فیروزكوه و دماوند در وضعیت قرمز

فیروزكوه و دماوند در وضعیت قرمز

به گزارش فقط سفر فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا استان تهران ضمن اشاره به این که دو شهر دماوند و فیروزکوه در استان تهران در وضعیت قرمز قرار دارند، اضافه کرد: با در اختیار قرار گرفتن واکسن مورد نیاز سرعت واکسیناسیون در استان تهران افزایش پیدا خواهد نمود.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، علیرضا زالی عصر امروز در انتها جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با در اختیار قرار گرفتن واکسن مورد نیاز شاهد سرعت گرفتن واکسیناسیون در استان تهران خواهیم بود. این واکسیناسیون با اولویت تزریق گروه های سنی بالای ۷۰ سال برای دوز دوم و جاماندگان صورت خواهد گرفت. بدون شک تا اطمینان از تزریق این گروه سنی به قدر کفایت ایجاد نشود به سراغ گروه های سنی دیگر نخواهیم رفت.
وی ادامه داد: در تلاش هستیم ازدحام در مراکز واکسیناسیون را کاهش دهیم و شهروندان اطمینان داشته باشند که واکسن به قدر کفایت برای گروه های سنی بالای ۷۰ سال وجود خواهد داشت.
وی افزود: همینطور تمامی افراد هر واکسنی که در دوز اول دریافت کرده اند از همان برند در دوز دوم به آنها تزریق خواهد شد و نگرانی در این حوزه وجود ندارد. لازم است که شهروندان از مراجعات غیر ضرور به مراکز واکسیناسیون اجتناب کنند و با عنایت به بحث نوبت دهی به مراکز رجوع کنند که بهترین راه رجوع نوبتی سامانه https: //salamat.gov.ir/ است.
وی در تشریح وضعیت رنگ بندی کرونایی استان تهران هم اظهار داشت: هم اکنون در کشور شهر آبی نداریم که به تبع آن هم در تهران هم شهر آبی وجود ندارد. عمده شهرها در تهران در وضعیت نارنجی قرار دارند ولی فیروزکوه و دماوند در شرایط قرمز قرار گرفته اند. استانهای جنوبی و مرکزی کشور قرمز شدند که باید قرمز شدن شهرهای تهران در هفته های آتی را جدی بگیریم.
زالی در پاسخ به سوالی در مورد ازدحام در مراکز واکسیناسیون استان تهران هم اظهار داشت: ۷۷ مرکز واکسیناسیون در تهران فعال است که ۱۱ مرکز خودرویی هستند. هر سه دانشگاه علوم پزشکی در تهران درحال گسترش این مراکز هستند تا ازدحام کاهش پیدا کند. همینطور اغلب مراکز پر ازدحام مقرر شده به صورت دو شیفته کار کنند.
وی تصریح کرد: افزایش نظارت ها، تدوین پروتکلهای بهداشتی، ایجاد زیرساخت های بهداشتی و واکسیناسیون از مهم ترین عامل های کاهش مبتلا شدن به کروناویروس است که همه این موارد در نظر گرفته شده و با عنایت به احتمال خیز پنجم آماده باش برای شبکه درمان اعلام شده است.
وی در مورد نسبت شیوع و مبتلا شدن کرونا ویروس در مناطق مختلف تهران اظهار داشت: اغلب نقاط تهران شکل همگنی دارد. البته در میزان مراجعات سرپایی در این هفته در جنوب تهران تعداد کمتری را شاهد بودیم. در بستری فقط شرق تهران متفاوت بوده و سایر نقاط همگن بوده، در فوتی ها هم در شمال و جنوب غربی بیشترین میزان را داشته ایم.
وی افزود: در مورد رعایت پروتکلهای بهداشتی و استفاده از ماسک هم در طول هفته گذشته ۷۸ درصد رعایت را شاهد بوده ایم اما در آخرین جمع بندی ۷۶.۸ درصد را شاهد بودیم که مقداری کاهش پیدا کرده است.
منبع:

1400/04/08
12:36:48
5.0 / 5
344
تگهای خبر: برند , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری