مدیركل موزه ها:

موزه ها باز نبودند كه تعطیل شوند

موزه ها باز نبودند كه تعطیل شوند

فقط سفر: همزمان با قرمز شدن 92 شهر کشور و گسترش گونه دلتای کرونا در بیشتر مناطق، مدیرکل موزه ها اعلام نمود که تعطیلی موزه ها ادامه پیدا می کند.


موزه ها از ۱۸ فروردین ماه با دستور ستاد ملی کرونا در کشور تعطیل شده بودند که درهای آنها تا کنون بسته مانده و محمدرضا کارگر ـ مدیرکل موزه ها ـ که مدتی پیش از امکان باز شدن آنها آگاهی داده بود، اینک با گسترش گونه دلتای کرونا در بیشتر مناطق و افزایش شمار شهرهای قرمز، به ایسنا آگاهی داد که تعطیلات موزه ها طولاتی تر خواهد شد.
او اضافه کرد: موزه ها از فروردین ماه که با دستور ستاد کرونا تعطیل شده بودند، تا امروز فرصت بازگشایی پیدا نکرده بودند و با وضعیت پیش آمده در تهران و دیگر شهرهای قرمز کماکان بسته خواهند ماند، اما بخش های اداری به فعالیت خود مطابق با دستورالعمل ستاد کرونا ادامه می دهد.
کارگر اظهار داشت: طبق دستوری که از ستاد ملی کرونا گرفته شد، موزه ها از گروه سوم مشاغل به گروه دوم انتقال یافتند که درصورت اعلام وضعیت نارنجی، اجازه بازگشایی با رعایت پروتکلهای بهداشتی را دارند. در تهران نیز تصمیم بر این بود که در هفته پیش رو موزه ها بعد از سه ماه تعطیلی باز شوند، اما با قرمز شدن تهران و ۹۱ شهر دیگر، دستور به ادامه تعطیلی آنها داده شد.
مدیرکل موزه ها با اشاره به تعطیلات متوالی موزه ها در یک و نیم سال گذشته، اظهار نمود: زیان مالی ویروس و تعطیلی های مکرر در موزه ها رقمی بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد تومان در سال برآورد شده که این خسارت فقط از محل فروش بلیت بوده است.
کارگر همین طور درباره تعطیلی موزه های خصوصی که در دوران کرونا متحمل خسارت شده اند، اظهار داشت: در این دوران اهتمام شد از این موزه ها حمایت مالی شود، البته رقم آن ناچیز و کم بود، اما هیچ موزه خصوصی کامل تعطیل نشده است. اگر هم درِ موزه ای بسته شده به خاطر کرونا بوده است.
منبع:

1400/04/15
13:06:37
5.0 / 5
351
تگهای خبر: شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری