جولان كرونا در پایتخت انرژی كشور

جولان كرونا در پایتخت انرژی كشور

به گزارش فقط سفر بوشهر رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه اظهار داشت: تعداد مبتلایان شهرستان عسلویه در سه ماهه اول سال 1400 تا حالا نزدیک به 2 برابر کل مبتلایان تا اختتام اسفند 99 بوده است.


جاسم زارعی در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی و ستاد کرونای شهرستان عادی انگاری را عامل تغییر وضعیت رنگ کرونائی شهرستان عسلویه دانست و اظهار نمود: هر زمان شرایط رو بهبود بوده، عادی انگاری شرایط و بی توجه به سفارش های بهداشتی موجب افزایش آمار مبتلایان شده است.
وی اشاره کرد: آمار بستری ها روزانه کرونائی در شهرستان عسلویه در ۴ ماهه پایانی سال ۹۹ وضعیت خیلی خوبی داشته به شکلی که آمار صفر و یک بوده اما از شروع سال ۱۴۰۰ تا حالا بیش از ۴۰ روز در وضعیت قرمز بوده ایم.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه اشاره کرد: همه تلاش ما رهگیری حداکثری موارد مثبت بوده است اما عادی انگاری ها، اصرار بر برگزاری مراسمات، دورهمی های دوستانه و خانوادگی و... موجب افزایش آمار مبتلایان، بستری ها و فوتی ها شده است.
زارعی عنوان کرد: از شروع واکسیناسیون عمومی گروه های هدف تا حالا در کل شهرستان تنها ۳۱٫۴ درصد از سالمندان واکسن دریافت کرده اند که این امر نیاز به فرهنگ سازی، تشویق و ترغیب سالمندان به تزریق واکسن توسط سفیران سلامت خانواده، رابطین محله، فرهنگیان، نخبگان، ائمه جمعه و جماعات و اصحاب قلم و رسانه شامل روابط عمومی ادارات، نهادها، شرکتها و دیگر سایت ها و کانال ها در جهت افزایش ایمنی بدن در مقابل مبتلاشدن به کووید ۱۹ است.
فرماندار عسلویه نیز در این جلسه ضمن تبریک هفته قوه قضاییه بیان کرد: قوه قضائیه از ارکان مهم نظام است و از تعامل و همکاری کارکنان دادگستری و دادستانی شهرستان عسلویه با حوزه سلامت قدردانی نمود.
یوسفی وضعیت قرمز شهرستان را حاصل ساده انگاری ها دانست و افزود: با اعمال محدودیت ها و تشدید نظارت ها مردم را تشویق به همراهی در رعایت شیوه نامه های بهداشتی نماییم، اگر مردم احساس کنند شرایط عادی است بطور قطع با افزایش آمار مبتلایان روبه رو خواهیم بود.
وی رعایت دستورالعمل های بهداشتی را موضوع مهمی خواند و اشاره کرد: پرهیز از تجمعات، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پیگیری و آموزش به افراد مبتلا و اطرافیان در قطع زنجیره انتقال موثر خواهد بود.
رئیس ستاد مقابله با کرونای شهرستان عسلویه اظهار نمود: اتاق اصناف، اداره صمت و شبکه بهداشت و درمان شهرستان با افزایش گشت های مشترک و نظارت بر اصناف بر رعایت ضوابط بهداشتی نظارت مستمر داشته و با متخلفان برخورد کنند.
منبع:

1400/04/11
15:43:00
5.0 / 5
363
تگهای خبر: آموزش , پایتخت , ثبت , خانواده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری