطلاعیه ای اعلام نمود که وزارت بهداشت ارمنستان مقررات جدید ورود به این کشور از مرزهای زمینی و هوایی را به شرح ذیل اعلام نموده است:
در زمان ورود به کشور ارمنستان، مسافر باید یکی از دو مدرک زیر را به همراه داشته باشد یا نتیجه تست منفی تشخیص بیماری کرونا که بیش تر از ۷۲ ساعت از آن نگذشته باشد و یا گواهی واکسیناسیون کامل در مقابل بیماری کووید؛ در صورتیکه واکسن مورد استفاده، یک دوزی باشد، گواهی واکسیناسیون باید به گذشت حداقل ۲۸ روز از زمان واکسیناسیون و در صورتیکه واکسن طی چندین دوز تزریق می گردد به گذشت حداقل ۱۴ روز از تاریخ دریافت آخرین دوز آن اشاره داشته باشد.
برای کودکان تا سن یک سال (۱۱ ماه و ۲۹ روز) احتیاج به تست منفی و یا گواهی واکسن نیست.
در صورت عدم عرضه گواهی، فرد باید در مراکز مستقر در پایانه های مرزی و یا فرودگاه، مورد آزمایش کرونا قرار گیرد و تا حصول نتیجه منفی آزمایش، قرنطینه الزامی شود. نتیجه آزمایش در سامانه Armed ثبت می گردد و طی مدت ۴۸ ساعت در اختیار شخص قرار می گیرد. در صورت منفی بودن جواب آزمایش، فرد از قرنطینه خارج می شود.
گواهی آزمایش کرونا باید به زبان ارمنی، روسی و یا انگلیسی باشد و مشخصات مرکز انجام تست و فرم مشخصات رئیس آن مرکز، نام و نام خانوادگی فرد، شماره کارت شناسایی، تاریخ تولد (روز و ماه و سال)، نتیجه آزمایش و تاریخ نمونه گیری را شامل شود و توسط ریاست مرکز انجام آزمایش، امضا و به مهر آن مرکز مهمور شده باشد.
گواهی واکسن به زبان ارمنی، انگلیسی و یا روسی باشد و فرم حاوی نام رئیس مرکز انجام واکسیناسیون، نام و نام خانوادگی فردی که واکسن دریافت نموده، شماره کارت شناسایی فرد، تاریخ تولد، عنوان واکسن، شماره سریال و تاریخ دریافت هر دوز را شامل شود و توسط ریاست مرکز انجام آزمایش امضا و به مهر مرکز مذکور مهمور گردد و می تواند حاوی کد (QR) باشد که از راه آن میتوان به جزئیات گواهی واکسیناسیون دسترسی پیدا کرد.
گواهی که مسافر عرضه می کند باید بر مبنای اصل عمل متقابل، توسط نهاد ذیصلاح در جمهوری ارمنستان قابل پذیرش باشد. فرد همینطور می تواند گواهی واکسن را از راه نرم افزار گوشی تلفن همراه عرضه نماید و یا آنرا از تلفن همراه بر روی کاغذ چاپ و عرضه نماید.
منبع:

1400/04/24
11:52:46
5.0 / 5
584
تگهای خبر: آزمایش , ثبت , مدرك , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری