خسارت مالی موزه پرادو در كرونا

خسارت مالی موزه پرادو در كرونا

به گزارش فقط سفر مسئولان موزه ملی پرادو واقع در اسپانیا از کاهش شدید درآمد این موزه و خسارت مالی در سال ۲۰۲۰ خبر دادند.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، درحالی که موزه های سراسر جهان روند اعلام خسارت های سال قبل را شروع کرده اند، تصویر جامع تری از تاثیرات قرنطینه های ناشی از شیوع کرونا بر درآمد موزه ها درحال شکل گرفتن است.
روز دوشنبه، مسئولان موزه «پرادو» واقع در مادرید در وبسایت رسمی این موزه اعلام نمودند در سال ۲۰۲۰ درآمد «پرادو» ۷۵.۵ درصد کاهش داشته و ۱۸.۵ میلیون یورو خسارت متحمل شده است.
به علت اعمال قرنطینه شمار بازدیدکنندگان این موزه به صورت بی سابقه ای کاهش پیدا کرد به صورتی که آمار فروش بلیت این موزه با ۸۴ درصد کاهش و درآمد حاصل از فروشگاه ها و رستوران های موزه با ۹۰ درصد کاهش مواجه گردید.
«پرادو» تنها موزه اروپایی نبود که در سال ۲۰۲۰ خسارت های مالی شدید را متحمل شد. موزه «لوور» واقع در پاریس هم با ۷۲ درصد کاهش بازدیدکنندگان و ۱۱۰.۳ میلیون دلار خسارت در درآمد موزه مواجه گردید.
شرایط برای موزه های ایالت متحده آمریکا هم مشابه بود. سه چهارم موزه های آمریکا دست کم با ۴۰ درصد کاهش درآمد روبه رو شدند. بر مبنای تحقیقی که توسط اتحادیه موزه های آمریکا در سال ۲۰۲۱ انجام گرفت نیمی از موزه هایی که در این تحقیق مورد بررسی قرار گرفتند در طول همه گیری کرونا تعدیل نیرو کرده اند و فقط ۴۴ درصد از این موزه ها اعلام نمودند انتظار دارند بتوانند باردیگر این کارکنان را استخدام کنند.
با این وجود حالا وضعیت موزه های آمریکا به آرامی رو به بهبودی است. نتایج تحقیق دیگر اتحادیه موزه های آمریکا نشان داده است فقط ۱۵ درصد از موزه های این کشور با خطرات جدی مالی دست و پنجه نرم می کنند.
موزه «پرادو» هم هم اکنون می تواند بر روی بودجه ۱۵.۲ میلیون یورویی دولت و همینطور کمک های انفرادی حساب کند.
منبع:

1400/04/09
09:36:47
5.0 / 5
295
تگهای خبر: سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری