نماینده بهار و كبودراهنگ در مجلس:

ضرر نیروگاه با قطعی حداقلی برق برای مردم كبودراهنگ جبران شود

ضرر نیروگاه با قطعی حداقلی برق برای مردم كبودراهنگ جبران شود

به گزارش فقط سفر همدان نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که خاموشی ها باید با برنامه باشد اظهار داشت: با وجود برخورداری کبودراهنگ از نیروگاه، اما روستاهای این منطقه بیشترین میزان قطعی برق را دارند.


فتح اله توسلی ضمن اشاره به وجود نیروگاه هزارمگاواتی شهید مفتح در کبودراهنگ اضافه کرد: این نیروگاه در سالیان گذشته بیشترین صدمه را به محیط زیست منطقه و سفره های زیرزمینی آب وارد کرده است ازاین رو حق مردم منطقه است که بخشی از ضررها حداقل با تأمین برق ارزان و مجانی و یا قطعی حداقلی برق جبران شود.
وی افزود: این در شرایطی است که نه تنها چنین اتفاقی رخ نداده، بلکه روستاهای منطقه بیشترین میزان قطعی برق را دارند و همچنان هزینه بی مدیریتی و فقدان نگاه کلان مدیریتی مسؤلان در حوزه انرژی را می پردازند.
وی درباره قطعی های های مکرر برق ضمن اشاره به این که در ایام گذشته در بعضی نقاط شهرستان های بهار و کبودراهنگ، خاموشی ها طبق زمانبندی شرکت توزیع برق نبود اظهار نمود: این روند سبب گله مندی اقشار مختلف شده است که امیدوارم تدبیر درستی برای آن اندیشیده شود.
وی با اشاره به اینکه میزان مصرف برق در هوای گرم تابستان قابل پیشبینی بود و باید برای آن برنامه ریزی می شد اضافه کرد: قطع شدن برق همزمان با گرمای بی سابقه هوا، برای مردم کلافه کننده و برای اهالی کسب و کار، آزاردهنده است.
نماینده بهار و کبودراهنگ در مجلس افزود: با عنایت به این که کسبه، تولیدکنندگان و سایر اقشار مردم طبق جدول این زمانبندی برنامه ریزی های کاری خویش را انجام می دهند، اما عدم رعایت زمانبندی از جانب شرکت برق باعث آشفتگی بازار و ناراحتی مردم بخصوص کسبه، بازاریان و کشاورزان شده است که نیازمند توجه مسؤلان است.
وی ادامه داد: همه ما در این شرایط ملزم به همکاری و رعایت مصرف برق هستیم اما باید بررسی شود اگر در جایی این همکاری صورت نگرفته نباید تاوان مازاد مصرف برق را، مناطقی که مصرف آنها تا سقف تعیین شده است، بدهند.
توسلی اظهار داشت: باید به دقت بررسی شود اگر در این شرایط آب و هوایی، منطقه ای الگوی مصرف برق رعایت شده است مورد تشویق قرار گیرد و خاموشی در آن مناطق اعمال نشود.
رئیس اداره برق شهرستان کبودراهنگ هم به ایسنا اظهار داشت: آخر خاموشی ها صرفه جویی و مصرف بهینه برق توسط مردم را می طلبد.
علی هایل همدانی یکی از علل قطعی برق را استفاده ماینرهای غیرمجاز تولید رمز ارز، گرمای زودرس، افزایش مصرف خانگی دانست.
مدیر توزیع برق شهرستان کبودراهنگ اضافه کرد: همه مصرف ماینر در کشور ۳۲۰ مگاوات است که از خردادماه، فعالیت ماینرهای دارای مجوز به تعلیق در آمده و متاسفانه مشکل ما با مراکز غیر مجاز استخراج رمز ارز است، چونکه برق مصرفی هر ماینر برابر با ۱۰ مشترک خانگی به برق منطقه فشار وارد می نماید.
همدانی مطرح کرد: در چند روز اخیر چندین ماینر غیر مجاز در شهرستان کبودراهنگ کشف شده است.
وی تصریح کرد: ۲۷ درصد کشفیات ماینرهای غیر مجاز طبق گزارش های مردمی است که البته پاداش خوبی برای مردم در نظر گرفته شده است.
هایل همدانی تاکید کرد: همشهریان کبودراهنگی می توانند با راهکارهای ساده همچون تنظیم کولرهای گازی روی ۲۵ و بالاتر، استفاده از دورکند کولرهای آبی، عدم استفاده از وسایل پرمصرف برقی در ساعات بین ۱۲تا۱۸هر روز، استفاده از نور طبیعی اداره برق کبودراهنگ را در کاهش خاموشی ها یاری کنند.
در میان خاموشی های مکرر برق در یک روز پیشنهادات و انتقادات شهروندان و مشترکان در شهر و روستاهای کبودراهنگ همگی این مفهوم را دارد که نظارت اداره برق شهرستان کبودراهنگ بر خانواده های پر مصرف و کسانی که کابل های غیرمجاز دارند با دقت اجرا نمی گردد و نیاز است مردم هم در اینباره نیروهای اداره برق را یاری کنند.
منبع:

1400/04/19
11:20:47
5.0 / 5
312
تگهای خبر: خانواده , سفر , شهر , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری