معاون میراث فرهنگی كرمان خبر داد

برج تاریخی بهرامجرد بردسیر مرمت می شود

برج تاریخی بهرامجرد بردسیر مرمت می شود

به گزارش فقط سفر کرمان معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان از آغاز مرمت برج تاریخی روستای بهرامجرد اطلاع داد.


"مجتبی شفیعی" امروز ۹ تیرماه با بیان این خبر اظهار نمود: عملیات مرمتی برج تاریخی بهرامجرد با اعتباری معادل ۷۰۰ میلیون ریال در چارچوب خشت چینی و اندود کاه گل شروع شده است.
وی ضمن اشاره به این که این برج به دوره قاجار بازمی گردد، اضافه کرد: بهرامجرد از توابع شهرستان بردسیر و دارای بافت تاریخی پرارزش است.
شفیعی در ادامه از مرمت بافت تاریخی هنزا در رابر اطلاع داد و بیان نمود: عملیات کف سازی بافت تاریخی این بخش با اعتباری معادل ۹۰۰ میلیون ریال شروع شده است.
معاون میراث فرهنگی استان کرمان بیان نمود: بخش هنزا از توابع شهرستان رابر است که با عنایت به کوهستانی بودن آن در فصول مختلف پذیرای گردشگران و علاقمندان زیادی است.
وی همینطور ضمن اشاره به این که با اعتباری معادل ۵۰۰ میلیون ریال مرمت گنبد مشتاقیه کرمان شروع شده، اظهار نمود: مرمت گنبد، کاشی کاری ها، رواق های اطراف بنا، طاق نماها، کف سازی و محوطه سازی حیاط بنای مشتاقیه کرمان به صورت مستمر در طول سالهای گذشته انجام شده است.
شفیعی به انجام عملیات استقامت بخشی بخش هایی از این بنا در سالهای اخیر اشاره نمود و اضافه کرد: استان کرمان دارای بیشتر از ۷۰۰ اثر ثبت ملی و ۷۰۰۰ اثر شناخته شده است و اعتبارات مرمتی این استان پاسخگوی مرمت تمام بناهای تاریخی نیست.
وی با اشاره به اینکه بنای مشتاقیه تحت مدیریت اداره اوقاف است، بیان نمود: اداره اوقاف در زمینه مرمت و بازسازی این بنای تاریخی همکاری و تعامل لازم را با اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان داشته باشد.
منبع:

1400/04/09
18:42:02
5.0 / 5
516
تگهای خبر: ثبت , شهر , صنایع دستی , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری